اجتماع

جریمه ۷۹ میلیاردی سزای قاچاقچی کفش‌های ورزشی در قم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، تقی حسام مدیرکل تعزیرات حکومتی قم گفت: پرونده قاچاق کفش ورزشی خارجی به ارزش ۶۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در شعبه اول ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز اداره کل تعزیرات حکومتی قم رسیدگی شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی قم افزود: شعبه با توجه به دفاعیات متخلف ردیف اول و شناسایی نشدن مالک بخشی از کالاهای مکشوفه و ارائه نکردن مدارک گمرکی، اتهام حمل کالای قاچاق را محرز دانسته و علاوه بر ضبط کالای کشف شده، متخلف ردیف اول را به پرداخت ۶۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی معادل بیش از یک برابر ارزش کالا مرتبط و ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای خودرو حامل کالا و در مجموع متخلف را به پرداخت ۷۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

به گفته حسام، شعبه همچنین با توجه به استعلام از گمرک اتهام مباشرت در قاچاق کالا را محرز دانسته و علاوه بر ضبط کالاهای کشف شده متخلف ردیف دوم را به پرداخت پنج میلیارد ریال جریمه نقدی معادل بیش از یک برابر ارزش کالا مرتبط محکوم کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی قم افزود: در مجموع متخلفان در این پرونده به پرداخت ۷۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

حسام گفت: مأموران نیروی انتظامی در محور مواصلاتی قم-سلفچگان این محموله قاچاق از یک دستگاه کامیون کشف و پرونده تخلف را برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.

مشاهده مطالب بیشتر

انتشارات علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با تمرکز بر نقش تغییرات فرهنگی در جامعه و تأثیر آن بر ساختار اجتماعی و ارتباطات بین افراد. تلاش برای درک عمیق‌تر نحوه تأثیر فرهنگ بر عقاید، ارزش‌ها و رفتارهای افراد و جوامع.
دکمه بازگشت به بالا