امحای بهداشتی و مدیریت پسماند در بیمارستانهای استان ضروری است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، اسلام جاودان خرد ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: وضعیت پسماندهای عفونی هر دوبیمارستان غیر بهداشتی بوده و این بیمارستانها برای بی خطر سازی پسماندهای عفونی حداکثر یک ماه و برای مدیریت پسماند در بیمارستان امام سجاد ۷۲ ساعت، مهلت دارند.

وی بیان داشت: برای ارتقاء سیستم تصفیه خانه، ارتقای اتوکلاو و امحای پسماند، مهلت ۱۵ روزه به بیمارستان امام سجاد داده شده و برای تخلیه چاه‌های پساب موجود مهلت ۷۲ ساعته داده شده است.

جاودان خرد تصریح کرد: مدیریت پسماندهای دپو شده در این بیمارستان به مسئولان هر دو بیمارستان ابلاغ شد و پس از انقضاء مهلت مقرر، کارشناسان مجدد بازدید خواهند کرد و در صورت رعایت نشدن موارد خواسته شده به صورت قانون تصمیم گیری می شود.

وی افزود: رعایت اصول و موارد بهداشتی خواسته و انتظار به حقی است که مردم از بیمارستان‌ها دارند و این مهم باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان این مراکز قرار گیرد تا تنها دغدغه شهروندان هنگام مراجعه درمان باشد.

جاودان خرد با بیان اینکه مطابق با قانون، معرفی به مراجع قضایی، آخرین اقدامی است که محیط زیست پس از پایش صنایع آلاینده و اخطاریه‌های زیست محیطی مدت دار باید انجام دهد، گفت: معاون حقوق عامه دادستانی از وضعیت پساب و پسماند دو بیمارستان بازدید کرد.

دکمه بازگشت به بالا