اجتماع

مراجعه ۲۲ هزار خودرو به مراکز معاینه فنی تهران از ابتدای سال جدید – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، سید محمد مهدی میرزایی قمی سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد با توجه به ادامه خدمت رسانی مراکز معاینه فنی در ایام تعطیلات نوروز، از ابتدای امسال حدود ۲۲ هزار دستگاه خودرو به مراکز شهر تهران مراجعه کرده‌اند.

وی افزود: یک درصد از این مراجعات مربوط به خودروهایی است که امسال مشمول معاینه فنی شده‌اند.

میرزایی قمی در توضیح خودروهای شخصی مشمول معاینه فنی در ماه ابتدایی امسال تصریح کرد: بر اساس قانون خودروهای شخصی از زمان تولید به مدت چهار سال از انجام معاینه فنی معاف می‌باشند لذا از شهروندان تقاضا می‌شود برای انجام معاینه فنی دوره‌ای جهت توزیع مراجعات در طول سال به ماه تولید خودرو نیز توجه کنند.

وی گفت: در فروردین ماه امسال خودروهای تولید داخل فروردین ۱۳۹۹ و ماقبل و خودروهای وارداتی مارس ۲۰۲۰ و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند.

میرزایی قمی با بیان اینکه معاینه فنی وسایل نقلیه به صورت مکانیزه با دوربین‌های سطح شهر کنترل می‌شود، گفت: وسایل نقلیه که معاینه فنی ندارند، در صورت تردد روزانه مبلغ ۵۲ هزار تومان جریمه می‌شوند.

مشاهده مطالب بیشتر

انتشارات علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با تمرکز بر نقش تغییرات فرهنگی در جامعه و تأثیر آن بر ساختار اجتماعی و ارتباطات بین افراد. تلاش برای درک عمیق‌تر نحوه تأثیر فرهنگ بر عقاید، ارزش‌ها و رفتارهای افراد و جوامع.
دکمه بازگشت به بالا