استان ها

ائتلاف اُمنا در خراسان رضوی تشکیل شد

مجله ایرانی/خراسان رضوی یکی از اعضای اُمنا از تشکیل این ائتلاف در خراسان رضوی خبر داد.

جمشید خاتمی در گفت‌وگو با مجله ایرانی با اشاره به تشکیل ائتلاف امنا در تهران در چند روز گذشته، اظهار کرد: در خراسان رضوی نیز شب گذشته این تشکل تاسیس و اولین جلسه شورای مرکزی آن برگزار شد. در این جلسه مرتضی کاشف‌حسینی به عنوان دبیر و سیدجواد رضویان راد به عنوان سخنگو انتخاب شدند. 

وی با بیان اینکه در خراسان رضوی نیز مانند تهران و سایر استان‌ها، امنا قصد ارائه لیست مستقل از سایر اصولگرایان را دارد، افزود: احتمالا تا فرداشب لیست نامزدهای امنا در دوازده حوزه انتخابیه خراسان رضوی نهایی شود. 

به گزارش مجله ایرانی، متن نخستین بیانیه انتخاباتی ائتلاف مردمی نیروهای انقلاب اسلامی امناء در خراسان رضوی بدین شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم 

ائتلاف مردمی نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی ضمن تبریک ایام باسعادت شعبانیه به محضر مقام معظم رهبری و آحاد مردم شریف استان و با استعانت از مولود با سر سعادت شعبان المعظم حضرت ولی عصر(عج)، فعالیت خود را در استان خراسان رضوی آغاز می‌نماید .

این ائتلاف متشکل از احزاب و تشکل‌های مردمی و گروه‌هایی از فعالان سیاسی فرهنگی و اجتماعی با رویکرد تحول‌خواهی با هدف ارتقاء توانمندی استان خراسان و ارکان آن و حل مسائل مردم و پیگیری مطالبات به‌حق آنها در زمینه‌های مختلف علی‌الخصوص اقتصادی و فرهنگی است، هم چنین این ائتلاف در جهت تحقق مشارکت حداکثری آحاد مردم در انتخابات به عنوان راهبرد اساسی رهبر معظم انقلاب اسلامی کوشش خواهد نمود و نیز پیگیری مطالبات به حق مردم به عنوان صاحبان اصلی این انقلاب را تکلیف خود می‌داند.

از منظر این ائتلاف هیچ گروه و جریان سیاسی مجاز نیست خود را مالک و صاحب دائمی پایگاه اجتماعی انقلاب بداند و با نگاه آمرانه و به صورت نامعلوم و غیرشفاف برای مردم و پیکره جبهه انقلاب تعیین تکلیف نماید. طبق اصول راهبردی این ائتلاف روش انتخاباتی امنا ترجیح شاخص‌سالاری بر شخص‌سالاری و حاکم کردن شایستگی‌ها بر سهمیه‌ها در میدان سیاست و عرصه انتخابات است و معتقدیم به جای فراخوان «همه با من»، باید وحدت «همه با هم» حول شاخص‌های انقلاب و توان تخصصی افراد تشکیل شود. 

و السلام علی من تبع الهدی

انتهای پیام 

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا