عمومیمجله کسب و کار

انتخاب زیورآلات مناسب با رنگ پوست

جواهر از محدود لوازمیست که دقیقا در کنار پوست قرار می گیرد، و اغلب اولین چیزی است که دیگران در مورد پوشش شما به آن توجه می کنند. پیشنهاد کلی انتخاب آن چیزیست که خود بیشتر دوست دارید، اما نکته ی مهم چگونگی انتخاب رنگهای متناسب با پوست شما می باشد.
در این خصوص سریع ترین و آسان ترین راه برای انتخاب جواهر مناسب، تعیین رنگ پوست شماست. رنگ پوست ها به طور کلی به دو دسته ی سرد یا گرم تقسیم می شوند. بهترین روش برای تعیین رنگ پوست افراد مشاهده ی قسمت داخلی مچ دست است.

جواهرات پوست های سرد

پوست سرد با رگهای آبی رنگ قابل تشخیص هستند. افرادی که پوست های سرد دارند در زیر پوست خود، لکه های قرمز و صورتی مشاهده می کنند. اکثر مردم پوست سرد دارند، از جمله افرادی که پوست تیره و برنزه دارند.
هنگامی که پوست سرد خود را شناسایی نمودید، بهتر است از جواهراتی که از  و طلاسفید ساخته شده اند، استفاده کنید. برای سنگهای قیمتی از ،  کبود، ارغوانی،  کبود، یاقوت قرمز، سبز، ، ، کوارتز و زیرکون استفاده کنید.

جواهرات برای پوست های گرم

پوست های گرم با رگهای سبز رنگ قابل تشخیص هستند. افراد با پوست های گرم، بر روی پوست خود رنگ های زرد یا طلایی مشاهده خواهند نمود. افرادی که پوست های تیره دارند، اغلب پوست گرمی ندارند. طرح های با رنگ طلای زرد کلاسیک یا رزگلد بر روی پوست های گرم جلوه ی بسیار زیبایی خواهند داشت.
سنگهای قیمتی مناسب برای پوست های گرم مانند الکساندریت، کوارتز زرد، ، مورگانیت، ، یاقوت قرمز، چینی و  های فانتزی زرد از انتخاب های بسیار زیبا در تکمیل زیبایی این نوع پوست هستند.

هنگامی که در تشخیص نوع پوست خود شک دارید، بهترین گزینه است . انگشتر کارتیر زنانه طلا داشتن ست جواهرات کارتیر ظاهری اشرافی و شیک به شما خواهد بخشید

الماس را در کنار پوست گرم و سرد قرار داده و از زیبایی و جلوه ی خیره کننده ی آن لذت ببرید. بهترین قسمت ماجرا این است که بدون توجه به نوع پوست خود می توانید هر سبک گوشواره، دستبند، گردنبند و اندرخشش و وقار زمانی به سوی شما می‌آیند که پوشش شما با رنگ پوستتان همخوانی داشته باشد. یک استایل درخشان استایلی است که جواهرات آن مناسب با رنگ پوست و کاربرد در مکان انتخاب شده باشند. در ادامه این مقاله به برسی چند قانون مهم دنیای مد می‌پردازیم. در ادامه این مقاله، با زودیکا همراه باشید.

زیورآلات از جمله معدود لوازمی است که درست در کنار پوست شما قرار می‌گیرد. همخوانی زیورآلات با پوست، می‌تواند زیبایی شما را چشمگیر‌تر کند. با این حال به منظور انتخاب زیورآلات مناسب باید رنگ پوست خود را بیشتر بشناسید.

زمانی که به رگ‌های مچ دست نگاه می‌کنید، چه رنگی می‌بینید؟

  • اگر رنگ رگ‌های شما سبز یا مایل به سبز است شما پوستی گرم دارید. رنگ گرم پوست به معنی تمایل زیاد آن به ته مایه‌های زرد، هلویی و طلایی است.
  • در صورتی که رگ‌های شما آبی یا بنفش هستند، پوست شما طبع سردی دارد. به طور کلی رنگ‌هایی که مایه‌‌ای از صورتی یا قرمز و آبی دارند، برای این پوست‌ها مناسب‌تر به نظر می‌رسند.
  • نوع سوم زمانی است که نتوانید رنگ را تشخیص دهید. در این حالت یا شما نتوانسته‌‌اید رنگ را تشخیص دهید، یا پوست شما تن خنثی دارد! بسیاری از پوست‌ها رنگی بین آبی و سبز دارند. این پوست‌ها دارای تن خنثی هستند.
    حالا که تناژ رنگ پوست خود را شناسایی کردید، بهتر است کمی عمیق‌تر به بررسی آن بپردازید. پوست صورت شما گندمگون است یا سفید؟ هر کدام از این پوست‌ها نیاز به جواهرات متفاوتی دارند.

اینکه جواهرات خود را براساس رنگ پوست و آن چه که نیاز دارید انتخاب کنید، باعث جلوه بیشتر جواهرات می‌شود. البته به این نکته هم دقت داشته باشید که برخی افراد ممکن است در قسمت های مختلف بدن، تنوع رنگی داشته باشند. برای مثال ممکن است مچ دست‌ها کمی تیره‌تر از سایر قسمت‌ها باشد.
پوست‌هایی که رنگ‌های گرم دارند بهتر است از جواهرات طلایی و زرد استفاده کنند. نگین‌های سبز، زرد، نارجی، قرمز، قهوه‌‌ای و هلویی، نگین‌های زیبایی برای این پوست‌ها به شمار می‌روند. اگر هم علاقمند به سنگ‌های قیمتی هستید، بهتر است به سراغ یاقوت و کوارتز زرد یا اوپال و زیرکن بروید.
بانوان با پوست‌های رنگ سرد بهتر است از طلای سفید استفاده کنند. سنگ‌ها و نگین‌های قرمز، آبی، سبز و بنفش در کنار نگین‌های رنگ روشن، همانند سفید و کرمی، بهترین گزینه برای این افراد هستند. در دنیای سنگ‌های قیمتی نیز یاقوت کبود، تانزانیت، آمیتیس و عقیق آبی ترکیب خوبی با این پوست‌ها تشکیل می‌دهند.
رنگ‌های خنثی در انتخاب جواهرات خوش شانس‌تر هستند. این افراد می‌توانند از تمام قوانین انتخاب رنگ و سنگ قیمتی فرار کنند. چرا که پوست آن‌ها ترکیبی از رنگ سرد و گرم در کنار هم است.
با توجه به اینکه در حوزه خرید طلا حقانی اعتبار و اعتماد حرف اول را می‌زند و این مجموعه توانسته با بیش از 4 دهه فعالیت در این حوزه رضایت مشتریان خود را جلب نماید

حال که جواهرات خود را براساس رنگ پوست انتخاب کردید بهتر است فیلتر را کمی گسترده‌تر کنید. در هر مجلسی نمی‌توان از هر جواهراتی استفاده کرد.

  • در صورتی که جواهرات را برای محل کار انتخاب می‌کنید، باید بدانید سادگی در کنار زیبایی ایستاده است. در این فضاهای کمی جدی، بهتر است از جواهرات ساده‌‌ای استفاده کنید که چندان گران قیمت یا بزرگ نیستند. البته در محیط‌های کاری صمیمی‌تر می‌توانید کمی هم از شخصیت خود مایه بگذارید. می‌توانید از گوشواره‌های بلند یا دست بند‌های رنگی استفاده کنید.
  • دورهمی‌های دوستانه ساخته شده‌‌اند تا هنجارها را بشکنند. یکی از مهم‌ترین کاربرد جواهرات که باید در این مکان‌ها در نظر داشته باشید، شخصی بودن استایل است. تنها لازم است لباس شما با جواهراتتان همخوانی داشته باشد.
  • اگر بخواهید از جواهرات برای مراسم‌های رسمی استفاده کنید نیز، لازم است نگاهی به لباستان بیندازید. در این مراسم‌ها اشکالی ندارد کمی بدرخشید. بنابراین اگر لباس ساده دارید، تلاش کنید از سنگ‌های بزرگ یا الماس‌های کنار هم استفاده کنید. اگر لباس شما کار شده است نیز می‌توانید گوشواره‌های چلچراغ یا دستبند‌های پر زرق و برق را به کار بگیرید.
  • در مهمانی‌های شام بهتر است چندان جلب توجه نکنید. مهمانی‌های شام که افراد مهمی سر میز هستند یا کمی جو سنگین است، بهتر است از جواهراتی استفاده کنید که در عین شیک بودن از رنگ‌های مخالف رنگ لباستان در آن‌ها استفاده شده است. برای مثال یک لباس مردانه مشکی با ساعتی که دور طلایی و درون آن مشکی است ترکیبی رویایی می‌سازد.

انواع رنگ پوست مردان | بهترین رنگ پوست برای مردان | چه رنگ لباسی به پوست سبزه مرد میاد

درست است که دنیای جواهرات مردانه با جواهرات بانوان تفاوت‌های بنیادی دارد، اما انتخاب جواهرات براساس کاربرد آن‌ها یکسان است. یک ساعت شیک برای یک آقای شیک پوش همان قدر مهم است که گردنبندها برای بانوان مهم هستند. از این رو، در انتخاب جواهرات براساس کاربرد، به ساعت دید ویژه‌‌ای داشته باشید.
با وجود تمام این‌ها، باز هم توصیه ما این است که خودتان باشید. انتخاب جواهرات براساس رنگ پوست و کاربرد تنها چند قانون ساده دنیای مد هستند که گاهی می‌توان آن‌ها را زیر پا گذاشت. علاوه بر این، می توانید به سایت زودیکا مراجعه کنید؛ گالری ، به شما در ساختن یک استایل رویایی کمک می‌کند.

گشتر دلخواه خود را انتخاب کنید.

 

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا