بین الملل

چین خواستار عدم مداخله آمریکا در امور داخلی هنگ‌کنگ شد

سفارت چین در آمریکا از موضع‌گیری واشنگتن درخصوص قانون امنیتی جدید هنگ‌کنگ انتقاد کرد و از ایالات متحده خواست تا به حاکمیت چین احترام بگذارد.

به گزارش مجله ایرانی، سفارت چین در واشنگتن با انتشار بیانیه‌ای که روی وب‌سایت این سفارت‌خانه قرار گرفته است، تاکید کرد که پکن به شدت با واکنش آمریکا برای بی‌اعتبار کردن و لجن‌پراکنی علیه قانون امنیتی جدید هنگ‌کنگ که هفته جاری به تصویب رسید، مخالف است.

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز، سفارت چین در واکنش به بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد پکن از ایالات متحده می‌خواهد تا به حاکمیت چین احترام بگذارد و فورا دخالت در امور هنگ‌کنگ و امور داخلی چین را متوقف کند.

قانونگذاران هنگ‌کنگ روز سه‌شنبه به اتفاق آرا قانون جدیدی را در موضوع امنیت ملی تصویب کردند که مجازات‌هایی مانند حبس ابد را برای جرایم مربوط به خیانت و شورش و تا ۲۰ سال زندان را برای سرقت اسرار دولتی در نظر گرفته است. این قانون در حالی به‌ تصویب رسیده است که ایالات متحده، انگلیس و اتحادیه اروپا پیشتر درباره تاثیر آن بر آزادی‌ها در هنگ‌کنگ هشدار داده بودند.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا