دانش و سلامت

استقرار بزرگترین بیمارستان سیار غرب آسیا در عمود ۹۸۹

بنابر اعلام بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام، بیمارستان سیار «احسان» با مشارکت ۱۴۰ نفر کادر درمانی و اجرایی در عمود ۹۸۹ شروع به کار کرد.

به گزارش مجله ایرانی، در گزارش بنیاد احسان آمده است: از زمان آغاز پیاده‌روی اربعین حسینی تا به حال، همواره ارائه خدمات درمانی از سوی خادمان دستگاه عظیم حسینی بخش ثابت خدمات ارائه شده را تشکیل می‌دهد.

هر ساله خادمان این دستگاه سعی خود را بر توسعه و افزایش سطح تخصصی آن معطوف کرده‌اند و سال به سال زائران حسینی شاهد ارائه خدمات جدی‌تری در این زمینه بوده‌اند.

با توجه به افزایش چشمگیر زائران حسینی در بازه زمانی اربعین، توسعه خدمات درمانی به معنای افزایش توان پذیرش زائران مراجعه کننده از مولفه‌های تعیین کننده در ارائه این خدمات است؛ از دیگر سو تخصصی شدن این خدمات در حوزه‌های مختلف از آزمایشگاه تا اتاق عمل نیز نیازیست که می بایست از سوی ارائه دهندگان خدمات درمانی بی‌پاسخ نماند.

بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام، در راستای ماموریت‌های خود در زمینه خدمت‌رسانی به آحاد مردم در بلایا و رویدادهای بزرگ با راه اندازی مجموعه تخصصی برکت تل، بزرگترین بیمارستان سیار غرب آسیا را تولید و در حوادث و رویدادهای مختلف به کار بسته است.

علی بابایی، مدیر روابط عمومی بنیاد احسان در حاشیه استقرار این بیمارستان سیار در عمود ۹۸۹ طریق، گفت: ارائه خدمات تخصصی شامل تریاژ، آزمایشگاه، داروخانه، اتاق عمل، دندانپزشکی، بستری و سایر خدمات مورد نیاز در بستر قابل حمل و قابل انتقال این بیمارستان را تبدیل بزرگترین بیمارستان سیار تخصصی غرب آسیا کرده است.

استقرار بزرگترین بیمارستان سیار غرب آسیا در عمود ۹۸۹

وی افزود: مجموعه بیمارستان تخصصی احسان، ضمن استقرار در عمود ۹۸۹ طریق نجف اشرف به کربلا معلی، درمانگاهی به منظور ارائه خدمات سرپایی نیز برپا کرده است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام، بیمارستان احسان و درمانگاه فوق با پشتیبانی ۵۰ نفر از کارشناسان اجرایی مستقر در قرارگاهی در مجاورت بیمارستان احسان و حضور ۹۰ نفر از کادر درمان شامل پرستاران و پزشکان با تجربه راه‌اندازی و از تاریخ ۷ شهریور تا اربعین حسینی خدمات درمانی مورد نیاز مراجعه کنندگان را ارائه خواهد داد.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر

گروه تحریریه علوم پزشکی

با تمرکز بر علم و دانش پزشکی، من می‌خواهم مطالبی را ارائه دهم که به شما کمک کند تا سلامتی خود را حفظ کنید و بهبود بخشید.
دکمه بازگشت به بالا