بین الملل

حمله لاپید به بن‌گویر: چیزی از سیاست خارجی نمی‌فهمی!

به گزارش مجله ایرانی، یائیر لاپید، رهبر جناح اپوزیسیون رژیم صهیونیستی از اظهارات اخیر ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی این رژیم انتقاد کرد و گفت که این اظهارات هجمه مستقیم به جایگاه بین المللی رژیم اسرائیل است و به امنیت ما آسیب وارد می‌کند.

وی تاکید کرد: بن گویر ثابت کرد که چیزی از سیاست خارجی نمی‌فهمد.

به گزارش ایرنا، لاپید همچنین خاطرنشان کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر وزرای تندروی کابینه خود سیطره ندارد.

در این راستا، بنی گانتس، عضو شورای جنگ رژیم صهیونیستی نیز گفت: نتانیاهو باید به بن گویر دستور دهد که آسیب رساندن گسترده به روابط خارجی اسرائیل را متوقف کند.

وی گفت که اظهارات غیرمسئولانه بن‌گویر به روابط راهبردی این رژیم و امنیت آن آسیب وارد می‌کند.

پیشتر وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی با این ادعا که دولت کنونی آمریکا به دنبال کمک های بشردوستانه به مردم غزه است، گفت که اگر «دونالد ترامپ» رییس جمهور این کشور بود، شرایط کاملا متفاوت و بهتر بود.

«ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» افزود: «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا به جای حمایت کامل از ما، دنبال ارائه کمک های بشردوستانه و سوخت به مردم غزه است و اگر ترامپ به جای وی در قدرت بود، رفتار آمریکا در این ارتباط کاملا فرق می کرد.

وی، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی را درباره انتخاب مسیر آینده جنگ غزه، سردرگم دانست و گفت: نتانیاهو بر سر دوراهی قرار گفته و باید انتخاب کند که می خواهد در چه مسیری گام بردارد.

رهبر حزب تندروی «عوتسما یهودیت» درباره تهدید به خروج از کابینه نتانیاهو نیز اضافه کرد که با اینکه بارها نتانیاهو را تهدید به خروج از ائتلاف کرده، اما قصد خروج از کابینه را ندارد.

دولت دموکرات بایدن از ابتدای روی کار آمدن کابینه راست‌گرای نتانیاهو، درباره حضور صهیونیست های تندرو در این کابینه هشدار داد و خواهان اخراج آنها از کابینه شد.

بایدن و بسیاری از متحدان تل آویو در کشورهای غربی معتقدند که حضور تندروها در کابینه رژیم صهیونیستی موجب گرایش بیشتر جوانان فلسطینی به مقاومت و در نتیجه تسریع در فروپاشی این رژیم می شود.

مقامات دولت بایدن از ابتدای جنگ غزه نیز ضمن حمایت تمام‌ عیار از رژیم صهیونیستی، همواره بر پرهیز از تندروی علیه مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری تاکید کردند، زیرا نگران شکل گیری انتفاضه جدیدی در سرزمین های اشغالی هستند.

۳۱۱۳۱۱

مشاهده مطالب بیشتر

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا