اقتصادیمجله کسب و کار

چگونه با دراپ شیپینگ به سرعت درآمدزایی کنید

در طی چند سال گذشته سایت های زیادی در قالب دراپ شیپینگ فعالیت خود را شروع کرده اند. این سایت ها در این مدت توانسته اند قدرت پیدا کنند. پس اگر قصد راه اندازی یک دراپ شیپینگ را دارید، باید خود را برای رقابت در این میدان آماده کنید. توصیه می کنیم قبل از شروع نگاهی به سایت های رقیب و استراتژی های آن ها داشته باشید. طراحی سایت، قیمت محصولات، تبلیغات و غیره آن ها را زیر ذره بین قرار دهید

  ورکشاپ دراپ شیپینگ  نوعی کسب وکار است که در آن فروشنده محصول را تامین یا انبار نمی کند؛ بلکه مستقیم از طرف تامین یا تولیدکننده آن را برای مشتری می فرستد. بنابراین، در این روش شما تنها با راه اندازی یک می توانید کسب وکار خود را شروع کنید و نیازی به سرمایه برای تامین محصول یا اجاره انبار ندارید. چگونه؟ شما باید ابتدا با تولیدکننده یا تامین کنندگان اصلی به توافق برسید. سپس زمانی که مشتری محصولی را در سایت شما سفارش می دهد، از تولید یا تامین کننده اصلی بخواهید که سفارش را مستقیما از انبار خودشان برای مشتری شما ارسال کنند.

شما محصول را به قیمت عمده از تامین کننده می خرید و آن را با قیمت خرده فروشی در سایت خود به فروش می رسانید. به این ترتیب، سودی عایدتان خواهد شد. میزان این سود بستگی به توافق شما با تامین کنندگان دارد. برای مثال اگر تامین کننده محصول را با قیمت 100 تومان به شما می فروشد، شما می توانید آن را با قیمت 110 تومان در سایت خود قرار دهید. بنابراین، به ازای هر سفارشی که در سایت شما ثبت می شود، 10 تومان سود خواهید کرد.

مزایای دراپ شیپینگ

در طی سال های گذشته بسیاری از افراد به سراغ دارپ شیپینگ رفته اند. بیشتر آن ها از انتخاب خود هم راضی هستند. جالب است بدانید که حتی فروشگاه های آنلاین بزرگی مثل دیجی کالا و جانبی هم تعدادی از محصولات خود را به این روش می فروشند. یعنی بدون تامین و انبارداری؛ اما مزایای دراپ شیپینگ چیست که آن را محبوب کرده است؟

 • نیاز به کم ترین سرمایه؛ مهم ترین مزیت دراپ شیپینگ

اولین مزیت Drop shipping که همه را وسوسه می کند، امکان راه اندازی یک کسب و کار با کمترین سرمایه ممکن است. همان طور که اشاره کردیم در این روش شما نیازی به اجاره یا خرید انبار یا مغازه و هم چنین تامین محصولات ندارید،. به علاوه، تنها زمانی برای خرید Shopify Sales Recap اقدام می کنید که از قبل مشتری سفارش آن را ثبت کرده باشد.

بنابراین، تنها سرمایه لازم برای شروع کار ، هزینه ای است که برای باید بپردازید. این هزینه از آن چه تصورش را هم دارید، مناسب تر است. به علاوه، برای این کار الزاما نباید تخصص خاصی داشته یا با کدنویسی آشنا باشید، کافی است که  را به صورت رایگان مشاهده کنید.

 • دردسرهای کمتر؛ دلیل استفاده از دارپ شیپینگ

مسلما برای راه اندازی هر کسب وکاری نیاز است که زحمت های فراوانی بکشید. حالا مزیت دراپ شیپینگ چیست؟ این که با کمترین دردسر می توانید کار خود را شروع کنید. در این روش، برخلاف دیگر کسب و کارها نیازی ندارید که برای تامین محصولات به بازار مراجعه کنید. نگرانی ها و زحمت های هماهنگی برای ارسال کالا به انبار هم از دوش شما برداشته می شود. از مهم تر نباید نگران خراب شدن یا آسیب دیدن محصولات در انبار خود باشید. به علاوه، نیازی به بررسی مرتب موجودی انبار و انبارگردانی هم نخواهید داشت.

از طرف دیگر، بسته بندی و ارسال کالا برای مشتریان هم وقت و انرژی زیادی از کسب وکارها می گیرد. دراپ شیپینگ شما را از شر این دردسرها هم راحت می کند. بنابراین، بدون این که خود را درگیر یا… کنید، یک فروشنده محسوب می شوید.

 • حذف مخارج اضافی با دراپ شیپینگ آنلاین

در کسب وکارهای دیگر علاوه بر هزینه ای که برای خرید یا اجاره مغازه و انبار باید بپردازید، مخارج جانبی دیگری هم به شما تحمیل می شود، از جمله:

 • دستمزد کارمندان و انبارداران احتمالی؛
 • هزینه های آب برق و گاز؛
 • هزینه دریافت مجوزهای لازم؛
 • و ….

تمام این هزینه ها با دراپ شیپینگ آنلاین حذف می شوند. ناگفته نماند که هزینه های مالیاتی و مالیات دستگاه پز برای فروشگاه های اینترنتی و فیزیکی یکسان است.

 • کسب درآمد در هر زمان و هر مکان؛ از دیگر مزایای Drop shipping

فرقی ندارد که چه ساعتی از شبانه روز است. مشتریان می توانند هر موقع که خواستند سفارش خود را ثبت کرده و مبلغ را به حساب شما واریز کنند. به علاوه، تفاوتی هم ندارد که شما در منزل، سفر یا مهمانی هستید، در هر حال می توانید سفارش مشتری را به تامین کننده منتقل کنید. بنابراین، نداشتن وابستگی زمانی و مکانی را می توان از دیگر مزایای مهم Dropshipping دانست.

 • فروش هر نوع محصولی بدون محدودیت؛ دلیل محبوبیت دراپ شیپینگ

زمانی که قصد فروشندگی آنلاین یا حضوری را دارید، باید در انتخاب نوع محصول دقت کنید. احتمال خراب شدن، سلیقه مشتری، بودجه اولیه، میزان نیاز کاربران به آن، ابعاد محصول برای انبارداری و ارسال آن و… همگی را باید در نظر بگیرید. در صورتی که اگر دراپ شیپینگ را انتخاب کنید، نیازی به این همه ملاحظات نیست.

شما می توانید یک نوع محصول را انتخاب و به صورت تخصصی فروش خود را شروع کنید. سپس بعد از مدتی تعداد محصولات را افزایش دهید. هم چنین، می توانید از ابتدا هر نوع محصول و کالایی را در سایت خود به فروش برسانید. بدون این که نیاز باشد نگران تامین مکان برای انبارداری یا فروش رفتن یا نرفتن آن ها باشید.

 • ریسک پایین؛ یکی دیگر از مزایای مهم Drop shipping

اگر به هر دلیلی محصولات شما به فروش نرفت و کسب وکار دراپ شیپینگ رونق پیدا نکرد، چه ضرری می کنید؟ تمام سرمایه ای که وسط گذاشته اید، تنها زمان و هزینه برای طراحی سایت بوده است که از آن هم می توانید به روش های دیگری استفاده کنید. فراموش نکنید حتی تا زمانی که مشتری برای خرید قطعی از شما اقدام و پول را واریز نکرده است، نیاز نیست که هیچ محصولی را سفارش دهید. بنابراین، اصلا نباید نگران فروش رفتن یا نرفتن کالاهای خود باشید.

 • توسعه آسان کسب وکار دراپ شیپینگ؛ یک مزیت مهم دیگر

منظور از توسعه آسان دراپ شیپینگ چیست؟ تصور کنید که یک فروشگاه اینترنتی یا فیزیکی دارید.  پس از مدتی هر روز تعداد مشتریان شما بیشتر و بیشتر می شوند. برای این که بتوانید به تقاضای این مشتریان پاسخ دهید، باید به فکر بزرگترکردن انبار، استخدام انباردار و فروشنده جدید و غیره باشید. تمام این موارد نیاز به مدیریت و انرژی بیشتری هم دارند.

حالا اگر کسب وکار شما دراپ شیپینگ باشد، برای توسعه کسب وکار خود باید چه کار کنید؟ اگر خیلی خیلی تعداد مشتریان شما زیاد شوند، شاید نیاز باشد که از هاست و زیرساخت های قوی تر استفاده کنید. شاید هم نهایتا نیاز شود که تغییراتی در طراحی سایت خود انجام دهید. تمام این موارد با کمترین استرس و هزینه امکان پذیر هستند. ما با معرفی 5 سایت برای دراپ شیپینگ به شما کمک میکنیم.

ترفندها و روش های کسب درآمد از دراپ شیپینگ

شما بعد از ایجاد یک سایت فروشگاهی دراپشیپینگ میتوانید با فروش کالا در کانال های مختلف فروش کسب درآمد کنید. اگر شما رسانه ای برای معرفی محصولات داشته باشید، کار فروش شما بسیار سریعتر و آسانتر می شود.

مثلا اگر شما یک سایت خبری یا یک سایت آموزشی دارید، میتوانید با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی و اتصال آن به سیستم دراپ شیپینگ محصولات خود را تبلیغ کنید و کسب درآمد داشته باشید.

همچنین اگر شما یک گروه تلگرام یا اینستاگرام دارید، میتوانید با نمایش محصولات جذاب برای مخاطبان خود فروش محصول خود را افزایش دهید. در کنار این موارد، میتوانید از کانال هایی مثل سئو و کسب جایگاه در نتایج جستجو گوگل هم بازدید بگیرید و محصولات را بفروشید. همچنین در ایران با اتصال سایت خود به ترب و ایمالز، میتوانید از این طریق هم برای فروختن محصولات تلاش کنید.

چگونه یک کسب و کار دراپشیپینگ را شروع کنم:

تصمیم به راه اندازی یک کسب و کار دراپشیپینگ

در گام اول باید با بررسی همه جوانب کار تصمیم به راه اندازی یک کسب و کار دراپشیپینگ کنید. باید توجه کنید که این یک مسیر ساده نیست و نیازمند صرف هزینه یعنی زمان و انرژی است. پس قبل از هرچیزی باید چالش های پیش رو را برسی و سپس تصمیم نهایی خود را برای ساخت آن بگیرید.

 موضوع فعالیت فروشگاه خود را انتخاب کنید

انتخاب نوع محصولاتی که قصد فروش آن را دارید بسیار مهم است. در اینجا شما دو استراتژی را میتوانید دنبال کنید:

اول: ایجاد یک فروشگاه تخصصی در یک حوزه خاص ( لوازم موبایل – لباس سایز بزرگ – محصولات اورگانیک و . . . ) 

می توانید محصولات بسیار خاصی را انتخاب کنید. در این حالت شما به علت تخصصی بودن مشتری های خاص را پیدا می کنید و میتوانید کانال فروش قدرتمندی را برای خود ایجاد نمایید. به علاوه، شانس رتبه گرفتن در نتایج جستجو را برای خود بسیار بالا می برید. البته شما نیاز به تسلط خوب در این حوزه دارید تا بتوانید به سوالات مشتریان خود پاسخ دهید. 

دوم: راه اندازی یک فروشگاه جامع با چندین و چند گروه کالایی

می توانید هر نوع محصولی را از لوازم جانبی گرفته تا پوشاک و غیره در سایت خود بفروشید. در این حالت شما باید تمرکز خود را بر روی بازاریابی قرار دهید و تلاش کنید که انواع مخاطب را به روی سایت خود بیاورید و با پوشش سطح زیادی از نیازهای مشتریان، فروش محصولات خود را تضمین کنید.

این گام را جدی بگیرید؛ چرا که در میزان موفقیت کسب وکار شما تاثیر زیادی دارد. می توانید فروشگاه خود را با تنها یک نوع محصول، مثل: محصولات آرایشی و بهداشتی راه اندازی کنید. هم چنین، می توانید به صورت گسترده و با فروش انواع زیادی از محصولات شروع به کار کنید. توصیه ما این است که از استفاده کنید و تنها روی یک نوع محصول متمرکز شوید.

تامین کننده محصولات دراپشیپینگ خود را انتخاب کنید

برای اینکه بتوانید به خوبی محصولات خود را بفروشید و سود خوبی کسب کنید، نیاز دارید که تامین کننده های مناسب را شناسایی کنید. تامین کننده هایی که هم کالا را با کیفیت و به موقع برای مشتری شما ارسال کنند و هم محصولات خوبی برای فروش داشته باشند. به علاوه، حاشیه سودی خوب برای شما قرار دهند.

شاپفا تلاش میکند تا با ایجاد بستر مناسب بهترین تامین کنندگان کالا را به شما معرفی کند تا با هم همکاری خوبی داشته باشید. شما میتوانید برای استعلام با شاپفا تماس بگیرید.

یک فروشگاه اینترنتی در شاپفا با قابلیت اتصال به دراپشیپینگ راه اندازی کنید

درگام بعدی شما نیاز دارید تا سایت دراپ شیپینگ خود را بسازید برای این کار کافیست وارد شاپفا شوید و اقدام به ایجاد یک فروشگاه آنلاین کنید.

اگر برای شما سوال است که کدام پلان شاپفا برای کار دارپشیپینگ مناسبتر است، باید گفت این بسته به تعدادکالایی دارد که میخواهید بفروشید. اگر تعداد محصولاتی که میخواهید بفروشید بیشتر از 2000 قلم کالا است، پیشنهاد ما استفاده از پلان پیشرفته شاپفا است. این پلان به شما کمک میکند با امکانات بیشتر اقدام به فروش محصولات کنید.

تولید محتوا برای محصولات و یا درخواست ایمپورت از تامین کننده

بعد از راه اندازی فروشگاه اینترنتی باید ابتدا دسته بندی های فروشگاه را بسازید و سپس محصولاتی که نیاز دارید را در سایت خود درج کنید. همچنین شما میتوانید از تامین کننده درخواست کنید که کالاهای مورد نظر شما را به فروشگاه شما ایمپورت (وارد) کند تا سریعتر بتوانید این مرحله را رد کرده و فروش خود را آغاز کنید.

حالا کافی است که عکس و مشخصات محصولات را در سایت بارگذاری کنید. هرچه عکس محصولات باکیفیت تر باشند و توضیحات را اصولی تر بنویسید، میزان فروش بالاتری خواهید داشت. احتمالا برای این کار به شما کمک می ک

دریافت نماد اعتماد و درگاه بانکی

بعد از وارد کردن محصولات وقت آن رسیده که برای فروشگاه خود نماد اعتماد دریافت کنید. سپس میتوانید درگاه اینترنتی خود را هم به سایت وصل کنید. در کلیه این مراحل پشتیبانی شاپفا در کنار شما خواهد بود و هرجا نیاز به کمک داشتید میتوانید با ما در ارتباط باشید.

 درخواست اتصال محصولات به تامین کننده

بعد از انجام مراحل بالا وقت آن رسیده سایت شما به سایت تامین کنندگان  متصل شود. برای این کار کافیست به تامین کننده خود پیام بدید و درخواست بدهید که مراحل سینک اتوماتیک را برای فروشگاه شما انجام دهد.

حالا همه چیز آماده دریافت اولین سفارش شما خواهد بود. شما میتوانیدبرای محصولات سایت خود از روش های مختلف شروع به تبلیغات کنید. رایج ترین روش های تبلیغات فروشگاه دراپشیپینگ: اتصال سایت به ترب و ایمالز است. همچنین بهبود سئو فروشگاه و رتبه گرفتن سایت در نتایج جستجو هم جز پربازده ترین روش های تبلیغاتی است.

اگر شما از قبل سایت یا اپلیکیشن یا کانال تلگرام و پیج اینستاگرامی دارید، میتوانید محصولات سایت خود را در این کانال های تبلیغ کنید و برای فروشگاه خود مشتری پیدا کنید.

بازاریابی در دنیای اینترنت با روش های جذب مشتری در دنیای واقعی تفاوت دارد. اگر با این روش ها آشنایی ندارید، می توانید از مقالاتی که در وبلاگ سایت شاپفا منتشر شده اند، کمک بگیرید. اول از همه هم می توانید با «» شروع کنید.

دریافت سفارش و ارسال توسط تامین کننده

تبریک! حالا شما اولین سفارش خود را دارید و مراحل را کامل کرده اید. این سفارش به صورت اتوماتیک در سایت تامین کننده ثبت می شود و پس از درخواست شما به تامین کننده محصول از انبار های تامین کننده برای مشتری شما ارسال می شود. حالا با ادامه این مراحل میتوانید روزانه چندیدن سفارش داشته باشید و هر روز درآمد خود را افزایش دهید.

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا