ورزش

عجیب‌ترین اتفاقات در مراسم حمل مشعل المپیک

آفتاب‌‌نیوز :

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ وارد پاریس شد تا مراسم حمل مشعل توسط میزبان سی و سومین دوره المپیک برگزار شود. برگزاری مراسم حمل مشعل همیشه بدون حاشیه نبوده و در ادوار مختلف اتفاقاتی در این مراسم رخ داده است.

مشعل جعلی در المپیک ۱۹۵۶

در المپیک ۱۹۵۶ ملبورن، یک دانشجوی جوان استرالیایی به نام بری لارکین، توانست همه را با یک مشعل خودساخته که در آن لباس سوزانده بود فریب دهد. لارکین زمانی که شروع به دویدن کرد، خود را در محاصره چندین موتورسیکلت پلیس دید و تماشاگران او را تا تالار شهر سیدنی همراهی کردند. در بالای پله ها، شهردار شهر مشعل را دریافت کرد. هنگامی که او می‌خواست سخنرانی خود را انجام دهد، متوجه جعلی بودن مشعل شد.

کشته شدن جگوار در المپیک ۲۰۱۶

یکی از مراحل حمل مشعل المپیک ۲۰۱۶ ریو، از جنگل آمازون بود. یک جگوار از گونه‌ای در خطر انقراض، متاسفانه از دست نگهبانان فرار کرد. به او چهار تیر حاوی مواد بیهوش کننده شلیک کردند که کارساز نبود، از این رو سربازان مجبور به شلیک به او شدند و این حیوان در نهایت کشته شد.

سوختن کبوتر‌ها در المپیک ۱۹۸۸

گاهی اوقات مراسم حمل مشعل یا روشن کردن مشعل اصلی بازی‌ها طبق برنامه پیش نمی‌رود. در المپیک ۱۹۸۸ سئول، ده‌ها کبوتر در لحظه روشن شدن مشعل به آن نزدیک شدند و چندین کبوتر در مقابل چشمان ناباور تماشاگران سوختند.

مردم به دنبال خاموش کردن مشعل در المپیک ۲۰۰۰

در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی یک تماشاگر بدون هیچ انگیزه‌ای مشعل را از تام کارول ورزشکار موج سواری گرفت و سعی کرد آن را به بندر کیاما پرتاب کند. یک دانش آموز دبیرستانی نیز سعی کرد مشعل را با یک کپسول آتش نشانی خاموش کند.

خاموش شدن مشعل در المپیک ۲۰۱۲

در مراسم حمل مشعل المپیک ۲۰۱۲ دیوید فولت، ستاره بدمینتون پارالمپیک مشعل در اختیار داشت که مشعل در برابر ورزش باد مقاومت نکرد و خاموش شد. از این رو مجبور شدند دوباره آن را روشن کنند.

بلایی که کرونا سر مراسم حمل مشعل المپیک ۲۰۲۰ آورد

 مراسم حمل مشعل المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شد. مشعل پس از ورود به توکیو سفر خود را در ژاپن ادامه نداد و به مدت یک سال در موزه المپیک روشن ماند. در زمان انتقال مشعل به استادیوم نیز تعداد معدودی از تماشاگران که ماسک به صورت داشتند، شرکت کردند و از دست زدن برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا منع شدند.

مشاهده مطالب بیشتر

کارگروه خبری ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های توانبخشی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تمرینات ورزشی برای بهبود و بازسازی بدن پس از آسیب‌ها و صدمات می‌پردازم. هدفمندی خود را در بازگشت به وضعیت قبلی و تقویت بدن در فرآیند توانبخشی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای امید و قدرت در توانبخشی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا