فرهنگ و هنر

کتاب «پلاسما» در فرهنگسرای خانواده رونمایی می شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، همزمان با روز ملی جمعیت کتاب «پلاسما» در قالب بیست و نهمین نشست گنجینه خانواده با حضور فاطمه شایان پویا نویسنده اثر فردا یکشنبه ۳۰ اردیبهشت در فرهنگسرای خانواده معرفی و رونمایی می شود.

«پلاسما» دربرگیرنده داستان بلندی است که نیمی از آن واقع‌گرایانه و نیم دیگرش سیر در افکار و تخیلات است. این کتاب رمانی با محوریت زن جوانی به اسم شیما، متولد مرز میان دهه‌های شصت و هفتاد است؛ داستان این کتاب درباره یک گرایش، که اکنون به گرایشی پرطرفدار میان بخش‌هایی از جامعه ما تبدیل شده، است. داستانی درباره گرایش به تک‌فرزندی، به هرچه کوچک‌تر کردن خانواده‌ها و به آسیبی که این گرایش، به‌زعم نویسنده به جامعه وارد کرده است و همچنان وارد می‌کند. آسیبی که هم بر روحیه و رشد فرد (تک فرزند) تاثیر می‌گذارد و هم جامعه را ضعیف و نحیف می‌کند.

شایان پویا، در خلق این داستان، هم به بحث هویت اندیشیده و هم سلامت فردی و جمعی را موضوع و مساله‌ای حساس دیده است از این حیث، «پلاسما» اثری ادبی است در واکنش به نگرانی‌های نویسنده‌اش درباره تاثیرات کوتاه‌مدت و بلندمدت تک‌فرزندی، و همین ویژگی، آن را به کاری نه خالی از ضعف و کاستی، اما ارزشمند و قابل‌اعتنا تبدیل می‌کند.

کتاب «پلاسما» نوشته فاطمه شایان پویا که توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر و روانه بازار نشر شده، فردا یکشنبه ۳۰ اردیبهشت از ساعت ۱۰:۳۰ در فرهنگسرای خانواده واقع در خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی(یوسف‌آباد)، خیابان بیست‌ویکم، بوستان شفق رونمایی می شود.

مشاهده مطالب بیشتر

انتشارات فرهنگ و هنر

با قلمم، شما را در جادوگری و زیبایی کلمات می‌آموزم.
دکمه بازگشت به بالا