اجتماع

پررنگ شدن رابطه معکوس تحصیلات نسبت به بهره وری نیروی کار در ایران

پیشوایی در گفت‌وگو با آنا خبر داد؛

پررنگ شدن رابطه معکوس تحصیلات نسبت به بهره وری نیروی کار در ایران

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران: در ایران طی ۴ یا ۵ سال اخیر نسبت تحصیلات با اشتغال معکوس بوده است که باید برای آن چاره‌ای اندیشید.

میرسامان پیشوایی، رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی اظهار کرد: بهره وری نیروی کار را در سطح ملی و بخشی اندازه گیری می‌کنیم. 

وی افزود: آنچه که امروز نسبت به آن ابراز نگرانی داریم این است که بهره وری نیروی کار نسبت به افزایش تحصیلات و تجربه کاری رشد نمی‌کند و این روند در همه کشور‌ها وجود دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: در ایران طی ۴ یا ۵ سال اخیر نسبت تحصیلات با اشتغال معکوس بوده است که باید برای آن چاره‌ای اندیشید.

پیشوایی ادامه داد: وظیفه سازمان ملی بهره وری هشدار و قرار دادن موضوع در اختیار سیاستگذار است، همچنین باید از سازمان‌های مسئول مانند وزارت عتف و وزارت کار پیگیری لازم را انجام دهد تا موضوع مدنظر در فرایند مدیریت بهره وری آنها برای ارائه برنامه اقدام قرار بگیرد.             

مشاهده مطالب بیشتر

انتشارات علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با تمرکز بر نقش تغییرات فرهنگی در جامعه و تأثیر آن بر ساختار اجتماعی و ارتباطات بین افراد. تلاش برای درک عمیق‌تر نحوه تأثیر فرهنگ بر عقاید، ارزش‌ها و رفتارهای افراد و جوامع.
دکمه بازگشت به بالا