اقتصادی

بسته حمایت از رشد تولید محصولات دانش‌بنیان تصویب شد

در دومین جلسه هیئت عامل جدید صندوق نوآوری و شکوفایی کلیات بسته حمایت از رشد تولید محصولات دانش‌بنیان و مشارکت صندوق نوآوری در تاسیس صندوق خصوصی زیست نوآور به تصویب رسید.

به گزارش مجله ایرانی، دومین جلسه هیئت عامل دور چهارم صندوق نوآوری و شکوفایی به ریاست محمدصادق خیاطیان، رئیس هیئت عامل در محل صندوق تشکیل شد و در این جلسه بسته پیشنهادی صندوق نوآوری و شکوفایی برای حمایت از رشد تولید دانش‌بنیان با توجه به شعار سال جاری مورد تصویب هیئت عامل قرار گرفت.

انتظار می‌رود با اجرای این بسته حمایتی، رشد فروش محصولات دانش‌بنیان افزایش یابد.

همچنین خط اعتباری ودیعه ضمانت‌نامه‌های پیمان صندوق‌های پژوهش و فناوری به تصویب اعضای هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی رسید.

در این جلسه همچنین مشارکت صندوق نوآوری در تشکیل صندوق خصوصی (PE) زیست نوآور مصوب شد. بر این اساس صندوق نوآوری در تشکیل صندوق خصوصی زیست نوآور که قرار است با سرمایه ۸۰۰ میلیارد تومانی با همکاری بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان راه اندازی شود، مشارکت کند.

ماموریت این صندوق یافتن فرصت‌های سرمایه‌گذاری در زمینه فناوری‌های زیستی و حوزه سلامت بر اساس نیازها و اولویت‌های استراتژیک کشور است. با تولید داروهای مشتق از پلاسما صرفه‌جویی ارزی ۲۰۰ میلیون دلاری برای کشور به ارمغان خواهد آمد.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، در پایان این جلسه نیز مصوب شد ۱۵۷ میلیارد تومان انواع تسهیلات (قرض‌الحسنه نمونه‌سازی، تولید صنعتی، لیزینگ و …) به ۸ طرح درخواستی شرکت‌های دانش بنیان اعطا شود.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا