عمومیمجله کسب و کار

مزایای ویزای ICT کانادا برای شرکت‌های چندملیتی

ویزای ict کانادا چیست؟

آیا میدانستید که اگر شرایط سنی شما مطلوب نیست، مدرک تحصیلی زیر لیسانس دارید و مدرک زبان ندارید، همچنان می‌توانید به کانادا مهاجرت نمایید؟ ویزای ICT کانادا یک گزینه ویژه برای مدیران و کارمندان شرکت‌هاست که به راحتی قابل دسترس است. این ویزا به شما این امکان را می‌دهد که تمام اعضای خانواده‌تان را به همراه خود به کانادا ببرید.

عبارت ICT  مخفف Intra-company transfer  است، به معنای انتقال درون شرکتی. در این مقاله، تمامی اطلاعاتی که برای انتقال شرکت خود به کانادا و همچنین همراهی کارمندانتان نیاز دارید، به شما ارائه می‌شود. ویزای ict کانادا یک مسیر مهاجرتی است، که به شرکت‌های چندملیتی امکان می‌دهد تا یکی از شعب خود را در کانادا ایجاد کرده و با مجوز کار از بهترین کارکنان و پرسنل کلیدی خود، به این کشور دعوت کنند. این اقدام به آن‌ها، این اجازه را می‌دهد که در بازارهای کار کانادا فعالیت نمایند.

برنامه ویزای ICT کانادا به شرکت‌های بین‌المللی فرصتی عرضه می‌کند تا به‌ صورت موقت کارمندان واجد شرایط را به‌ منظور بهبود مدیریت، توسعه صادرات و افزایش رقابت‌پذیری در بازارهای خارجی به کانادا وارد کنند. این ویزا به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که استعدادهای کلیدی خود را به کانادا منتقل کرده و به توسعه کسب و کار خود در این کشور بپردازند. بدون شک، ویزای ICT یک ابزار قدرتمند برای افراد و شرکت‌هایی است که به دنبال توسعه و گسترش فعالیت‌های خود در بازارهای جهانی هستند.

همانطور که میدانیم کشور کانادا به دنبال جذب کارکنان و نیروی متخصص برای رشد و پیشرفت اقتصاد و منافع کشور است. از این رو از طریق ویزای انتقال درون شرکتی به شرکت های بین المللی که شعبه فعال در کانادا و خارج از کانادا دارند اجازه میدهد تا برای انتقال بیزینس خود و رشد آن، نیرو های متخصص و کارمندانی که در سطح بالای مدیریتی هستند را به شعبه شرکت خود در کانادا انتقال دهد، البته این درصورتی است که این فعالیت برای کشور کانادا دارای مزیت باشد.

ویزای انتقال داخل شرکت کانادا فقط یک ویزا نیست؛ بلکه یک دروازه است که شرکتهای چندملیتی را قادر میسازد که به صورت استراتژیک کارکنان کلیدی خود را به شعب کانادایی خود منتقل کنند. این ویزا عامل محرک برای تقویت گسترش شرکتی میان مرزی و غنی کردن نیروی کار کانادا با استعداد جهانی است. در اصل، ویزای ICT به دنبال ساده سازی حرکت مدیران اجرایی، مدیران و کارکنان دارای دانش تخصصی است، تا یک پل روان بین بخشهای بین المللی و کانادایی یک شرکت ایجاد کند.

ویزای ICT کانادا

ویزای ICT کانادا (انتقال درون شرکتی) به کارگران خارجی شاغل در شرکت‌های چند ملیتی اجازه می‌دهد تا به طور موقت در کانادا کار کنند. این ویزا برای انتقال کارمندان کلیدی، مدیران و متخصصان به شعبه‌های کانادایی شرکت‌ها صادر می‌شود. مزایای ویزای ICT کانادا: فرآیند سریع: در مقایسه با سایر برنامه‌های مهاجرتی کانادا، ویزای ICT سریع‌تر صادر می‌شود. نیاز به LMIA: برای دریافت این ویزا نیازی به LMIA (ارزیابی تاثیر بازار کار) نیست. امکان اقامت دائم: پس از گذراندن شرایط لازم، می‌توان برای اقامت دائم کانادا درخواست داد.

انواع ویزای ICT کانادا:

ویزای ICT گروه A: برای مدیران ارشد و متخصصان با دانش تخصصی بالا صادر می‌شود.

ویزای ICT گروه B: برای کارمندان کلیدی با مهارت‌های تخصصی صادر می‌شود.

ویزای ICT کانادا چیست؟

ویزای ICT کانادا یا همان ویزای انتقال درون شرکتی یکی از ویزاهای کار در کشور کانادا می‌باشد که شرکت‌های بین المللی می‌توانند آن را دریافت کنند و اقدام به تاسیس دفتر خود در این کشور کنند. دریافت ویزای ICT کانادا یکی از راه های مطمئن و سریع برای مهاجرت مدیران شرکت ها و کارمندان اصلی آن‌ها به این کشور است.

اگر یک شرکت بین‌المللی از طریق درخواست داشتن شرکت در کانادا شعبه ای از شرکت خود را در کانادا تاسیس کند، می‌تواند برای انتقال کارمندان به شعبه جدید خود در این کشور درخواست دهد. افراد واجد شرایط انتقال درون شرکتی، نیاز به مجوز کار در کانادا دارند و از LMIA معاف هستند، زیرا با انتقال متخصصان خود به کسب و کارهای کانادایی سود اقتصادی قابل توجهی به این کشور می‌رسانند. کانادا در راستای طرح International Mobility Program به شرکت‌های بین‌المللی اجازه می‌دهد افراد واجد شرایط را با هدف بهبود اثربخشی مدیریت، گسترس صادرات و افزایش رقابت در بازارهای خارجی و غیره به طور موقت به این کشور منتقل کنند.

در واقع IMP این امکان را برای کارفرماها فراهم می‌کند تا یک کارمند موقت را بدون ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) استخدام کنند. ویزای ICT کانادا به چه کسانی تعلق می گیرد؟ ویزای ICT (Transferring Intra-Company) یک ویزای کاری برای افرادی است که به عنوان کارمندان یا مدیران شرکت‌های چند ملیتی در کانادا کار می‌کنند یا قصد دارند به کانادا منتقل شوند. این ویزا به کارمندان شرکت‌های بین‌المللی اجازه می‌دهد که بین شعبه‌های شرکت خود در کانادا و کشور خودشان جابجا شوند. این ویزا برای افرادی که تحت حمایت یک شرکت چند ملیتی هستند و به کانادا منتقل می‌شوند، مناسب است.

برای اخذ ویزای ICT کانادا، کارمند باید: دارای قرارداد کاری با شرکت مادر یا شعب کانادایی شرکت خود باشد. همچنین، افراد باید دارای تجربه کاری مرتبط با موقعیت شغلی مورد نظر خود باشند. این ویزا برای مدت زمان معینی صادر می‌شود و در صورت تمایل به تمدید، افراد باید مجدداً مستندات مربوطه را ارائه دهند. اخذ ویزای ICT کانادا می‌تواند به کارمندان و مدیران شرکت‌های چند ملیتی کمک کند تا فرصت‌های شغلی و کاری خود را گسترش دهند و به کشورهای دیگر منتقل شوند.

ویزای کار ICT یک نوع ویزای کار است که برای افرادی صادر می‌شود که می‌خواهند به عنوان کارمندان یا کارفرمایان شرکت‌های چندملیتی در کشورهای دیگر مشغول به کار شوند. این ویزا به افراد امکان می‌دهد تا به عنوان کارمندان یا کارفرمایان شرکت‌های چندملیتی در کشورهای مختلف به عنوان کارمندان موقت یا دائمی مشغول به کار شوند. انواع ویزای کار ICT شامل ویزای کار مدیران اجرایی و ویزای کار مدیران ارشد و ویزای کار نیروهای متخصص می‌شود. این ویزاها برای افرادی صادر می‌شود که دارای مهارت‌های خاص و تخصصی در زمینه‌های مختلف اطلاعات و فناوری هستند و توانایی خدمات دهی در کشورهای دیگر را دارند.

ویزای کار ICT به افراد امکان می‌دهد تا به عنوان کارمندان یا کارفرمایان شرکت‌های چندملیتی در کشورهای دیگر به عنوان کارمندان موقت یا دائمی مشغول به کار شوند. این ویزاها برای افرادی صادر می‌شود که دارای مهارت‌های خاص و تخصصی در زمینه‌های مختلف اطلاعات و فناوری هستند و توانایی خدمات دهی در کشورهای دیگر را دارند. این ویزاها به کارفرمایان امکان می‌دهد تا از تخصص و مهارت‌های افراد متخصص خود در زمینه‌های Entrepreneurs or self-employed individuals seeking only temporary residence – [R205(a) – C11] – International Mobility Program و فناوری بهره ببرند و از این طریق توانایی رقابت با شرکت‌های دیگر را داشته باشند.

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا