بین الملل

تاکید قطعنامه پیشنهادی الجزایر به شورای امنیت بر آتش‌بس فوری در غزه

الجزایر پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه نموده که در آن خواستار آتش‌بس فوری با انگیزه‌های بشردوستانه شده‌است.

به گزارش مجله ایرانی، الجزایر در این نسخه اصلاح شده خواستار پایبندی تمامی طرف‌ها به حمایت از غیرنظامیان شده‌است.

براساس گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این قطعنامه پیشنهادی با اخراج ساکنان غیرنظامی فلسطینی مخالفت نموده و خواستار توقف تمام تجاوزات و اقدامات خصمانه علیه غیرنظامیان شده‌است. همچنین الجزایر یکبار دیگر بر لزوم پایبندی شورای امنیت به راهکار 2 دولتی و اهمیت اتحاد نوار غزه و کرانه باختری تحت حاکمیت تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد.

در بخش دیگری از این قطعنامه مساله آزادی فوری و بدون شرط تمام اسیران و تضمین دسترسی به کمک‌های انسانی مورد تاکید قرار گرفته‌است.

منابع دیپلماتیک الجزایر تاکید کردند احتمالاً این قطعنامه پیشنهادی هفته آینده به رای گذاشته خواهد شد و موضع آمریکا در برابر آن تغییری نخواهد کرد چرا که این کشور همچنان اعتقاد دارد تصویب چنین قطعنامه‌ای در شورای امنیت بر مذاکرات دستیابی به توافق برای آزادی اسرا تاثیر منفی خواهد داشت.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا