بین المللمجله کسب و کار

ایا با ویزای مولتی کانادا میتوان کار کرد؟

ویزی مولتی کانادا ، برای افرادی که به صورت مکرر به کانادا سفر می‌کنند، صادر می‌شود و به آنها اجازه می‌دهد تا برای چندین بار و در بازه زمانی مشخص به کانادا بروند. اما این ویزا به تنهایی اجازه کار در کانادا را نمی‌دهد و برای کار در کانادا، باید ویزای کار دریافت کرد.

Is it possible to work with a multiple Canada visa

بنابراین، اگر قصد کار در کانادا را دارید، باید ویزای کار مناسب را درخواست کنید. برای این کار، باید شرایط مورد نیاز برای هر نوع ویزای کار را بررسی کنید و سپس برای درخواست ویزای کار، مدارک و اطلاعات مورد نیاز را به درستی تهیه و ارائه کنید. همچنین باید به موقع و به درستی پرداخت هزینه‌های مربوط به ویزای کار را انجام دهید. اشخاصی که به دنبال کار در کانادا هستند، می‌توانند از طریق ویزای مولتیپل کانادا برای کار درخواست دهند. برای این منظور، شرکتی کانادایی باید به شما پیشنهاد کار کند و درخواست گرفتن از شما برای ویزای کار به دولت کانادا ارسال کند.

درخواست کنندگان ویزای کار مولتیپل باید شرایطی به خصوص داشته باشند که مشاوران آرتا جابز در ادامه به آن اشاره کرده‌اند. شایان ذکر است که معمولاً درخواست کنندگان ویزای کار مولتیپل در بخش‌های فنی، مهندسی، نرم‌افزار، بازرگانی، مدیریت و حقوقی مشغول به کار هستند. در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

 • داشتن تجربه کاری مرتبط با شغلی که برای آن درخواست می‌دهید
 • داشتن مدارک تحصیلی مورد نیاز برای شغلی که برای آن درخواست می‌دهید
 • نشان دادن اینکه حضور شما در کانادا چگونه می‌تواند به اقتصاد و فرهنگ کانادا کمک کند
 • داشتن دارایی‌های کافی برای تامین هزینه‌های زندگی و اقامت در کانادا

ویزای مولتیپل کانادا یک ویزای چند ورودی است که به فرد اجازه می‌دهد برای چندین بار وارد و خارج کانادا شود. با این وجود، برای دریافت ویزای مولتیپل کانادا، باید مدارک مورد نیاز را تحویل داده و شرایط لازم را برآورده کنید. برای دریافت ویزای مولتیپل کانادا، شما باید به عنوان متقاضی ویزای توریستی، کاری یا تحصیلی، متقاضی ویزای چند ورودی باشید. در صورت صدور ویزای مولتیپل، شما می‌توانید به کانادا سفر کنید، برای مدت معینی از آنجا خارج شوید و در آینده دوباره به کانادا برگردید، بدون نیاز به درخواست مجدد ویزای ورود به کانادا.

به علاوه، برای دریافت ویزای مولتیپل کانادا باید دارای سوابق مهاجرت و مسافرت قبلی باشید و مشخصات کامل خود را در مدت زمانی که در کانادا هستید به روز نگه داشته باشید. ویزای مولتیپل کانادا یا ویزای چند ورودی کانادا، به شما اجازه می‌دهد که بارها و بارها وارد کانادا شوید و در طول مدت اعتبار ویزای خود در کانادا بمانید. برخلاف ویزای تک ورودی که فقط به شما اجازه می‌دهد یکبار وارد کانادا شوید و در صورت خروج، برای بازگشت دوباره باید درخواست ویزای جدیدی بدهید.

بعضی از ویژگی‌های ویزای مولتیپل کانادا عبارتند از:

 • اجازه ورود به کانادا بارها و بارها در طول مدت اعتبار ویزا
 • امکان خروج و بازگشت به کانادا بدون نیاز به درخواست ویزای جدید
 • اجازه به کار در کانادا در صورتی که مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار را داشته باشید
 • امکان دریافت تحصیلات و اقامت دائم در کانادا در صورت برآورده کردن شرایط مربوطه
 • امکان آموزش و پیشرفت در کانادا به عنوان یک دانشجو
 • مدت اعتبار ویزای مولتیپل کانادا بسته به مورد درخواست کننده و هدف سفر متفاوت است و می‌تواند بین ۶ ماه تا ۱۰ سال باشد.

ویزای کار کانادا یک نوع ویزای مهاجرتی به کانادا است که به افرادی که قصد کار در کانادا را دارند، اجازه می‌دهد تا به صورت قانونی به کانادا بروند و در آنجا کار کنند. برای دریافت ویزای کار کانادا باید معمولا به یکی از دو روش زیر عمل کنید:

درخواست ویزای کار کانادا از طریق یک کارفرما کانادایی

درخواست ویزای کار کانادا از طریق اخذ ویزای مولتی کانادا به دلیل پروسه زمانی بلند مدت و کارهای اداری متعدد، کار چندان راحتی نیست. اما اغلب کسانی که ویزای مولتی دریافت می‌کنند و به کانادا سفر می‌کنند، این مسئله برایشان پیش می‌آید که آیا امکان تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت دائم وجود دارد یا خیر؟

اشخاصی که با ویزای توریستی یا همان ویزای مولتی وارد کانادا می­شوند، از اجازه کار و یا تحصیل برخوردار نیستند. کسانی که قصد اشتغال به کار در کانادا را دارند به دنبال این هستند که از طریق تبدیل ویزای مولتی کانادا به ویزای کار، در این کشور مشغول به کار شوند. دانش‌آموزان و دانشجویانی هم که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند، می‌خواهند با تبدیل ویزای مولتی کانادا به تحصیلی در مدارس و دانشگاه‌های برتر کانادا مشغول به تحصیل شوند. اما پیش از آن باید بدانیم که آیا امکان تبدیل ویزای مولتی برای امکان‌پذیر است؟

دولت کانادا برای حفظ منافع و امنیت کشور و جلوگیری از سوء استفاده برخی از مهاجران، روند دریافت ویزا را نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته دشوارتر کرده است و با وجود این سختی‌ها و دشواری‌ها به خصوص برای ایرانیان، تبدیل ویزای مولتی به اقامت برای کسانی که در کانادا حضور دارند، غیرممکن است زیرا اساسا هیچ امکانی برای تبدیل ویزا در قوانین مهاجرت کانادا تعریف نشده است. از طرف دیگر با توجه به مهاجرپذیر بودن کانادا و جذب مهاجران در سال‌های اخیر، شانس بسیار بالایی برای دریافت اقامت دائم با اقدام از طریق روش‌های مهاجرت به کانادا وجود دارد.

متقاضیان مهاجرت به کانادا، می‌توانند از طریق ویزای مولتی یا ویزیتوری یا همان در این کشور حضور پیدا کنند و از فرصت حضور موقت در این کشور، جهت تسهیل راه‌های منجر به اخذ اقامت دائم کانادا بهره ببرند اما در زمانی که در این کشور حضور دارند امکان تبدیل ویزا را ندارند و باید ادامه روند این پروسه را در خارج از کانادا و در کشور خود پیگیری کنند.

بنابراین اگر از مسیر درست آگاه باشید و بدانید که چگونه می‌توانید برای این کشور مفید واقع شوید، در بهترین حالت ممکن می‌توانید ویزای کانادا را دریافت نمایید. برای دست‌یابی به اقامت دائم کانادا باید از شرایط تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت، و روش‌های تبدیل مولتی کانادا به اقامت دائم اطلاعات دقیق و کامل داشته باشید. به همین منظور در این مقاله قصد داریم تا تمامی این موارد را به طول کامل بیان کنیم. موسسه حامی مهاجر تخصص ویژه و تجربه بالایی در زمینه اموری همچون اخذ انواع ویزای کانادا، ، و دارد. در صورت نیاز به مشاوره های اختصاصی مربوط به کانادا با کارشناسان مجرب حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148406 (خط ویژه)  تماس حاصل فرمایید.

شرایط تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت

همان‌طور که در بالا نیز اشاره شد، شما امکان تبدیل ویزای مولتی به اقامت را ندارید اما می‌توانید در هنگام حضور خود در کانادا با ویزای مولتی در جهت پیگیری برای اخذ ویزای کار کانادا و یا ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایید ولی با توجه به زمان‌بر بودن این پروسه تا زمانی که در این کشور هستید، نمی‌توانید ویزای خود را دریافت کنید و پیگیری ادامه روند این پروسه را باید بعد از بازگشت از کانادا و از کشور خودتان دنبال کنید و از این طریق شرایط تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت را برای خود فراهم کنید. همکاران و مشاوران متخصص و با تجربه ما در حامی مهاجر این امکان را برای شما فراهم خواهند کرد که با دریافت مشاوره و نحوه اقدام برای اخذ ویزا، این امر را با بیشترین شانس و کمترین ریسک ممکن انجام دهید.

از عناوینی چون تبدیل ویزای مولتی کانادا به تحصیلی و تبدیل ویزای مولتی کانادا به ویزای کار به غلط با عنوان روش‌های تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت دائم یاد می‌شود که به اشتباه در میان متقاضیان مهاجرت جا افتاده است و عملا چنین چیزی امکان‌پذیر نیست.

در برخی موارد و تحت شرایطی خاص مانند احراز وضعیت پناهندگی می­توان برای اخذ ویزای دائم اقدام کرد که با تدابیری که دولت کانادا در سال­های اخیر برای جذب مهاجر اعمال کرده است، بسیاری از مهاجران از این طریق اقامت دائم دریافت کرده‌اند اما حامی مهاجر چنین پیشنهادی را به شما نمی‌کند و مؤسسه هیچ‌گونه خدماتی را در این زمینه ارائه نمی‌دهد. به همین منظور روش‌هایی را که متقاضیان می‌توانند از این طریق برای اخذ ویزای دائم کانادا اقدام نمایند را بیان خواهیم کرد.

روش‌های تبدیل مولتی کانادا به اقامت

کسانی که با ویزای مولتی یا همان ویزای توریستی به کانادا سفر می‌کنند، اجازه کار و یا تحصیل را در این کشور و همچنین امکان دریافت ویزای دائم را نیز ندارند. اما می‌توانند در زمانی که در این کشور حضور دارند در جهت دریافت ویزای کار یا ویزای تحصیلی اقدام نمایند. ویزای توریستی کانادا برای زندگی، کار یا تحصیل در این کشور نیست و حتی با ویزای مولتی اجازه کار داوطلبانه هم نخواهید داشت.

بر اساس قوانین کشور کانادا، کسانی که ویزای توریستی یا مولتی دارند حداکثر 6 ماه می‌توانند در این کشور بمانند که این زمان بسته به نظر افسر می‌تواند بیشتر یا کمتر از 6 ماه باشد و فرد باید بعد از زمان مقرر خاک کانادا را ترک نماید. در هنگام ورود به خاک کانادا اگر افسر مرزی فرودگاه احساس کند که هدف از ورود شما به این کشور اقامت طولانی مدت است، این اختیار را دارد که ار ورود شما به کشور جلوگیری نماید. داشتن ویزای توریستی هیچ تأثیری در این روند و موفقیت متقاضی برای دریافت ویزا نخواهد داشت. فردی که با ویزای توریستی وارد خاک کانادا می‌شود تنها در صورتی می‌تواند اجازه کار داشته باشد که دارای یکی از شرایط زیر باشد:

 • همسر متقاضی با ویزای کار یا ویزای تحصیلی در کانادا حضور داشته باشد.
 • نوع حرفه و شغل متقاضی به گونه‌ای باشد که از نظر قانونی نیازی به مجوز نداشته باشد.
 • متقاضی موفق به اخذ اقامت دائم کانادا شده باشد و تا زمان طی شدن مراحل اداری و دریافت کارت PR  کانادا بخواهد مشغول به کار شود.

به جز موارد فوق دارنده ویزای توریستی به هیچ وجه اجازه کار در کشور کانادا را نخواهد داشت. اما در اینجا روش‌های تبدیل مولتی کانادا به اقامت توضیح خواهیم داد که رایج‌ترین آنها اصطلاحا تبدیل ویزای مولتی کانادا به ویزای کار و تبدیل ویزای مولتی کانادا به تحصیلی است. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید مقاله را نیز مطالعه نمایید.

تبدیل ویزای مولتی کانادا به ویزای کار

اولین گزینه­ای که برای تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم می­توانید بررسی کنید، می­باشد. دولت کانادا به متقاضیانی که واجد شرایط باشند، اجازه کار در این کشور را داده و از این طریق به آنها ویزای کار می­دهد. در بسیاری از موارد، اخذ مجوز کار، اولین گام برای اخذ اقامت دائم کانادا محسوب می­شود.

از آنجا که برای دریافت ویزای کار باید از طرف کارفرما پیشنهاد کار برای استخدام شدن را داشته باشید، شما می­توانید در زمانی که به عنوان بازدید­کننده و توریست در کانادا حضور دارید، فرصت­های شغلی و شرکت­های خواهان نیروی کار را بررسی و با کارفرمایان شرکت­ها و صاحبان کسب و کار، در خصوص اشتغال مذاکره کنید. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که قبل از دریافت پیشنهاد شغلی و بستن قرارداد با کارفرما، شغل پیشنهادی شما باید به مدت 15 تا 30 روز، بسته به نظر اداره ارزیابی کار کانادا، در جراید و روزنامه­های کانادا آگهی شده باشد.

اگر در این مدت، فردی که اقامت دائم کانادا را داشته باشد یا شهروند کانادا باشد، برای این سمت شغلی یافت نشد، کارفرما می­تواند با دریافت مجوز از این اداره، اقدام به عقد قرارداد با شما نماید و این در صورتی است که پیش از آن کارفرما باید اثبات کرده باشد فرد مناسبی را جهت این شغل پیدا نکرده است. با این حال، شما مجبور خواهید بود که به کشور خود بازگردید و از آنجا ادامه روند پرونده خود را دنبال کنید زیرا که دریافت ویزای کار از نظر زمانی یک پروسه طولانی را باید طی کند.

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا