عمومیمجله کسب و کار

بهترین نهال انگور برای مناطق گرمسیری

بهترین نوع درخت انگور شامل چه نژادهایی می باشد:

آیا خواهان به دست آوردن اطلاعاتی درباره؛ در ایران و دنیا هستید؟! آیا تمایل دارید با مشخصات بهترین انگورهایجهان همچون انگور مکیاج یا موسکات آشنا شوید؟ پس این مطلب همان چیزی است که شما به آن احتیاج دارید.☻

اگر می‎خواهید اطلاعات خود را درباره بهترین ؛ افزایش دهید و یا تمایل دارید باغچه و حیاط خود را پر از درخت‎های متنوع انگور کنید، با این مطلب همراه باشید. ما در ادامه شما را با انواع مختلف بهترین درخت انگور، و ویژگی‎ها و خواص این میوه بهشتی بیشتر آشنا می‎کنیم.

معرفی دنیای بهترین انگورهای دنیا:

انگور میوه‎ای خوشمزه و موجود در کلیه‌ی فصول سال است که به دلیل طعم و مزه‎دوست‎داشتنی و متنوعش پاسخگوی ذائقه‎های مختلف است. شما می‎توانید انواع متنوع بهترین انگور؛ همچون انگور عسگری یا ترکمن را برای مصرف در خانه انتخاب کرده و از آن‌ها استفاده نمایید. انگور دارای ویتامین‎های فراوانی همچون آ، ای، امگا ۳ و ۶ است. این میوه ی جذاب خواص متنوعی نظیر:

  • روشن کنندگی و شاداب کنندگی پوست،
  • کاهش دهنده فشار خون،
  • جلوگیری کننده از سرطان و درمان مؤثر یبوست دارد.

اگر می‎خواهید باغی پر از انواع مختلف انگور برای خود داشته باشید و یا اگر به دنبال اطلاعات کاربردی و کارآمد انواع متنوع انگور نظیر انگور ترکمن و یاقوتی هستید،  این مطلب به شما اطلاعات جامع فراوانی درباره بهترین درخت انگور، می‎دهد. از جمله درخت‎های مختلف و بهترین انگورهای، موجود در بازار ایران می‎توان به انواع مختلف زیر اشاره کرد:

  1. انگور مکیاج
  2. انگور شرابی
  3. انگور یاقوتی
  4. انگور ردکارنت
  5. انگور بلک سیدلس

در ادامه شما را با ویژگی‎ها و مشخصات بیشتری از انگورهای مرغوب ایرانی و خارجی قابل کشت در کشور عزیزمان ایران آشنا می‎کنیم.

اولین نهال از بهترین نهال انگور در ایران،انگور مکیاج:

درخت انگور مکیاج جز مقاوم‎ترین درختان انگور در برابر سرمای شدید است. انگور مکیاج را می‎توان به صورت تازه یا مویز مصرف کرد. اصالت این درخت انگور به کشور زیبا ی شرقی آسیا، ژاپن برمی‎گردد. یک سالی می باشد که انگور مکیاج جز پرطرفدارترین و بهترین انگورها شناخته می‎شود. این نهال انگور مناسب مناطق گرمسیر و سردسیر ایران عزیزمان می باشد و یکی از خاص ترین و گران ترین انگور های دنیا لقب گرفته است.

دومین انگور از سری بهترین انگورای ایران، انگور شرابی:

انگور شرابی جزء بهترین انگورهای؛ موجود در بازار است. تاریخچه و اصل این میوه به شهرستان سردشت در استان آذربایجان غربی باز می‎گردد. این انگور باردهی بالایی دارد و شما پس از کاشت آن می‎توانید درصد زیادی از این میوه را برداشت کرده و از آن استفاده نمایید.

از آنجایی که این انگور سود زیادی دارد، معمولاً باغداران و کشاورزان علاقه فراوانی به کاشت انگور شرابی در باغ خود دارند. به دلیل مقاومت و استقامت زیاد انگور شرابی در برابر سرما می‎توان این انگور را در مناطق کوهستانی و سرد کاشت.

در ضمن، بد نیست بدانید از انگور شرابی بیش از انواع بهترین انگور؛ در تولید آبمیوه، دلستر و نوشابه‎های میوه‎ای استفاده می‎شود. به همین خاطر، همواره کارخانه‎داران فراوانی خواهان خرید این انگور و استفاده از آن‌ها در حوزه تولید محصولات متنوع همچون آبمیوه هستند.

سومین نهال از بهترین نهال های انگور جذاب، انگور ترکمن:

انگور ترکمن جزء انگورهای حبه‎ای و سیاه رنگ بازار است. این نهال زودرس است و به همین علت پس از سال اول می‎توان محصول زیادی از آن برداشت کرد و جز بهترین نهال های انگور زودرس، مجسوب می شود. این نهال جزء نهال‎های پیوندی است.

این درخت در دسته بهترین انگورهای؛ مقاوم قرار دارد. شما می‎توانید انگور ترکمن را در شرایط آب و هوایی مختلف همچون کوهستانی، سرد و معتدل بکارید. گرچه نهال ترکمن جزء مقاوم‎ترین نهال‎های موجود در بازار است اما باز هم پیشنهاد می‎شود آن را در مناطق بسیار سرد یا بسیار گرم نکارید. بد نیست بدانید از زمان کاشت این نهال تا دوران بلوغ آن باید دائماً این درخت را آبیاری کنید، اما پس از بلوغ نیازی به آبیاری مداوم آن نیست.

چهارمین رقم از بهترین های بازار انگور، انگور ردگلوب:

باغبانان و کشاورزان انگور ردگلوب را در گروه بهترین نهال انگور؛ جای داده‎اند. از ویژگی‎های این انگور می‎توان به مواردی همچون وارداتی بودن این انگور، حبه درشت بودن، شیرین و خوشمزه بودن آن اشاره کرد. انگور ردگلوب از کشورهایی نظیر ایالت متحده آمریکا و شیلی وارد ایران شده و سپس در باغ‎هایی که فضا مناسبی برای کاشت این نوع انگور دارند، کشت می‎شود.

انگور ردگلوب از آن جایی که حبه درشت است، دانه‎هایی بزرگ هم دارد. البته، شما می‎توانید نوع بی‎دانه این انگور را در بازار یافته و از آن استفاده نمایید. این انگور طرفداران و علاقه‎مندان خود را در بازارهای فروش ایران به دست آورده است. از آنجایی که فروش  این نوع انگور بسیار بالاست معمولا کشاورزان زیادی خواهان خرید نهال این انگور و کاشت آن هستند.

پنجمین نژاد از برترین های انگور، انگور لعل:

شما می‎توانید میوه‎های درخت انگور لعل را برای مصارفی همچون تازه‎خوری، آبغوره و کشمش استفاده کنید. پیشنهاد می‎شود انگور لعل را در آب و هوای معتدل کاشته و حتماً آن را در معرض نور خورشید قرار دهید. انگور لعل مقاومت بالایی در شرایط آب و هوایی سرد دارد اما توصیه می‎شود آن را به هیچ وجه در این نوع آب و هوا نکارید. انگور لعل جزء بهترین انگورهای، قابل رشد در مناطق معتدل است. باردهی این درخت انگور زیاد است. به همین خاطر، افراد زیادی تمایل به کاشت نهال درخت انگور لعل دارند.

یکی از بهترین نهال انگور ایران، انگور یاقوتی:

همانطور که از اسم این انگور مشخص است دانه‎هایی به رنگ یاقوت با حبه‎های ریز متراکم و به هم چسبیده دارد. این انگور مزه‎ای شیرین دارد و برخی از مصرف‎کنندگان آن را به همراه پنیر در وعده‎های غذایی صبحانه یا عصرانه مصرف می‎کنند. این انگور زودرس و پربار است. همه عوامل ذکر شده در کنار هم باعث شده‎اند این انگور طرفداران خود را در مارکت‎های جهانی به دست آورده باشد.

انگور ردکارنت، یکی از بهترین انگور اروپا:

انگور ردکارنت را می‎توان با نام انگور فرنگی هم در بازارهای فروش یافت. معمولاً از  انگور ردکارنت در تهیه مربا، مارمالاد، آبمیوه و شربت در کنار مصرف آن به صورت تازه استفاده می‎شود. این درخت انگور جز بهترین انگورهای؛ مربایی موجود در بازار است. انگور ردکارنت برای رشد به آب و هوای معتدل و خاک زهکشی شده که اسیدیته آن ۷ باشد نیازمند است. بد نیست بدانید میوه‎های این درخت انگور به وزش باد حساس هستند. پس اگر خواهان کاشت نهال‎های ردکارنت در منطقه‎ای بادی هستید، بهتر است در تصمیم خود تجدید نظر کنید.

انگور بلک سیدلس، یکی دیگر از خوش خوراک های بازار میوه:

یکی از بهترین نهال انگور ایران، انگور موسکات:

از دیگر نهال‎های موجود در بازار انگور موسکات است. معمولاً کشاورزان فراوانی انگور موسکات را در دسته بهترین نهال انگور، قرار داده و خواهان خرید و کاشت آن هستند. این انگور بسیار شیرین و به رنگ سبز با حبه‎هایی نسبتاً درشت در بازار موجود است. انگور موسکات از شمال آفریقا به دیگر مناطق جهان صادر شده و به همین علت می‎توان آن را امروزه در کشورمان ایران هم یافت. شما می‎توانید انگور موسکات را در اواسط مرداد ماه برداشت کرده و پس از آن محصول خود را روانه بازارهای تولید کنید.

در ضمن، قدرت تحمل انگور موسکات در مقابل خشکی و سرما نیز مناسب است. معمولاً مردم این انگور را به صورت تازه تازه خریداری کرده و مصرف می‎نمایند. همچنین، شما پس از کاشت نهال موسکات در باغ‎های خود می‎توانید از انگورهای موسکات به مدت ۱۰۰ سال بهره‎مند شوید.

از قدیمی ترین و محبوب ترین انگور ایران، انگور صاحبی:

انگور صاحبی جزء انگورهای دانه درشت و پوسته نازک است. بسیاری از افراد آن را به عنوان بهترین نهال انگور؛ می‎شناسند. رشد انگور صاحبی متوسط است. شما می‎توانید این انگور را پس از رسیدن برداشت کرده و به بازارهای فروش عرضه کنید. معمولاً انگور صاحبی به صورت تازه مصرف می‎شود و سود حاصل از فروش آن نیز بسیار زیاد است.

اگر به فکر خرید انگور صاحبی هستید باید گفت این درخت تحمل سرمای کمتر از ۱۸ درجه را ندارد. به همین خاطر، توصیه می‎شود حتماً سردترین دمای منطقه مدنظرتان برای کاشت را بررسی کرده و سپس نسبت به خرید این نهال اقدام نمایید. درخت انگور صاحبی عمر صد ساله دارد و شما حتی پس از ۱۰۰ سال می‎توانید از میوه خوشمزه این درخت برای مصرف شخصی و فروش استفاده کنید.

انگور عسگری ، آخرین نهال از سری بهترین نهال های انگور ایران:

انگور عسگری، جز یکی از محبوب‎ترین و بهترین میوههای انگور، در بازار است. انگور عسگری سفید رنگ و دانه درشت و زودرس است. معمولا این درخت انگور محصول پرباری دارد و کشاورزان زیادی خواهان کاشت آن هستند. انگور عسگری علاوه بر تازه خوری برای تولید کشمش و شیره انگور نیز به کار می‎رود. اگر تمایل به کاشت این نهال دارید باید هر ساله درخت این میوه را هراس کنید. در ضمن، حتما قبل از کاشت نهال‎های تازه این درخت خاک زمین‎تان را زهکشی نمایید والا ممکن است در فرآیند رشد میوه‎های این درخت مشکلاتی رخ دهد.

جمعبندی در رابطه با انتخاب مناسب بهترین انگور:

در انتها امیدواریم این مطلب شما را با نکات کاربردی و کلیدی بسیاری نظیر چه نهالی بهترین نهال انگور؛ برای باغتان است و یا چه نهالی را می‎توانید برای مزارع خود بخرید و پس از مدتی حین برداشت آن به سود فراوانی برسید. شما می‎توانید از این اطلاعات به منظور انتخاب بهترین درخت اخرید نهال انگور گرمسیری

خرید نهال انگور گرمسیری، یکی از موارد مورد توجه باغ‌داران برای بهره‌برداری هرچه بیشتر از زمین و نهالستان انگور خود است. از طرفی میوه انگور، به دمای اطراف خود حساسیت بالایی دارد. گرم بودن بیش از اندازه یا سرمای خارج از تحمل نهال انگور، شرایط رشد و ثمردهی این میوه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

باغ‌داران، به دلیل وابستگی شغل خود به زمین، شرایط آب‌وهوایی منطقه خود را همواره مورد توجه دارند.

با توجه به موارد فوق، باغ‌داران باید به دنبال کاشت آن‌دسته از نهال‌ها باشند که بیشترین مطابقت را با شرایط آب‌وهوایی باغ‌شان داشته باشد. از این رو، در دسته‌بندی آب‌وهوایی، نهال‌های انگور به دسته‌های نهال انگور گرمسیری، نهال انگور سردسیری و نهال انگور مناطق معتدل تقسیم می‌شوند. در این مطلب در مورد نهال انگور مناطق گرمسیری صحبت می‌کنیم. با مطالعه مقاله حاضر می‌توانید قبل از خرید ، تصمیم دقیق‌تری در مورد خرید خود بگیرید.

نهال‌ انگور مناطق گرمسیری به دلیل تنوع بالای نژاد‌ها با یکدیگر متفاوت هستند. یک نهال انگور توانا می‌تواند پس از گذشت حدود 10 سال، سالانه بیش از 200 کیلوگرم انگور تولید کند که می‌تواند برای صاحبان باغات و کشاورزان بسیار پر­سود باشد.

برای کاشت نهال انگور گرمسیری راه­حل‌های مختلف و متعددی وجود دارد که روش کاشت بذر انگور، روش قلمه زدن و روش پیوند زدن مشهور‌ترین آن‌ها هستند. در روش قلمه‌زنی که رایج‌ترین روش ممکن است، عموما قلمه‌ها در فصل بهار کاشته می‌شوند و طول این قلمه‌ها عمدتا بیشتر از 60 و کمتر از 80 سانتی‌متر است.

به دلیل اینکه قلمه‌های نهال انگور مناطق گرمسیری برای رشد به آب‌و‌هوای معتدل نیازمند هستند، در فصل بهار پس از کاشته شدن این نهال، با رسیدن دما بین 10 الی 15 درجه سانتی­گراد نهال‌ها فعالیت خود را آغاز کنند و جوانه زدن را شروع می‌کنند.

لازم به ذکر است که در فصل‌های سرد بایستی از نهال انگور مراقبت زیادی کرد؛ زیرا وزش پرسرعت باد می‌تواند به آن‌ها آسیب بزند. همچنین نهال انگور گرمسیری برای رشد باید دارای خاک مناسب یعنی خاک رسی ماسه‌ای باشد و قابل توجه است که نهال انگور در خاک‌های شور و غیر مناسب به هیچ عنوان رشد نمی‌کند.

از دیگر نکات مهم و قابل توجه در مورد نهال انگور گرمسیری این است که این نهال‌ها در فصل‌های گرم، مانند تابستان نیاز به آبیاری دارند. همچنین با توجه به این‌که امکان رویش گل‌های جالیز یا همان علف‌های هرز در کنار نهال‌های انگور گرمسیری دور از انتظار نیست، توجه به هرس مستمر و منظم  آن‌ها بسیار ضروری و لازم است.

بهترین نهال انگور مناطق گرمسیری

ارقام انگور مناطق گرمسیری دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام می‌توانند از زاویه‌های مختلفی نسبت به یکدیگر برتری داشته باشند. در ادامه این بخش به معرفی برخی از آنها خواهیم پرداخت.

نهال انگور یاقوتی

از معروف‌ترین نهال‌های انگور‌ در ایران است. همانطور که از نام این انگور پیداست، حبه یا دانه‌های این انگور بسیار کوچک هستند و رنگ آن‌ها یاقوتی است. وجود حبه‌های بسیار ریز و کوچک و خوشه های پربار، باعث شده حبه‌های آن در خوشه تراکم بالایی داشته باشند.

یکی دیگر از دلایل نام‌گیری نهال این انگور به نهال یاقوتی، سود اقتصادی بسیاری است که از کشت و فروش محصولات این نهال به دست می‌آید. نهال این انگور در طول سال، نیازمند به حدود 100 ساعت آفتاب دارد و همچنین این نهال در خاک اسیدی به هیچ عنوان رشد نمی‌کند و برای رشد نیازمند به خاک رسی است.

نهال انگور فلیم سیدلس

نهال انگورفلیم سیدلس، نهال انگور مناطق گرمسیری است.

از دیگر انگور‌های محبوب و رایج در بین مردم سراسر دنیا است. انگور به دست آمده از این رقم مناطق گرمسیری، به لحاظ اندازه خوشه‌های متوسطی و نسبت به دیگر انگور های موجود در بازار، حالتی تُرد­مانند دارد. این نوع انگور نیز انگوری شیرین محسوب می‌شود و در سال 1961 با پیوند چند نژاد خاص برای اولین بار، مورد کشت قرار گرفت.

نهال انگور فلیم سیدلس برای رشد بیشتر به آب‌و‌هوای مرطوب نیازمند است. خوشه‌های به دست آمده از این رقم به شکل مخروطی هستند و هر کدام از آن‌ها می‌تواند حدود 850 گرم باشد.

کشور آمریکا بزرگ‌ترین تولید کننده این انگور است و کشور روسیه و دیگر کشور‌های اطراف خلیج فارس و کشور‌های عربی بزرگ‌ترین مصرف‌کننده این نوع انگور هستند. نهال این نوع انگور بسیار مقاوم است؛ زیرا این نهال علاوه بر این‌که تا منفی 15 درجه سانتی¬گرادمقاوم است، می‌تواند در برابر بسیاری آفات و شپش‌های درختی مقاوم باشد.  میوه به دست آمده از نهال می‌تواند در انبار‌ها در مدت زمانی مشخص بمانند و حمل‌و‌نقل و صادرات این نوع انگور نسبت به دیگر انگور‌های دنیا بهتر و راحت‌تر انجام می‌شود.

نهال انگور ردگلوب

نهال انگور ردگلوب ، نهال انگور مناطق گرمسیری است.

از دیگر ارقام مناطق گرمسیری است. این نوع انگور از محبوب‌ترین انگور‌ها بین کشاورزان و صاحبان باغ‌های انگور برای کشت است زیرا این نهال می‌تواند در هر هکتار سالانه بیش از 18 تن نتیجه داشته‌ باشد.

هر حبه این انگور بین 10-14 گرم است و این وزن نشان دهنده آبدار بودن این نوع انگور است. علاوه بر این‌که این نوع انگور به صورت تازه‌خوری نیز خوشمزه است، برای تولید کشمش نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نهال این انگور برای رشد و نتیجه­بخشی نیازمند به منطقه‌ای گرم و آفتابی دارد. گرچه این نهال از برترین‌های رقم مناسب مناطق گرمسیری است، اما می‌تواند در برابر سرما تا دمای منفی 15 درجه سانتی­گراد نیز تاب بیاورد؛ همچنین گرچه گفته شد این نهال باید در مناطق گرمسیری کاشته شود، اما در سایر شرایط آب‌وهوایی نیز می‌توان آن را داخل گلخانه پرورش داد و از نتیجه آن استفاده کرد.

ارقام انگور گرمسیری | بهترین انگور جهان | بهترین نوع انگور برای کاشت

نهال انگور جوین

نهال انگور جوین، نهال انگور مناطق گرمسیری است.

یکی دیگر از گونه‌های برتر و محبوب انگور در ایران است. نهال این نوع انگور دارای صرفه اقتصادی بسیاری است، زیرا این نهال نسبت به دیگر قیمت نهال بهتری دراد و عمر مفید این نهال حدود 20 سال است.

فصل محصول‌دهی این نهال در اواسط تابستان یعنی مرداد ماه است. نهال انگور جوین مانند عموم نهال‌های انگور از نوع خود، نیازمند  آب‌و‌هوای تابستانی است.

نهال انگور سوپریور

نهال انگور سوپریور (Superior)، نهال انگور مناطق گرمسیری است.

، برعکس برخی از انگور‌های معرفی شده، بیضی شکل و دارای بافتی تُرد و پوستی بسیار نازک است. همچنین رنگ این انگور سبز است. این انگور از پر‌مصرف‌ترین انگور‌ها برای تولید کشمش محسوب می‌شود. کشت این انگور از لحاظ اقتصادی به‌صرفه است و علاوه بر ایران در اروپا نیز طرفدار دارد. منشا این نهال آمریکا است که بزرگ‌ترین تولید کننده انگور سوپریور است. سوپریور از نهال‌های زودرس و مقاوم است و می‌تواند تا منفی 16 درجه سانتی­گراد مقاومت کند.

نهال انگور دیوانه

نهال انگور دیوانه، نهال انگور مناطق گرمسیری است.

، شبیه به انگور سوپریور است؛ رنگ سبز و شکل بیضی آن کاملا مانند انگور سوپریور است.

بهترین منطقه برای کاشت نهال انگور دیوانه، مناطق شمال شرقی ایران است. شهر‌های کاشمر، سبزوار، مشهد و … در خراسان رضوی دارای بهترین آب‌و‌هوا برای کشت آن‌ها است. عموما افراد بومی این مناطق برای تُرد شدن بیشتر بافت این انگور و افزایش خوشمز‌گی آن، قبل از مصرف، آن‌ها را برای چند دقیقه داخل یخ قرار می‌دهند.

بازدهی نهال این انگور‌ها در اوایل فصل تابستان است. استفاده از برگ نهال انگور دیوانه نسبت به دیگر نهال‌ها رایج‌تر است و از آن برای پخت دلمه استفاده می‌کنند.

نهال انگور بیدانه قرمز

نهال انگور بی‌دانه قرمز، نهال مناطق گرمسیری می‌باشد.

میوه حاصل از ، از پر‌مصرف‌ترین انگور‌های دنیا است. این انگور علاوه بر اینکه مناسب تازه خوری است، در تولید سرکه انگور بسیار پرکاربرد است. حبه به دست آمده از نهال انگور بیدانه قرمز در کنار تُرد بودن بسیار آبدار و شیرین و  خوشه‌های آن نسبت به دیگر انگور‌ها کوتاه و متوسط است.

شهر ملایر، بزرگ‌ترین منطقه کشت این نوع انگور است. عمر مفید این نهال حدود 80 سال است. برای نتیجه دادن نهال، باید 5 سال از کاشت آن گذشته باشد. علاوه بر طول عمر بالای این نهال، اگر به درستی و در شرایط مناسبی کاشته شود در هر هکتار حدود 80 تن باروری دارد.

نهال انگور ترکمن 4

نهال انگور ترکمن، نهال انگور مناطق گرمسیری است.

به عنوان نهال زودرس نیز شناخته می‌شود. انگور این نهال بدون هسته و به شکل دایره و رنگ سیاه است. یکی از مزیت‌های این نهال این است که در همان سال اول کاشت می‌تواند محصول دهد و بسیار پربار است.

از مقاوم‌ترین نهال‌های انگور است و در گرما و سرما نیز تا حد زیادی مقاومت دارد. گرچه این نهال مانند دیگر نهال‌های انگور در سرما دارای مقاومت زیادی است اما بهتر است از آن در مناطق گرمسیری و معتدل استفاده کرد. باید از گرما و نور خورشید کافی برخوردار باشد.

نهال انگور پرلت

نهال انگور پرلت، نهال انگور مناطق گرمسیری است.

از سودآور‌ترین و مهم‌ترین انگور‌های ایران است. از انگور‌های بدون هسته بازار انگور محسوب می‌شود و همین باعث شده‌ علاوه بر ایران و کشور‌های آسیایی، در اروپا نیز پر‌طرفدار باشد.

از سال‌های اولیه نتیجه دادن را آغاز می‌کند، اما پس از گذشت 5 سال می‌تواند پرثمر باشد. نهال انگور پرلت دارای فصل برگ­ریزان نیز است و هرس این نهال در همین فصل توصیه شده است. هرس این نهال باعث شادابی و زنده شدن نهال می‌شود. محصول این نهال، آبدار و خوشمزه است و در سرما و گرما مقاومت بالایی دارد و بهترین فصل کاشت آن فصل بهار است.
منشا نهال پرلت فرانسه است اما علاوه بر فرانسه و ایران، این نهال در قسمت‌های مختلف دنیا که شرایط آب‌و‌هوایی خوبی دارند، کاشت می‌شود. در ضمن خاک مناسب برای کاشت این نهال خاک زهکشی است و بایستی میزان اسیدیته‌ی خاک مناسب باشد.

نهال انگور شاهانی

نهال انگور شانی (شاهانی)، نهال انگور مناطق گرمسیری است.

از مزیت‌های این است که می‌تواند در مناطق مختلف آب‌و‌هوایی کشت شود. از همین رو علاوه بر وجود بسیاری از باغ‌های بزرگ و وسیع برای کشت این نوع نهال، بسیاری از افراد این نهال را خریداری می‌کنند و در باغ های کوچک خود چند عدد از آن را کشت می‌کنند. انگور شاهانی حبه‌های قرمز و هسته بزرگی دارد.

گرچه نهال شاهانی می‌تواند در برابر سرما و گرما مقاومت زیادی داشته باشد، اما این نهال در برابر بسیاری از آفات از مقاومت ناتوان است. در اوایل فصل بهار آفت‌های زیاد و متعددی به جوانه‌های این نهال حمله می‌کنند، اما اگر به درستی سم پاشی شود از ایجاد چنین مشکلی جلوگیری خواهد شد.

نهال انگور پیکامی

خرید نهال انگورپیکامی، نهال انگور مناطق گرمسیری است.

از دیگر ارقام معروف و مرغوب نهال انگور که در کشور ایران کشت می‌شود، است. معروف‌ترین مکان کشت این انگور در کشور ایران شهرستان کاشمر در خراسان رضوی است. به دلیل تولید بسیار بالا این انگور در شهر کاشمر، این انگور با نام انگور کاشمر نیز شناخته می‌شود.

خوشه‌های به دست آمده از این نهال تا حدود 12 سانتی­متر می‌رسد. رنگ و گوشت این انگور با دیگر انگور‌ها متفاوت است و به رنگ سبز مایل به زرد است. خوشه‌های این انگور بسیار متراکم است و حبه‌های آن لذیذ و دوست داشتنی است.

نهال انگور صاحبی قرمز

نهال انگور صاحبی قرمز، نهال انگور مناطق گرمسیری است.

آخرین نهال انگوری که به معرفی آن خواهیم پرداخت، است. این نهال با ثمر دادن نهال‎‌های سیاه و درشت، از دیگر انگور‌های رایج است. میوه‎های این نهال یعنی نهال صاحبی قرمز نسبت به دیگر نهال‌ها تُرد­تر هستند و همین موضوع باعث محبوبیت بیشتر این نهال شده‌است.

نهال صاحبی قرمز نیز از اقتصادی‌ترین نهال‌های موجود به حساب می‌آید؛ زیرا عمر مفید این نهال می‌تواند حدود 100 سال باشد. این نهال بایستی یا در اواخر اسفند یا اوایل فروردین کاشته شود. همچنین زمان ثمر دادن این نهال در اوایل مهر ماه یا همان پاییز است.

سخن پایانی

خرید نهال انگور گرمسیری و معرفی ارقام مختلف آن در این مطلب بیان شد. با دانستن این نکات خواهید توانست تصمیم بهتری در رابطه با خرید نهال انگور مناطق گرمسیری، بگیرید.
ارقام ارائه شده در دهوین همگی با تضمین اصالت کالا و طی کردن آزمایش‌های سلامت محصول به دست شما می‌رسد. مشاوران ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و با توجه به این که در کدام شهر و روستا فعالیت دارید و با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی و مساحت زمین شما، بهترین و با کیفیت‌ترین محصول را به شما پیشنهاد می‌کنند. پس از انتخاب نهال مناسب، سفارش شما در بسته‌بندی‌های ایمن قرار گرفته و ارسال خواهد شد.
در صورتی که سوالی در مورد سایر ویژگی‌ها  یا نیازی به مشاوره داشتید،  با کارشناسان نهالستان دهوین در ارتباط باشید.

مشتاقیم در قسمت نظرات که در پایین همین صفحه قرار دارد ، نظرات و سوالات خود را مطرح کنید، کارشناسان کشاورز نهالستان دهوین در کوتاه‌ترین زمان تلاش خواهند کرد درست‌ترین پاسخ را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

لیست کامل محصولات نهال انگور

نگور، برای مزارع و باغ‎های خود قبل از ، بهره ببرید.

 

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا