اقتصادیعمومیمجله کسب و کار

آیا سیر خام باعث سردرد میشود

بالا بردن سطح فشار خون :

اطلاعات کمی در این زمینه وجود دارد. آزاد شدن آلیسین چیزی است که  سیر سیاه دکتر بیز  را برای کاهش فشار خون ایده آل می کند اما آلیسین در فرآیند پخت و پز از بین می رود از این رو ، اگر به دنبال کاهش فشار خون هستید ، ممکن است سیر خام کمک کننده باشد.

زنان باردار :

مصرف  دمنوش لاغری آریانا دکتر بیز  به مقدار زیاد در می تواند باعث شود و در زنان شیرده می تواند طعم شیر را تغییر دهد.

تشدید عفونت مخمر (واژینال) عوارض جدی سیر در واژن :

خرید دمنوش مصفی خون بیز: یکی از عوامل مهمی که باید در نظر داشته باشید استفاده نکردن از سیر روی موضع (واژینال )است زیرا سیر می تواند باعث تحریک بافت لطیف واژن شود در صورت بروز چنین اتفاقی می توان استفاده از سیر را متوقف کرد. در عوض می توانید با پزشک در مورد داروهای معمول مشورت کنید.

مضرات جدی و عوارض نگران کننده سیر

سیر از خانواده ی است که به عنوان طعم دهنده داخل غذاها سالهات مصرف می شود و طرفداران زیادی دارد. حتما تا بحال خواص زیادی از سیر را شنیده اید و در مطالب قبلی ما مطلب خواص سیر را خوانده اید اما در این بخش از سلامت ما به معرفی عوارض آن می پردازیم.

آسیب به کبد :

نیازی به فکر کردن درباره اهمیت کبد نیست زیرا یکی از حیاتی ترین عضو در بدن انسان است و می تواند با مصرف سیر بیش از اندازه صدمه ببیند. اگر چه سیر غنی از آنتی اکسیدان ها است اما با مصرف بیش از حد، می تواند موجب مسمومیت کبد شود ، هر چند که تقریبا سمی نیست اما در صورت زیاده روی می تواند باعث آسیب کبد شود.

بوی بد دهان می تواند فرد را آسیب بزند. طبق یک گزارش ایتالیایی، و بوی بدن دو مورد از رایج ترین اثرات جانبی مرتبط با سیر هستند ، عدم بهداشت فردی تنها علت بوی بدن نیست چون مصرف سیر نیز می تواند منجر به چنین چیزی شود.

بوی سیر بعد از مسواک زدن همچنان در دهان باقی می ماند. برخی متخصصان معتقدند مواد مغذی موجود در سیر همان هایی هستند که موجب تنفس بدبو می شود با این حال، تنفس بدبو می تواند آزار دهنده باشد.

، استفراغ و :

براساس گزارشی که توسط موسسه سرطان ملی منتشر شده است، مصرف سیر تازه ، عصاره یا روغن آن با معده خالی ممکن است موجب تهوع، استفراغ، و سوزش معده شود. مطالعات نیز نشان داده اند مصرف سیر می تواند موجب سوزش معده و حالت تهوع شود. علاوه بر این سیر یکی از آن غذاهایی است که می تواند منجر به بیماری رفلکس معده شود.

اسهال :

مصرف سیر با معده خالی می تواند موجب گاز معده و شود.

تشدید خونریزی :

گزارشی که توسط مرکز پزشکی مریلند منتشر شده است، بیان می کند سیر می تواند خطر خونریزی را افزایش دهد. به همین دلیل است که نباید همراه با داروهای رقیق کننده خون مثل ، و کلوپیدوگرل مصرف شود.این عوارض به خصوص در مورد سیر تازه صدق می کند. همچنین مهم است بدانید که از مصرف سیر حداقل دو هفته قبل از جراحی خود داری کنید چون می تواند باعث خونریزی و تداخل در سطوح شود.

مشکلات مربوط به معده :

استفاده از سیر باعث سرخ شدن غشا مخاطی می شود. نتایج نشان می دهند که احتیاط باید قبل استفاده از سیر و محصولات مرتبط صورت بگیرد چون ممکن است اثرات نامطلوبی بر سلامت داشته باشند.

در حقیقت، برخلاف باور عمومی، هیچ مدرکی وجود ندارد که مصرف سیر را به جلوگیری از ربط دهد.

کاهش زیاد فشار خون:

آیا سیر برای فشار خون مفید است؟ خوب ، به نوعی ، این یک مزیت است. اما اگر از قبل داروهایی برای کاهش فشار خون مصرف می کنید باید از خوردن سیر خود داری کنید. زیرا سیر و مکمل های آن خاصیت کاهش فشار خون دارند.

تعریق زیاد :

یکی دیگر از عوارض جانبی مصرف سیر این است که موجب تعریق زیاد می شود.

سر گیجه :

همانطور که در موارد بالا گفته شد مصرف سیر موجب کاهش فشار خون و در نتیجه سر گیجه می شود.

اگزما و سوزش:

اگرچه سیر سرشار از خاصیت است اما تماس طولانی مدت با سیر ممکن است باعث سوزش پوست شود زیرا آنزیم موجود در سیر ، به نام آلیین لیاز ، می تواند دلیل سوزش باشد. اگزما همچنین می تواند یکی از شرایطی باشد که این به همراه دارد.

تغییرات بینایی :

تغییرات در بینایی می تواند چیزی باشد که هرگز آن را نشنیده اید. مشخص شده است مصرف بیش از حد سیر می تواند به وضعیتی به نام هایفما منجر شود که به خونریزی داخل محفظه چشم – فضای بین عنبیه و قرنیه اشاره دارد. مصرف مقدار زیاد سیر که یک ضد انعقاد آور ، به نظر می رسد باعث بروز و یا بدتر شدن هایفما می شود. این بیماری می تواند باعث از بین رفتن دائمی بینایی شود.

:سیر ، به ویژه هنگامی که به شکل خام خورده می شود ، می تواند باعث شود. اگرچه به طور مستقیم باعث نمی شود اما فرآیندی که آن را فعال می کند.

اگرچه دلیل دقیق این امر مشخص نیست ، اما برخی از متخصصان معتقدند که ممکن است عصب سه قلو – مسیر اصلی درد در بدن باشد. مصرف سیر ممکن است این عصب را تحریک کند تا مولکولهای سیگنالینگ عصبی به نام نوروپپتیدها را که به عنوان غشایی ، مغز شما را پوشانده و باعث سردرد می شوند را رها سازند.

تداخل دارویی ممکن با مصرف سیر :

مصرف سیر ممکن است با داروهای التهابی تداخل داشته باشد.

 عوارض جانبی دیگر مصرف بیش از حد سیر:

علاوه بر موارد ذکر شده مصرف بیش از حد سیر می تواند موجب درد ماهیچه و ، سوختگی های شیمیایی دهان، در کلیه (تورم ناشی از در بافت های کلیه) و واکنش های حساسیتی شود.همچنین سیر به دلیل داشتن تیول می تواند باعث پمفیگوس، یک بیماری خودایمنی و یا تشدید آن شود.

از چه خوراکی هایی هنگام مصرف سیر باید اجتناب کرد :

برای اینکه دچار عارضه ای نشوید بهتر است بدانید قبل از مصرف سیر نباید آن را با هر چیزی خورد. مثلا

مشاهده مطالب بیشتر

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا