بین الملل

انصارالله یمن ترور فرمانده «کتائب حزب‌الله» به دست آمریکا را محکوم کرد

دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با صدور بیانیه‌ای به شهادت «ابوباقر الساعدی» از فرماندهان کتائب حزب‌الله عراق در حمله تروریستی آمریکا واکنش نشان داد.

به گزارش مجله ایرانی، جنبش انصارالله یمن در بیانیه خود اعلام کرد ترور ابوباقر الساعدی به‌مثابه یک تجاوز جنایتکارانه است که در چارچوب حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی صورت گرفته است.

براساس گزارش المسیره، در این بیانیه همچنین آمده است: «ما به شدت تجاوز جنایتکارانه آمریکا که منجر به شهادت ابوباقر الساعدی و همراهانش در بغداد شد را محکوم می‌کنیم. هدف قرار دادن این فرمانده کتائب حزب‌الله عراق به‌منزله تعدی به کل مردم عراق است.»

در این بیانیه آمده است: «تجاوزات آمریکا میزان اثربخشی حملات مقاومت عراق در حمایت از ملت فلسطین در غزه را نشان می‌دهد؛ این تجاوز بیانگر عجز و ناتوانی آمریکا و اسرائیل در توقف حملات مقاومت اسلامی در عراق است.»

انصارالله یمن همچنین اعلام کرد حضور آمریکا در عراق و منطقه دلیل اصلی ایجاد بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه است و این حضور غیرقانونی با هدف حفاظت از رژیم صهیونیستی است.

این جنبش یمنی تاکید کرد که این تجاوزات پیاپی آمریکا به مردم (خاورمیانه) هیچ تأثیری بر موضع آنها در تداوم حمایت از ملت فلسطین و کمک به فلسطینیان نخواهد گذاشت.

در این بیانیه جنبش انصارالله یمن همچنین آمده است: «ما به ملت عراق و مقاومت اسلامی در عراق تسلیت می‌گوییم و جانفشانی‌های بزرگ آنها را در راستای دفاع از ملت فلسطین در غزه تبریک عرض می‌کنیم.»

پیشتر منابع عراقی اعلام کرده بودند که در جریان حمله به یک خودرو در شرق بغداد «ابوباقر الساعدی» از فرماندهان کتائب حزب‌الله عراق به شهادت رسید.

منابع عراقی گزارش کردند، شهید ابوباقر الساعدی، مسئول حملات راکتی و ارکان العلیاوی، مسئول اطلاعات کتائب حزب‌الله عراق به پایگاه‌های آمریکا بود.

یک مقام آمریکایی هم تایید کرد که نیروهای آمریکایی شامگاه چهارشنبه در عراق حملاتی را انجام دادند. شبکه خبری سی‌بی‌اس به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی گزارش کرد: «آمریکا علیه یکی از رهبران ارشد کتائب حزب‌الله عراق حمله پهپادی انجام داد.»

خبرنگار الجزیره در بغداد نیز گزارش کرد ورودی‌های منطقه الخضراء عراق (منطقه سبز) بسته شدند.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا