عمومیمجله کسب و کار

ترفند خانگی برای سفت شدن پوست صورت

یکی از مشکلاتی که با افزایش سن و یا بعد از داشتن یک رژیم سخت اتفاق می‌افتد، افتادگی و یا شل شدن پوست است. با بالا رفتن سن میزان کلاژن سازی پوست و همچنین خاصیت ارتجاعی بودن پوست کاهش پیدا می‌کند و باعث شل شدگی و افتادگی پوست می‌شود. افتادگی و شل شدگی پوست امری کاملا طبیعی است که می‌توان آن را با استفاده از  سرم لیفت گاتیو کاهش داد. خیلی از افراد با صرف هزینه‌های زیاد و عمل‌های جراحی متعدد، اقدام به از بین بردن آن می‌کنند که عوارض جانبی مخصوص به خودش را نیز دارد. اما می‌توان با روش‌های طبیعی و خانگی این مشکل را حل کرده و باعث کاهش آن شد. ما در این مقاله با انواع سفت کننده پوست صورت آشنا می‌شویم و سپس با مواد خوراکی و موضعی که می‌توانند یک سفت کننده پوست صورت قوی خانگی باشند، آشنا می‌شویم.

عواملی که باعث افتادگی پوست میشوند:

  •  افزایش سن باعث کاهش کلاژن سازی پوست می‌شود و به همین دلیل خاصیت ارتجاعی پوست از بین رفته و پوست افتاده و شل می‌شود.
  •  افزایش سن باعث از بین رفتن و ضعیف شدن بافت پوستی که از استخوان‌ها و غضروف‌ها پشتیبانی می‌کرد می‌شود که یکی از دلایل شل شدگی پوست است.
  •  چربی‌ها در سنین پایین‌تر به صورت متوازن بر روی سطح پوست قرار می‌گیرند. با افزایش سن این چربی‌ها حجم خود را از دست داده و به توده‌‌هایی بر روی پوست تبدیل می‌شوند. همچنین به دلیل جاذبه، توده‌ها به شکل افتاده و آویزان تبدیل می‌شوند.
  •  ایستادن زیاد در زیر نور خورشید باعث صدمه زدن به کلاژن و الاستین پوست شده و به رشته‌های پروتئینی پوست نیز صدمه می‌زند.
  •  استعمال دخانیت و همچنین آلودگی‌های محیطی روند ایجاد چین و چروک و همچنین افتادگی پوست را نیز افزایش می‌دهد.
  •  شل شدگی و افتادگی پوست در مواقع کاهش وزن سریع نیز می‌تواند اتفاق بی‌افتد. زیرا بدن شما بسیار سریع وزن خود را از دست می‌دهد اما پوست شما آماده برای این کاهش وزن نیست.
  •  شل شدن پوست بعد زایمان اتفاق می‌افتد که امری طبیعی است. مادرها بعد از 9 ماه به یکباره وزن زیادی از دست می‌دهند که مشابه کاهش وزن سریع است.
  •  ژن افراد نیز می‌تواند در افتادگی پوست نیز نقش داشته باشد.
  •  استرس علاوه بر اینکه می‌تواند بر کل بدن تاثیر گذار باشد، باعث ایجاد چین و چروک بر روی پوست نیز می‌شود.
  •  خواب کافی می‌تواند باعث افزایش خاصیت ارتجاعی پوست شود و همچنین عدم داشتن خواب کافی علاوه بر کاهش خاصیت ارتجاعی پوست، باعث کدر شدن پوست و همچنین ایجاد چین و چروک نیز می‌شود.

انواع ماسک سفت کننده پوست صورت

یکی از روش‌های آسان و کم هزینه برای درمان شل شدگی پوست، استفاده از کرم ترمیم کننده جای جوش است. بیشتر مواد غذایی که ما در روزمره از آن استفاده می‌کنیم خاصیت آنتی اکسیدانی و درمانی برای پوست دارند که باعث شادابی و سفت شدن پوست می‌شوند. در ادامه ما با تعدادی از ماسک سفت کننده پوست صورت قوی خانگی آشنا خواهیم شد.

1 – ماسک سفت کننده پوست صورت آبلیمو، تخم مرغ و شکر تخم مرغ را می‌توان یکی از بهترین مواد سفت کننده پوست صورت به شمار آورد. در این نوع ماسک ما فقط به سفیده تخم مرغ نیاز داریم. سفیده تخم مرغ غنی از پروتئین است که باعث افزایش خاصیت ارتجاعی پوست می‌شود. همچنین ویتامین C موجود در آبلیمو نیز باعث سفت شدن پوست شده و شکر با خاصیت لایه برداری می‌تواند سلول‌های مرده پوست را از بین برده و باعث روی کار آمدن سلول‌های جوان بشود. برای درست کردن این ماسک یک تخم مرغ را با مقداری شکر و یک قاشق آبلیمو مخلوط کرده و بر روی پوست خود ماساژ دهید، بعد از گذشته 10 دقیقه پوست خود را با آب ولرم شستشو دهید.

2 – ماسک سفت کننده پوست صورت آووکادو و عسل عسل خاصیت پاک کننده و همچنین مرطوب کننده برای پوست دارد و آووکادو باعث افزایش کلاژن سازی پوست می‌شود. کلاژن سازی برای سفت شدن پوست بسیار اهمیت دارد. برای استفاده از این ماسک، آووکادو را به صورت یک پالپ درآورده و به آن مقداری عسل اضافه کنید. محصول بدست آمده به صورت خمیر است که آن را بر روی پوست گذاشته و اجازه دهید خشک شود. بعد از خشک شدن خمیر بر روی پوست، صورتتان را شسته و خشک کنید.

ماسک سفت کننده پوست صورت ماست، کلم و عسل کلم از جمله موادی است که منبع ویتامین و مواد معدنی مفید برای پوست است. ماست باعث افزایش درخشندگی و جوانی پوست شده و عسل نیز یک پاک کننده و مرطوب کننده برای پوست بشمار می‌آید. برای استفاده از این ماسک ابتدا 3 برگ کلم، دوقاشق چای خوری عسل و نصف فنجان ماست را باهم مخلوط کرده تا تبدیل به یک ترکیب یک دست شود. اگر پوست خشکی دارید می‌توانید مقداری روغن بادام نیز به ترکیب اضافه کنید. این ترکیب را به مدت 15 دقیقه بر روی پوست خود گذاشته و سپس با آب ولرم شسته و سپس خشک کنید. برای آشنایی با کلیک کنید.

4 – ماسک سفت کننده پوست صورت خیار، لیمو و تخم مرغ این ماسک بسیار مناسب برای فصل تابستان است. استفاده از پوست خیار می‌تواند برای پوست شل شده زیر چشم مفید باشد. برای استفاده از این ماسک، ابتدا یک عدد خیار سرد و خنک را پوست گرفته و له کنید. برای این ماسک ما نیاز به سفیده تخم مرغ داریم. سفیده تخم مرغ را به خیار اضافه کرده و سپس یک قاشق غذاخوری آبلیمو اضافه کنید. این ماسک علاوه بر اینکه سفت کننده قوی پوست صورت است، یک ماسک خنک کننده برای صورت نیز هست. ماسک را 20 دقیقه بر روی پوست نگه داشته و سپس با آب ولرم آبکشی کنید.

ماسک سفت کننده پوست صورت آبلیمو و زیتون این ماسک یکی از راحت‌ترین سفت کننده پوست صورت است. آبلیمو می‌تواند پوست را تمیز کند و روغن زیتون خواص سفت کنندگی پوست را دارد. استفاده از این ماسک بسیار راحت است. دو قاشق آبلیمو و دو قاشق روغن زیتون را باهم ترکیب کرده و برای 20 تا 30 دقیقه بر روی پوست خود استراحت داده و سپس با آب ولرم شستشو دهید.

6 – ماسک سفت کننده پوست صورت آبلیمو و توت فرنگی توت فرنگی یکی از بهترین مواد برای بهبود پوست است. آبلیمو نیز یک پاک کننده مناسب برای پوست است. ترکیب این دو ماده باهم مقدار زیادی ویتامین C ترشح می‌کند که بسیار مناسب برای جوانسازی پوست است. برای استفاده از این ماسک نصف فنجان توت فرنگی خرد کرده و با یک مخلوط کننده، آن را به صورت پالپ در بیاورید. سپس به پالپ توت فرنگی نصف فنجان آبلیمو تازه اضافه کنید تا به صورت خمیری نرم در بیاید. این خمیر را بر روی پوست گذاشته و 20 تا 30 دقیقه به آن استراحت دهید. سپس با آب ولرم شسته و خشک کنید.

7 – ماسک سفت کننده پوست صورت موز، عسل و روغن زیتون موز علاوه بر اینکه به سفت شدن پوست کمک می‌کند، باعث آزاد شدن رادیکال‌های آزاد پوست شده و مانع از پیری زودرس پوست می‌شود. روغن زیتون و عسل نیز به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدان، باعث ترمیم سلول‌های آسیب دیده پوست می‌شوند. برای استفاده از این ماسک نصف یک عدد موز را له کرده، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری عسل را به آن اضافه کرده و برای 15 دقیقه بر روی پوست خود استراحت دهید. در نهایت پوستتان را با آب سرد شستشو داده و خشک کنید.

بهترین روش سفت شدن پوست صورت کدام است؟

اگر ماسک‌های طبیعی زیر را به طور مرتب بر روی پوست صورت خود اعمال کنید، پوستتان سفت و باطراوت خواهد ماند. بهترین ماسک‌های خانگی برای سفت شدن پوست عبارتند از:

کرم گاتیو روشن کننده تعداد فیبرهای کلاژن را افزایش داده و موجب سفت شدن پوست می‌شود. برای تهیه ماسک خاک رس باید ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری از این پودر را با یک قاشق غذاخوری پودر شیر و کمی آب یا گلاب مخلوط کنید. ترکیب حاصل را بر روی پوست خود اعمال کرده و اجازه دهید خشک شود. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بعد صورت خود را با آب ملایم بشویید.

ماسک مولتانی میتی مولتانی میتی یک ماده بسیار پرخاصیت برای پوست است. این محصول از خاک رس غنی‌شده و سازگار با پوست تهیه می‌شود. این ماده جریان خون را در پوست افزایش داده و به افزایش الاستیسیته و سفتی پوست کمک می‌کند. برای تهیه ماسک مولتانی میتی باید ۲ تا ۳ قاشق از این پودر را با کمی شیر خام ترکیب کنید. از این ترکیب باید یک خمیر حاصل شود. این خمیر را بر روی پوست صورت و گردن خود قرار داده و اجازه دهید خشک شود. بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید.

ماسک موز، روغن زیتون و عسل موز علاوه بر مرطوب‌کنندگی، یک آنتی اکسیدان طبیعی محسوب می‌شود. این ماده اثر عوامل مخرب محیطی که باعث عدم تولید کافی کلاژن و کاهش الاستیسیته پوست می‌شود را، خنثی می‌کند. و روغن زیتون نیز دقیقا همین اثر را دارند. برای تهیه این ماسک باید یک دوم یک موز رسیده له شده را با یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذاخوری  ترکیب کنید. حالا ترکیب را برای ۱۵ دقیقه بر روی پوست صورت و گردن خود قرار دهید. در نهایت پوستتان را با آب ولرم و یا اگر مایل به بستن منافذتان هستید با آب سرد بشویید.

ماسک تخم مرغ این ماده حاوی پپتیدهای پیچیده‌ای است که به سفت شدن پوست کمک می‌کند. برای تهیه این ماسک لازم است، یک عدد سفیده تخم مرغ را با یک قاشق غذاخوری ماست و یک هشتم قاشق چایخوری شکر ترکیب کنید. این ماسک را هفته‌ای یک بار و به مدت ۱۵ دقیقه بر روی صورت و گردن خود قرار دهید. سپس صورت و گردن خود را با آب ولرم یا سرد بشویید.

ماسک دارچین برای تهیه این ماسک باید ۱ قاشق غذاخوری پودر دارچین و ۱ قاشق غذاخوری زردچوبه را با هم ترکیب کنید. سپس با اضافه کردن روغن زیتون و شکر یک بافت خمیر مانند تهیه کنید. این ماسک را بیست دقیقه بر روی صورت خود قرار داده و سپس با آب گرم بشویید. این ماسک را یک بار در هفته استفاده کنید تا صورت سفت‌تر و درخشان‌تری داشته باشید.ند بر افتادگی پوست تاثیر گذاری بیشتری داشته باشند. بهترین و کم هزینه‌ترین راه برای کنترل و درمان شل شدگی پوست، استفاده از ماسک‌های خانگی برای سفت شدن پوست صورت است. ما در این مقاله با موارد سفت کننده پوست صورت آشنا شدیم و همچنین به 13 مورد از ماسک‌های سفت کننده پوست صورت قوی خانگی نیز اشاره کردیم.

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا