اقتصادی

افول رتبه بوئینگ – مجله ایرانی

موسسه رتبه‌بندی فیچ پیش‌بینی تحویل بوئینگ در سال ۲۰۲۴ را کاهش داد.

به گزارش مجله ایرانی، آژانس رتبه‌بندی اعتباری ایالات‌متحده اعلام کرد که فیچ پیش‌بینی تحویل هواپیما برای شرکت بوئینگ را به دلیل تحولات اخیر این شرکت کاهش داده است.

بر اساس آخرین پیش‌بینی آژانس، بوئینگ در سال جاری بین ۳۵۰ تا ۳۷۰ هواپیمای ۷۳۷مکس و همچنین ۶۵ تا ۷۰ هواپیمای مدل ۷۸۷ تحویل می‌دهد که نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی به ترتیب حدود ۴۰۰ و ۷۵ هواپیما کاهش یافته است.

فیچ خاطرنشان کرد که کاهش رتبه تحویل شرکت‌های هواپیمایی برای سال جاری عمدتا تحت تاثیر نظارت اداره هوانوردی فدرال ایالات‌متحده در کارخانه‌های بوئینگ و همچنین تصمیم اداره هواپیمایی کشوری چین برای محدود کردن تحویل هواپیماهای خاص به مشتریان چینی است.

بیزنس گزارش کرد برآورد آژانس حاکی از آن است که حرکت پکن می‌تواند به‌طور بالقوه منجر به کاهش حداقل ۲۰ تا ۳۰ هواپیمای ۷۳۷ مکس و تحویل تعداد پنج، هواپیما ۷۸۷ از موجودی سال جاری شود.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا