اقتصادی

آغاز لایروبی تالاب انزلی – مجله ایرانی

مجله ایرانی/گیلان مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به اقدامات اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در راستای تعامل شهر و بندر، تاکید کرد: لایروبی حاشیه بلوار تاریخی و مرمت و بازسازی اسکله گرد شهرستان بندرانزلی، آغاز لایروبی تالاب بین المللی انزلی و تعریض خیابان بایندر منتهی به مجتمع بندری از جمله اقدامات اداره کل در راستای مسئولیت های اجتماعی بوده است.

 حسین یونسی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از سال گذشته تا کنون شاهد رونق اقتصادی در مجتمع بندری انزلی هستیم، در خصوص صادرات از بنادر استان، اظهار کرد: رایزنی های بسیار به منظور صادرات سیمان صورت گرفت که در نهایت منجر شد که اولین محموله صادراتی سیمان در ابتدای هفته وارد مجتمع بندری انزلی شود و تنوع کالاهای صادراتی نیز در این بندر افزایش یابد.

یونسی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تا بیست و یکم شهریور ماه ۹۷۱ هزار تن کالا در مجتمع بندری انزلی تخلیه و بارگیری شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، شاهد رشد ۵۶ درصدی هستیم.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در مورد صادرات از بنادر استان، گفت: رایزنی های بسیار به منظور صادرات سیمان صورت گرفت که در نهایت منجر شد که اولین محموله صادراتی سیمان در ابتدای هفته وارد مجتمع بندری انزلی شود و تنوع کالاهای صادراتی نیز در این بندر افزایش یابد.

وی همچنین با اشاره به اقدامات اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در راستای تعامل شهر و بندر، تاکید کرد: لایروبی حاشیه بلوار تاریخی و مرمت و بازسازی اسکله گرد شهرستان بندرانزلی، آغاز لایروبی تالاب بین المللی انزلی و تعریض خیابان بایندر منتهی به مجتمع بندری از جمله اقدامات اداره کل در راستای مسئولیت های اجتماعی بوده است.

یونسی با بیان اینکه روند تکمیل فاز اول بندر تفریحی گردشگری چمخاله پیشرفت خوبی داشته و پیمانکار وعده بهره برداری آن در دهه مبارک فجر را داده است، تصریح کرد: فاز دوم مهم تر از فاز نخست است و آن هم انتخاب سرمایه گذاری مناسب برای این بندر خواهد بود که با توجه به همت استانی که برای به ثمر رسیدن این پروژه وجود دارد، امیدواریم شاهد نتایج تاثیرگذار و ماندگار در منطقه باشیم.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا