استان ها

افتتاح نخستین نمایشگاه “روایت پیشرفت” در سمنان

مجله ایرانی/سمنان نخستین نمایشگاه “روایت پیشرفت” امروز ۱۴ بهمن ماه ۱۴۰۲، با حضور معاون تجارت و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت، استاندار سمنان و جمعی از مدیران استان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان سمنان برگزار شد.‌

محمدرضا صادقی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان در آیین افتتاح این نمایشگاه اظهار کرد: این نمایشگاه از امروز به مدت سه روز با حضور ۴۵ دستگاه اجرایی خدمات‌رسان، جهاددانشگاهی، ۱۰ مرکز علمی، پژوهشی، دانش‌بنیان و دانشگاهی، ۲۰ شرکت بخش خصوصی و… پذیرای علاقه‌مندان است.
وی از برپایی ۱۲ رویداد در سه روز این نمایشگاه خبر داد و افزود: رونمایی از تعدادی از محصولات تولیدی استان، عرضه صنایع دستی و پوشاک اسلامی ایرانی و… از دیگر برنامه های پیش‌بینی شده در این نمایشگاه بزرگ است.

صادقی با بیان اینکه استان سمنان طی چند سال اخیر با تکیه بر محصولات علم‌پایه رشد و توسعه قابل توجهی داشته، تصریح کرد: استان سمنان در دولت سیزدهم در بخش های اقتصادی و از جمله در حوزه رشد اقتصادی، کاهش نرخ بیکاری، اشتغالزایی، احیای ۱۶۴واحد راکد، کمک به ایجاد عدالت اجتماعی از طریق کاهش نرخ شکاف طبقاتی، ایجاد واحدهای دانش‌بنیان در دو پارک علم و فناوری مستقر در استان، ایجاد زیرساخت‌های مرتبط با صنعت گردشگری و… گام های بلندی برداشته است.

وی با بیان اینکه استان سمنان از نظر رشد اقتصادی بدون در نظر گرفتن نفت در بین استان های کشور رتبه نخست کشور را کسب کرده، ادامه داد: با احتساب نفت، استان سمنان سومین استان کشور از نظر رشد بالای اقتصادی است. ضمن اینکه سمنان، طی امسال، سومین استان ارزان در سطح کشور بوده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان با اشاره به لزوم ایجاد امیدآفرینی در جامعه از رسانه ها خواست با معرفی ظرفیت ها و دستاوردهای دولت در استان به امیدآفرینی در جامعه کمک کنند.

وی با بیان اینکه دهه مبارکه فجر، جشن ملی ایرانیان است، اضافه کرد: انتظار می رود که همراه با بارش رحمت الهی در دو روز اخیر، رسانه ها نیز با استفاده از ظرفیت های این نمایشگاه و تهیه و تولید اخبار امیدبخش به ایجاد نشاط و سرور بیشتر در جامعه کمک کنند.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا