کتاب «آموزش خط ثلث» روانه بازار نشر شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

کتاب

به گزارش خبرگزاری آنلاین، کتاب «آموزش خط ثلث» نوشته همایون توفیقی به تازگی با ۱۰۴ صفحه توسط انتشارات گنجور منتشر و روانه بازار نشر شده است.

نویسنده این‌کتاب می‌گوید دشواری در تحریر حروف، قطعات و ترکیبات در خط ثلث، نیاز به آموزش اصولی و پشتکار و تمرین فراوان را بیش از پیش مشخص می‌کند. سرشت این هنر بر پایه تصور و سپس تصویر نهاده شده و مبنای تصور در ایجاد تصاویر نیز مبتنی بر آموزش بنیانی، اصول و فنون تحریر حروف و مفردات و ملحقات آن است.

برای تجسم مفروضات دارای قالب مشخص نظیر حروف و کلمات باید ابتدا این مفروضات به خوبی دیده شوند و تمام نکات و ظرافت‌های اجرا و تحریر آنها ملکه ذهن هنرجویان مبتدی شود. در این کتاب تلاش شده است آموزش خط ثلث توسط همایون توفیقی، نگارگری و طراحی گرافیک آتنا اسفندیار، ساختار حروف و کلمات به مخاطب آموزش داده شود.

در شیوه ارائه شده توسط نویسنده کتاب پیش‌رو، ممکن است سرعت فراگیری آهسته و زمان زیادی صرف استنتاجات و تحلیل شود ولی به مرور زمان دامنه دقت و نکته سنجی و سرعت هنرجوی مبتدی افزایش یافته و کیفیت آموزش ترقی می‌کند.

همایون توفیقی می‌گوید در «آموزش خط ثلث» تلاش کرده آموزشی نوین، همراه با ارائه نکته‌ها در تفهیم مطالب انجام شود تا با بهره گیری از تکنیک‌های گرافیکی، اشکال مفردات با نمونه‌های آن‌ها در کائنات مقایسه و نامگذاری شوند به شکلی که در مسیر آموزش نظری هنرجو مفید واقع شود.

دکمه بازگشت به بالا