بین الملل

تظاهرات معترضان علیه نتانیاهو در تل‌آویو و قدس اشغالی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین مجله ایرانی، رسانه‌های رژیم صهیونیستی خبر دادند که تظاهرات گسترده‌ای در مرکز تل‌آویو علیه نتانیاهو برگزار شده است.

تظاهرات کنندگان از کابینه این رژیم خواستند هر چه سریعتر به توافقی برای آزادی اُسرا در غزه دست یابند.

همچنین تظاهرات گسترده‌ دیگری در برابر منزل نتانیاهو در قدس اشغالی برگزار شده است.

تظاهرات کنندگان در شعارهای خود خواستار برکناری نتانیاهو برگزاری انتخابات زودهنگام در سرزمین‌های اشغالی شدند.

 

روند اعتراضات خانواده‌های اسرای اسرائیلی از هفتادمین روز جنگ علیه غزه، شدت بیشتری گرفته و مخالفان ادامه جنگ چندین بار در میدان کاپلان مرکز تل‌آویو تجمع کرده و یا در مقابل مقر وزارت جنگ اسرائیل دست به تظاهرات زده‌اند.

حالا که 120 روز از آغاز عملیات طوفان الاقصی می‌گذرد، فشارها به کابینه بنیامین نتانیاهو افزایش یافته است؛ معترضان با شعارهای «توافق فوری» به وزارت جنگ فشار می‌آورند تا حملات علیه غزه را که جان اسرای خودشان را تهدید می‌کند و تاکنون بسیاری از اسرائیلی‌ها را کشته، متوقف کنند.

در سایه تداوم مذاکرات حماس و تل‌آویو توافق آتش‌بس با میانجی‌گری‌های دوحه، سخنگوی وزارت امور خارجه قطر ماجد الانصاری تاکید کرده که «اسرائیل با طرح پیشنهادی برای آتش‌بس در غزه موافقت کرده و منتظر تایید حماس هستیم».

اما بنابر گزارش رسانه‌های عبری این اخبار امیدوارکننده برای اسرائیلی‌ها کافی نبوده و اظهارات تحریک‌کننده نتانیاهو آن‌ها را دوباره به خیابان می‌آورد. او در آخرین اظهارات خود گفته نه جنگ علیه غزه را متوقف می‌کند و نه حاضر به آزادی هزاران اسیر فلسطینی خواهد بود.

سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل هم در واکنش به این موضع‌گیری‌ها و به نقل از منابع آگاه از روند مذاکرات برای مبادله اسرا، تاکید کرد که اظهارات نخست وزیر به تلاش‌ها برای توافق ضربه خواهد زد.

پایان پیام/.
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

مشاهده مطالب بیشتر

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا