اقتصادی

شکستی دیگر برای آلمان – مجله ایرانی

شاخص مدیران خرید نشان می‌دهد که رکود در تولید آلمان با شکست جدیدی روبرو شده است با این حال، شرکت‌ها نسبت به شرایط اقتصادی در ۱۲ ماه آینده خوشبین‌تر هستند.

به گزارش مجله ایرانی،  نظرسنجی نشان داد که رکود در بخش تولید آلمان که حدود یک پنجم اقتصاد بزرگ اروپا را تشکیل می‌دهد، در ماه ژوئن با رکود جدیدی روبرو شد زیرا تولید و سفارشات جدید با سرعت بیشتری کاهش یافتند.

شاخص نهایی مدیران خرید بانک تجاری هامبورگ برای تولید آلمان از ۴۵.۴ در ماه می به ۴۳.۵ در ژوئن کاهش یافت. این شاخص که زیر سطح ۵۰ باقی می‌ماند، نشان‌دهنده انقباض است.

بر اساس گزارش رویترز، سیروس دلا روبیا، اقتصاددان ارشد بانک تجاری هامبورگ گفت کاهش سریع سفارشات جدید و به ویژه سفارشات صادراتی نشان می‌دهد که ما باید چند ماه دیگر منتظر بمانیم تا بهبودی در بخش تولید مشاهده شود.

او افزود که یکی از دلایل احتمالی سفارشات صادراتی ضعیف افزایش رقابت از سوی چین است که به دلیل کاهش تقاضای داخلی، صادرات خود را در سراسر جهان افزایش می‌دهد. د لا روبیا گفت این وضعیت باعث ایجاد ضربه مضاعف برای صادرکنندگان آلمانی می شود. با این حال، شرکت‌ها نسبت به ماه می نسبت به آینده خوشبین‌تر بودند و احساسات به بالاترین میزان خود از فوریه ۲۰۲۲ رسید.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا