اقتصادی

استان کرمان رتبه پنجم جذب تسهیلات صندوق توسعه ملی را دارد

مجله ایرانی/کرمان عضو هیئت عامل و معاون صندوق توسعه ملی گفت: از سال ۱۳۸۹ تاکنون ۱۶۹ میلیارد دلار وارد صندوق توسعه شده که ۴۰ میلیارد دلار تسهیلات به بخش خصوصی داده شده و استان کرمان در رتبه پنجم جذب تسهیلات قرار دارد، به طوری که حدود دو میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی در استان کرمان سرمایه‌گذاری شده است.

علیرضا صالح ظهر امروز، ۲۷ اردیبهشت ماه در اختتامیه دومین همایش معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری استان«کرمان آیدکس ۲۰۲۴» اظهار کرد: با پنج مدیر کلیدی صندوق توسعه ملی در این رویداد شرکت کردیم تا پاسخگوی سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی باشیم.

عضو هیئت عامل و معاون صندوق توسعه ملی گفت: تاکنون بیش از ۲۰۰۰ مگاوات به بخش احداث نیروگاه‌های انرژی خورشیدی استان کرمان پرداخت شده و کرمان کارهای خوبی در این زمینه انجام داده است.

صالح بیان کرد: تا سقف یک میلیارد دلار برای تکمیل بخش فولادسازی گهر زمین سرمایه‌گذاری خواهیم کرد و سرمایه‌گذار نیز همین میزان آورده خواهد داشت و طی سه سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به ظرفیت‌های صندوق توسعه ملی برای سرمایه‌گذاری در استان کرمان تصریح کرد: سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی استان کرمان که بتوانند تجهیزات، کالا و خدمات ایرانی را صادر کنند تا ۸۵ درصد از میزان صادراتشان از طریق سپرده‌گذاری در بانک‌های عامل، سپرده‌گذاری ارزی کنیم.

عضو هیئت عامل و معاون صندوق توسعه ملی اظهار کرد: اگر صادرکنندگان کالاها و خدمات مخصوصا خدمات فنی در مناقصات بین‌المللی برنده شوند به میزان ۱۳ درصد ضمانتنامه ارزی آن‌ها را متقبل می‌شویم.

وی افزود: به دنبال فاند مشترک با صندوق‌های دیگر کشورها هستیم و با روسیه و غرب آفریقا کار می‌کنیم.

صالح به استاندار کرمان پیشنهاد کرد: ۲۰ پروژه بالای ۵۰۰ میلیون دلاری در استان شناسایی کنید آمادگی داریم ظرف یک روز بعد از آن جلساتمان را با بانک عامل و با سایر دستگاه‌های مربوطه برگزار تا بتوانیم کار را دنبال کنیم.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا