بین الملل

شویگو: کی‌یف تلاش کرد انتخابات ریاست جمهوری را مختل کند

به گزارش مجله ایرانی به نقل از اسپوتنیک، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه از تلاش اوکراین برای ایجاد اختلال در روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری روسیه با استفاده از روش‌های تروریستی سخن گفت.

شویگو گفت: نیروهای اوکراینی مراکز رای‌گیری را که تنها، محل حضور غیرنظامیان بود هدف قرار دادند؛ این در حالی است که مشاوران غربی کی‌یف از موضوع حضور غیرنظامیان آگاه بودند.

وی افزود: طی انتخابات ریاست جمهوری روسیه ۴۱۹ پهپاد سرنگون و ۶۷ موشک شلیک‌شده از سوی نیروهای اوکراینی رهگیری شد.

به گزارش آنلاین، وزیر دفاع روسیه ادامه داد: عملیات رزمی علیه افراد مسلح اوکراینی در مناطق مرزی استان‌های بلگورود و کورسک به مدت ۸ روز ادامه داشت.

شویگو افزود: تلفات نیروهای کی‌یف در تلاش آنان برای حمله به مرز روسیه شامل ۲۳ تانک، ۱۱ خودور زرهی «برادلی»، ۵ سکو راکت‌انداز چندگانه «ومپایر» و یک بالگرد «می ۸» بود.

وی گفت: مجموع تلفات نیروهای اوکراینی در جریان حمله به شهرک‌های مرزی در استان‌های بلگورود و کورسک به ۳۵۰۱ نظامی می‌رسد.

شویگو گفت: تلفات نیروهای مسلح اوکراین از آغاز سال جدید میلادی بیش از ۷۱ هزار جنگجو و ۱۱ هزار قطعه تسلیحات گوناگون برآورد می‌شود.

وی ادامه داد: نیروهای ما از آغاز سال جدید میلادی ۴ تانک آبرامز، ۵ تانک لئوپارد، ۶ سکو موشک‌انداز هیمارس و ۵ سامانه پدافندی پاتریوت را منهدم کرده‌اند.

وزیر دفاع روسیه ادامه داد: آمار گریختن نیروهای اوکراینی از خدمت نظامی افزایش یافته و دزدی در بخش‌های تحت کنترل کی‌یف در حال گسترش است.

310310

مشاهده مطالب بیشتر

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا