دانش و سلامت

CHATGPT با قابلیت‌های بیشتر در راه است!

براساس اعلام رسمی OpenAI، این شرکت از کاهش هزینه‌های پردازش‌های ورودی و خروجی مدل GPT-3.5 Turbo خبر داد. این شرکت قصد دارد هزینه‌های پردازش ورودی داده‌ها را تا 50 درصد و هزینه‌های پردازش خروجی را تا 25 درصد کاهش دهد. همچنین این شرکت نسخه جدیدی از مدل به‌روزشده GPT-4 Turbo، مدل به‌روزشده GPT-3.5 Turbo و یک مدل تعدیل متن جدید عرضه خواهد کرد.

مدل‌های جدید و به‌روزشده OpenAI

اگر از ChatGPT استفاده می‌کنید، احتمالاً با مدل GPT-3.5 توربو نیز تعامل داشته‌اید. اکنون، برای سومین‌بار در یک سال، OpenAI در حال تعدیل هزینه‌های این مدل است. این شرکت قصد دارد هزینه‌های پردازش ورودی در این مدل را 50 درصد کاهش دهد که معادل 0.0005 دلار به ازای هر هزار توکن خواهد شد. هزینه‌های پردازش خروجی نیز 25 درصد کاهش می‌یابد و به 0.0015 دلار به ازای هر هزار توکن می‌رسد.

CHATGPT با قابلیت‌های بیشتر در راه است!

در کنار این کاهش قیمت، OpenAI وعده داده که این مدل پاسخ‌های دقیق‌تری را در اختیار کاربران قرار دهد. این شرکت اعلام کرد که کاربران دو هفته پس از عرضه این مدل، به‌طور خودکار به مدل ارتقایافته GPT-3.5 دسترسی خواهند داشت.

OpenAI همچنین به‌زودی نسخه پیش‌نمایش مدل به‌روزشده GPT-4 Turbo را عرضه خواهد کرد که می‌تواند بهتر از مدل GPT-4، موارد پیچیده‌ مانند کدنویسی بهتر و دقیق‌تر را انجام دهد. به گفته این شرکت، این مدل مخصوصاً برای کاهش مسئله «تنبلی» در این هوش مصنوعی تغییراتی داشته است که این مدل را از تکمیل درخواست‌ها باز می‌دارد.

227323

مشاهده مطالب بیشتر

گروه تحریریه علوم پزشکی

با تمرکز بر علم و دانش پزشکی، من می‌خواهم مطالبی را ارائه دهم که به شما کمک کند تا سلامتی خود را حفظ کنید و بهبود بخشید.
دکمه بازگشت به بالا