بین الملل

سئول: کره‌شمالی چندین موشک کوتاه‌برد شلیک کرد

ارتش کره‌جنوبی امروز (پنجشنبه) اعلام کرد کره‌شمالی حدود ۱۰ موشک بالستیک کوتاه برد را در سواحل شرقی خود شلیک کرده است.

به گزارش مجله ایرانی، ارتش کره‌جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد، موشک‌های مذکور از منطقه «سونان» در نزدیکی پیونگ‌یانگ پایتخت کره‌شمالی در ساعت ۶:۱۴ صبح امروز به وقت محلی شلیک شدند و حدود ۳۵۰ کیلومتر را پیش از سقوط در دریا طی کردند.

در پی اعلام این خبر «فومیو کیشیدا» نخست‌وزیر ژاپن گفت کره‌شمالی ده‌ها موشک از جمله یک موشک بالستیک پرتاب کرده که ظاهرا خارج از منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن فرود آمده است.

در بیانیه ارتش کره‌جنوبی همچنین آمده است که کره‌جنوبی اطلاعات مربوط به موشک‌های کره‌شمالی را با مقام‌های آمریکایی و ژاپنی به اشتراک می‌گذارد.

این پرتاب پس از آن انجام شد که کره‌شمالی روز دوشنبه در تلاش برای قرار دادن دومین ماهواره جاسوسی شناسایی خود در مدار، در پی انفجار موتور موشک جدید توسعه‌یافته در حین پرواز، شکست خورد. پس از این ناکامی، «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی متعهد شد که هرگز از اجرای پروژه‌های شناسایی فضایی دست نکشد.

همچنین امروز پنجشنبه، یکی از مقامات وزارت خارجه کره‌شمالی اظهارات «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد مبنی بر اینکه اقدام به پرتاب یک ماهواره نظامی دیگر با استفاده از فناوری موشک بالستیک بر خلاف قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است، محکوم کرد.

کره‌شمالی در پرتاب دیگری که توسط همسایگانش رصد شد، روز چهارشنبه صدها بالون حامل زباله و فضولات را از مرزهای به شدت مستحکم‌ شده به سمت کره‌جنوبی فرستاد که واکنش خشمگینانه سئول را در پی داشت که گفت این اقدام «بسیار بد و خطرناک» است.

انتهای پیام  

مشاهده مطالب بیشتر

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا