اجتماع

تقویت و ماندگاری توده هوای گرم در اصفهان/ هواشناسی هشدار صادر کرد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، هشدار سطح زرد رنگ زمانی صادر می‌شود که رخداد پدیده‌ای جوی ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی ایجاد کند. هشدار زرد رنگ برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد، داشته باشند؛ همچنین از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی بیندیشند.

بر همین اساس اداره کل هواشناسی استان اصفهان با صدور هشدار سطح زرد اعلام کرد که از بعد از ظهر امروز پنجشنبه چهاردهم تا اواخر وقت دوشنبه هجدهم تیرماه، افزایش دما و ماندگاری توده هوای گرم در مناطق مرکزی، شمالی و شمال شرقی استان پیش‌بینی می‌شود.

بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی، افزایش دما به ویژه در اصفهان، آران و بیدگل، اردستان، انارک، بادرود، چوپانان، خمینی شهر، خور و بیابانک، برخوار (دولت آباد)، کاشان، کبوتر آباد، مهاباد، مهاباد، نائین، نجف آباد، ورزنه محسوس خواهد بود و احتمال گرمازدگی، افزایش تبخیر و تعرق در گیاهان وجود دارد.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان توصیه کرده است که شهروندان به ویژه افراد با بیماری پوستی برای محافظت از گرمازدگی در ساعات اوج گرما تدابیر لازم را در نظر بگیرند.

اداره کل هواشناسی استان همچنین بر لزوم خودداری از ماندن سرنشین در خودرو در ساعات اوج گرما و مصرف بهینه و مدیریت حامل‌های انرژی طی پنج روز پیش رو تاکید کرده است.

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا