انجام سه پرواز هواپیمای آب‌پاش در «خاییز»/ مهار آتش در محدوده خوزستان تا فردا

خوزستان

مجله ایرانی/خوزستان مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان از انجام سه مرحله عملیات آب‍پاشی توسط هواپیمای آب‌پاش و سه مرحله آب‍پاشی نیز توسط بالگرد در محدوده درگیر آتش‌سوزی منطقه حفاظت‌شده خاییز خبر داد.

داود میرشکار در گفت‌وگو با مجله ایرانی، با اشاره به تداوم آتش‌سوزی در منطقه حفاظت‌شده «خاییز» در استان‌های کهگلویه و بویر احمد و خوزستان اظهار کرد: مساحت درگیر آتش‌سوزی در بخش کهگلویه و بویر احمد بسیار زیاد است اما برآورد می‌شود مساحت درگیر حریق در خوزستان حدود ۳۰ هکتار باشد.

وی افزود: نیروهای مردمی از خوزستان و کهگلویه و بویر احمد در حال کار کردن هستند تا آتش مهار شود اما با توجه به اینکه دمای هوا به شدت بالا رفته است و خطر گرمازدگی و ایجاد مشکلات وجود دارد، منتظر هستیم دمای هوا کمتر شود، سپس همه نیروها به منطقه می‌روند تا آتش را مهار کنند.

میرشکار گفت: در حال حاضر آتش به منطقه تنگه آب در علمدار رسیده است. امیدواریم در این منطقه جلوی گسترش بیشتر آتش را بگیریم.

وی با اشاره به اعزام هواپیمای آب‌پاش برای مهار آتش در خاییز بیان کرد: تاکنون هواپیمای آب‌پاش سه پرواز انجام داده و منطقه درگیر آتش‌سوزی خنک‌سازی شده است. بعدازظهر امروز (۲۱ تیرماه)  باز هم آب‌گیری هواپیما و آب‌پاشی منطقه انجام می‌شود. یک بالگرد آب‌پاش نیز دو بار نیروها و آب و غذا را به محل آتش‌سوزی انتقال داده و سه سبد آب را هم آب‌پاشی کرده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود آتش در محدوده خوزستان تا فردا مهار شود، گفت: علت این آتش‌سوزی سرایت آتش از مزارع کشاورزی کهگلویه و بویر احمد به منطقه حفاظت‌شده خاییز بوده که در پی آتش زدن بقایای کشاورزی رخ داده است. 

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا