فرهنگ و هنر

۲۲ بوستان محل برگزاری ویژه برنامه‌های دهکده بهار ایران هستند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، مصطفی زیبایی‌نژاد مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران ضمن تشریح برنامه‌های اصلی فرهنگی هنری در شهر تهران، جزییات اجرای آنها در مناطق ۲۲ گانه را بیان کرد و گفت: برنامه‌های اصلی امسال شهرداری تهران به دلیل مقارن شدن ماه مبارک رمضان و عید نوروز، با عنوان پویش «بهار قرآن، بهار ایران» برگزار می‌شود. این برنامه‌ها در ۵ نقطه محوری شهر تهران و در قالب ۵ کلان پروژه دنبال می‌شود و تلاش می‌کنیم تا آحاد مختلف مردم با سلیقه‌های مختلف را جذب این برنامه‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی بکنیم.

وی ضمن معرفی این کلان پروژه‌ها و محل برگزاری آنها گفت: بوستان لاله میزبان برگزاری ویژه برنامه بزرگ «شهر رمضان» است. همچنین برنامه «شهر شهدا» در فرهنگسرای خاوران برگزار می‌شود. ویژه برنامه «افطارخونه» و توزیع یک افطاری ساده در بین شهروندان در بلوار کشاورز برگزار می‌شود. علاوه بر این، برج میلاد و اراضی عباس نیز میزبان مردم روزه‌دار تهرانی در نوروز هستند. لازم به ذکر است که به جز ویژه برنامه «افطارخونه» که روز ۱۰ فروردین به پایان می‌رسد، ۴ کلان پروژه دیگر تا آخر ماه رمضان ادامه خواهد داشت و پذیرای عموم مردم خواهد بود.

زیبایی‌نژاد ضمن توضیح برنامه محوری «شهر شهدا» در فرهنگسرای خاوران گفت: این برنامه، فضای پرنشاط و جذابی را برای رده‌های مختلف سنی آماده کرده است که از جمله برنامه‌های اصلی آن می‌توان به «بازی کودکان»، «دیار مقاومت»، «اتاق فرار عبرت» و … اشاره کرد. برنامه‌های شهر شهدا تا پایان ماه رمضان ادامه خواهد داشت.

۲۲ بوستان محل برگزاری ویژه برنامه‌های دهکده بهار ایران هستند

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران به اجرای ویژه برنامه «دهکده بهار ایران» اشاره کرد و گفت: ۲۲ بوستان محوری در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، محل برگزاری ویژه برنامه‌های دهکده بهار ایران هستند و در آنها انواع برنامه‌های فرهنگی هنری برای عموم مردم برگزار خواهد شد.

وی افزود: از ۲۲ بوستان مذکور، ۱۶ بوستان از دوم تا ۹ فروردین برنامه داشتند و به احترام فرارسیدن لیالی قدر اجرای برنامه نخواهد داشت، اما ۶ بوستان دیگر در ۵ شب پایانی ماه مبارک رمضان میزبان تهرانی‌ها خواهند بود. در این بین، محوری‌ترین برنامه‌ها در بوستان پارک ملت در شمال تهران و ضلع شرقی حرم حضرت عبدالعظیم در جنوب تهران اجرا می‌شوند.

زیبایی‌نژاد در پایان با اشاره به پخش برنامه تلویزیونی «نسیم رمضان» گفت: ویژه برنامه «نسیم رمضان»، هر شب از شبکه نسیم روی آنتن می‌رود و حال و هوای شهر شهدای فرهنگسرای خاوران را پیش چشم مخاطبان قرار می‌دهد.

مشاهده مطالب بیشتر

انتشارات فرهنگ و هنر

با قلمم، شما را در جادوگری و زیبایی کلمات می‌آموزم.
دکمه بازگشت به بالا