بین الملل

کلهر: احتیاط استقلال یا پرسپولیس محتاط بازی کنند قهرمانی را از دست می دهند/ تیم نکونام از نظر مهره ضعیف تر از رقیب است

کلهر: احتیاط استقلال یا پرسپولیس محتاط بازی کنند قهرمانی را از دست می دهند  تیم نکونام از نظر مهره ضعیف تر از رقیب است

بازیکن سابق سرخابی گفت: هر دو تیم استقلال و پرسپولیس می‌دانند هیچ حاشیه امنیتی ندارند و در هفته‌های پایانی جای اشتباه کردن وجد ندارد.

محمود کلهر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره اینکه بازی‌های مهم هفته بیست و پنجم لیگ برتر با تساوی بدون گل خاتمه یافت، اظهار کرد: حساسیت بالای مسابقات باعث می‌شود تا تیم‌ها با حداکثر استرس وارد زمین شوند و جالب اینکه سرمربیان و نیمکت‌های دو تیم هم کاملاً با استرس بازی را دنبال می‌کنند. استرس زیاد و بازی با احتیاط باعث می‌شود تا خود آن تیم آسیب ببینید و لطمه بخورد. بازی‌های استقلال و پرسپولیس برابر تراکتور و سپاهان چنگی به دل نزد و بار فنی آنچنانی نداشت. خیلی بیش از این انتظار می‌رفت بازی زیبایی از تیم‌ها ببینیم. لیگ قهرمانان اروپا را اگر ببینیم نکات آموزشی فراوانی برای تیم‌ها ما دارد.

شجاعت بیشتری مربیان بخت رسیدن به قهرمانی را بالا می‌برد

وی ادامه داد: در لیگ قهرمانان شاهد هستیم تیم‌ها در دفاع و حمله با برنامه هستند. بازی‌های بی‌کیفیتی را از تیم‌های داخلی می‌بینیم و رشد و بلوغ تیمی دیده نمی‌شود. طبیعی است وقتی کیفیت بازی‌ها افت پیدا می‌کند، تماشاگرانی ناخواسته به حواشی می‌پردازند و بازی زیبا ارائه نمی‌دهند. در واقع نقطه تارک فوتبال ما بازی‌هایی هست که تماشایی نیست. پنج بازی باقیمانده استقلال و پرسپولیس پنج فینال هستند. تیمی که بیش از اندازه محتاط بازی کند شانس قهرمانی را از دست خواهد داد. البته این انتظار نیست شاهد بازی شتاب زده باشیم که صرفاً فقط بازی هجومی ببینیم و بازی همراه با احتیاط نباشد. مربیانی که شجاعت بیشتری دارند برای رسیدن به قهرمانی بخت بالاتری دارند. با روندی که از ابتدای فصل تا به اینجا دیدیم، استقلال و پرسپولیس شانه به شانه تا هفته آخر پیش می‌روند و قهرمان است فصل در هفته پایانی مشخص می‌شود.

استقلال و پرسپولیس می‌دانند هیچ حاشیه امنیتی ندارند

بازیکن سابق سرخابی افزود: تا ابنجای فصل استقلال و پرسپولیس با برنامه‌تر از دیگر نیم‌های بوده‌اند. قطعاً حریف آسانی در لیگ برتر وجود ندارد و همه رقبا برای ارائه بهترین بازی به میدان می‌روند. هر دو تیم استقلال و پرسپولیس می‌دانند هیچ حاشیه امنیتی ندارند و در هفته‌های پایانی جای اشتباه کردن وجد ندارد. با توجه به بازی‌هایی که دو تیم تا به اینجا ارائه کرده‌اند، شانس پرسپولیس برای تصاحب قهرمانی بیشتر از استقلال است و البته نمی‌توان حدس دقیقی زد. تمامی تیم‌هایی که برابر تیم‌های اول و دوم جدول بازی خواهند کرد برای شکست به زمین نمی‌آیند. از طرفی اتفاقات غیرمترقبه بر نتایج بازی‌ها تأثیر دارد.

استقلال از لحاظ مهره ضعیف‌تر از پرسپولیس است

کلهر خاطرنشان کرد: اضافه شدن اورونوف، عبدالکریم حسن، آل کثیر و خدابنده‌لو خیلی به پرسپولیس کمک کرد در حالی که استقلال در نقل و انتقالات زمستانی تنها ماشاریپوف را جذب کرد. نفرات جدید باعث تحول پرسپولیس شد. در مقابل جواد نکونام و مهدی هاشمی‌نسب تا اینجا شاهکار کرده‌اند، چون استقلال از لحاظ مهره ضعیف‌تر از پرسپولیس است، اما کماکان صدر جدول را از دست نداده، البته استقلال بیشتر به بازی بسته اعتقاد دارد و باید بپذیریم این تیم و پرسپولیس در خط دفاعی آسیب‌پذیر هستند و این موضوع اثبات شده است. نوسان در لیگ برتر طبیعی بوده و در مجموع تیمی که روان‌تر بازی می‌کند پرسپولیس است، پس بخت قهرمانی بیشتری دارد ولی اشتباه و غفلت در این هفته‌ها عملاً قهرمانی را به تیم رقیب می‌دهد.  

مشاهده مطالب بیشتر

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا