استان ها

تولید یک میلیون و ۶۷۵ هزار تن محصولات فولادی در چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرگزاری مجله ایرانی استان چهارمحال وبختیاری، امیرارسلان سیدین معاون امور معادن و صنایع معدنی چهارمحال و بختیاری گفت: در یکسال اخیر یک میلیون و ۶۷۵ هزار تن انواع محصول فولادی شامل میلگردهای آجدار، شمش، ورق‌های گالوانیزه و گالوالوم، فرآورده‌های نسوز و آهن اسفنجی در کارخانجات این استان تولید و روانه بازار مصرف شده است.

سیدین افزود: این محصولات در ۱۰ کارخانه فعال فولادی این استان تولید شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۹ درصد رشد داشته و امسال هم در راستای تحقق شعار سال برای تولید بیشتر در این واحدهای صنعتی برنامه‌ریزی شده است.

وی خاطرنشان کرد:هم‌اکنون حدود دو هزارنفر به صورت مستقیم درواحدهای صنعتی فولادی استان مشغول به فعالیت هستند.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری بیش از ۲۰ هزارمیلیارد ریالی کارخانجات فولادی استان گفت: صنعت فولاد از جمله صنایع باارزش و دارای ظرفیت بالا در زمینه صادرات و اشتغال است و به عنوان صنایع مادر در رشد صنایع پایین دست زنجیره تولید بسیار تاثیرگذار است.
سیدین تصریح کرد:طرح‌های توسعه و تکمیل زنجیره تولید فولاد در چهارمحال و بختیاری از مهم‌ترین ضرورت های حوزه صنعت در استان به‌شمار می‌رود.

وی یادآورشد:به‌همین منظور پیگیری‌ هایی از سوی مسئولان ارشد استان در سطح ملی انجام شده است که نهایی شدن آن به تحول در توسعه و تکمیل زنجیره تولید فولاد استان، اشتغال‌زایی، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی منجر خواهد شد.

۴۶

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا