عمومیمجله کسب و کار

نظر مردان درباره آرایش زنان چیست؟

آرایش، یکی از عناصر مهم در زندگی روزمره بسیاری از خانم‌ها است. بسیاری از خانم‌ها به شکل روزانه یا در مواقع خاص از آرایش استفاده می‌کنند تا ظاهری زیبا و آراسته برای خود بسازند. اما آیا اهداف ظاهری تنها دلایل پشت آرایش زیاد خانم‌ها است؟ آیا این آرایش‌ها تنها مسئله زیبایی بوده و یا دلایلی روانشناختی نیز دارند؟ به‌راستی دلیل آرایش زیاد خانم ها چیست؟ در این مقاله، به بررسی دلایل روانشناختی پشت آرایش زیاد خانم‌ها خواهیم پرداخت.

دلیل آرایش زیاد خانم ها چیست؟

آرایش کردن خانم‌ها می‌تواند دلایل متعدد و متنوعی داشته باشد. بعضی از افراد فکر می‌کنند که خانم‌ها تنها برای جلب نظر دیگران آرایش می‌کنند. اما در واقع بسیاری از خانم‌ها برای آرایش کردن دلایل شخصی خودشان را دارند که اصلاً ارتباطی به جلب نظر دیگران ندارد. در ادامه بعضی از دلایل آرایش زیاد خانم‌ها را بررسی می‌کنیم:

بالا بردن اعتماد به نفس

یکی از دلایل مهمی که خانم‌ها به آرایش کردن روی می‌آورند، تاثیر آن در بالا بردن اعتماد به نفس است. آرایش می‌تواند به خانم‌ها احساس زیبایی و جذابیت بیشتری بدهد. خانم‌ها بیش از هرکسی، دوست دارند از نظر خودشان زیبا و آراسته باشند و آرایش کردن گاهی می‌تواند این حس را به خوبی در آن‌ها ایجاد کند.

بیان هویت و شخصیت

آرایش برای بسیاری از خانم‌ها یک وسیله برای بیان هویت و شخصیت خود است. با استفاده از آرایش، خانم‌ها می‌توانند سلایق، استایل و شخصیت خود را به دیگران نشان دهند. آرایش می‌تواند به خانم‌ها کمک کند تا چهره‌ای از زن قوی و مستقل را از خود به نمایش بگذارند.

تغییر و تنوع ظاهری

برای کسانی که روحیه تنوع‌طلبی بالایی دارند و علاقمند به تغییر هستند، آرایش می‌تواند یکی از بهترین سالن زیبایی در کرج انتخاب کنند. با استفاده از آرایش، خانم‌ها می‌توانند به راحتی ظاهر خود را تغییر دهند و تحولی در آن ایجاد کنند. این تحول و تغییر می‌تواند نقش مهمی در افزایش اعتماد به نفس و حس خوب در خانم‌ها داشته باشد. بخصوص که امروزه تنوع در انواع لوازم آرایش با رنگ‌ها و طرح‌های مختلف این امکان را می‌دهد تا صدها استایل مختلف آرایشی را به راحتی امتحان کنید.

مخفی کردن نقاط ضعف

آرایش می‌تواند یک راه خوب برای مخفی کردن نقاط ضعف و ناهنجاری‌های ظاهری برای بسیاری از خانم‌ها باشد. خانم‌ها ممکن است با استفاده از آرایش به راحتی لک‌های پوست، جای جوش، تیرگی زیر چشم و… را پوشش دهند و به طور موقت ظاهری بهتر از خودشان را نشان دهند.

جذابیت و تاثیرگذاری بر دیگران

آرایش می‌تواند به خانم‌ها کمک کند تا جذابیت خود را افزایش دهند و بر دیگران تاثیر بگذارند. ظاهری آراسته و جذاب می‌تواند انطباق اجتماعی را تسهیل کند و در برخورد با دیگران موثرتر باشد. همچنین آرایش شاید یکی از المان‌های مجذوب‌کننده در مردان باشد که می‌تواند بسیاری از مردان را به ظاهر زیبا و بی‌نقص خانم‌ها جذب کند.

بیشتر بخوانید:

آیا مردان آرایش کردن زیاد خانم‌ ها را دوست دارند؟

نظرات مردان درباره آرایش خانم‌ها ممکن است متنوع باشد و نمی‌توان همه مردان را با یک نظر مشترک درباره آرایش زنان توصیف کرد. برخی مردان ممکن است آرایش را در خانم‌ها جذاب و زیبا ببینند و این برایشان جزئی از جذابیت خانم‌ها باشد. اما برخی دیگر ممکن است علاقه خاصی به آرایش نداشته باشند و بیشتر از طبیعی‌تر بودن چهره و ظاهر خانم‌ها لذت ببرند.

البته عوامل مختلفی در این موضوع یعنی میزان علاقه مردان به آرایش کردن خانم‌ها وجود دارد. برای مثال فرهنگ و جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنید یکی از مهمترین عوامل است. در برخی جوامع، آرایش زنان به عنوان یک استاندارد زیبایی قرار دارد و برخی از مردان ممکن است علاقمند به دیدن خانم‌ها با آرایش زیاد باشند. اما در جوامع دیگر، مردان ممکن است ترجیح دهند که خانم‌ها را در طبیعی‌ترین حالت خود ببینند و استفاده زیاد از لوازم آرایشی را ریاکارانه و فریبنده توصیف کنند.

در ایران تا چند سال قبل، بیشتر مردان به آرایش کردن خانم‌ها علاقمند بودند و خانم‌هایی که آرایش می‌کردند را آراسته‌تر و زیباتر می‌دیدند. تا همین چند سال پیش شاید زنی بود که دائماً آرایش می‌کرد و به اصطلاح به ظاهر خود می‌رسید. اما در سال‌های اخیر تحت تاثیر تحولات فرهنگی جهان درباره آرایش، بسیاری از مردان جوان ایرانی نیز به سمت خانم‌هایی با ظاهر ساده و طبیعی روی آوردند. امروزه سلیقه نسل جوان نسبت به آرایش کردن تغییرات زیادی داشته و آن‌ها حتی هنگام استفاده از لوازم آرایشی نیز سعی می‌کنند طبیعی‌ترین و سبک‌ترین رنگ‌ها و استایل‌ها را برای آرایش خود انتخاب کنند.

نکته‌‌ای که بهتر است آن را فراموش نکنیم این است که هر زن مختار است تا برای خودش و ظاهرش  تصمیم‌گیری کند و از آرایش به دلخواه خود استفاده کند. احترام به انتخاب شخصی هر زن اساسی در ارتباطات زناشویی و اجتماعی است که لازم است توجه کافی به آن صورت گیرد.

تاثیرات آرایش زیاد خانم ها بر سلامتی و پوست

آرایش زیاد و استفاده بیش از حد از محصولات آرایشی می‌تواند تاثیرات مخربی بر روی سلامتی و پوست داشته باشد. در زیر به برخی از تاثیرات احتمالی آرایش زیاد اشاره می‌کنم:

انسداد منافذ پوست

استفاده زیاد از محصولات آرایشی، به ویژه آرایش پایه مثل کرم‌پودر و کانسیلر، ممکن است منافذ پوست را مسدود کنند. این موضوع می‌تواند منجر به تجمع چربی روی سطح پوست و ایجاد جوش‌، آکنه و مشکلات دیگر پوستی شود. انسداد منافذ پوستی بر اثر استفاده مداوم و طولانی مدت از لوازم آرایشی همچنین می‌تواند باعث کدر شدن و تیرگی پوست ناشی از نرسیدن اکسیژن کافی به سطح پوست شود.

پیشنهاد می‌شود پس از هربار استفاده از لوازم آرایشی پوست خود را به دقت و با شوینده‌های مخصوص بشویید تا مطمئن شوید مواد آرایشی کاملاً از سطح پوستتان پاک شده‌اند.

خشکی پوست

برخی از محصولات آرایشی مثل رژلب و پنکک، شامل مواد شیمیایی و محلول‌های آبی قوی هستند که ممکن است پوست را خشک کنند. استفاده بیش از حد از این محصولات می‌تواند باعث خشکی، ترک‌ها و تحریک پوست شود.

حساسیت و التهابات پوستی

برخی از محصولات آرایشی حاوی عناصر معدنی، مواد رنگی قوی و حساسیت‌زا هستند که می‌توانند باعث ایجاد التهاب و حساسیت پوست شوند. در برخی افراد، این مواد می‌توانند به وجود آورنده پاسخ‌های آلرژیک طولانی مدت شوند.

بهتر است هنگام خرید محصولات آرایشی به دقت مواد تشکیل‌دهنده را از روی جعبه آن مطالعه نمایید تا مطمئن شوید هیچ ماده حساسیت‌زایی در ترکیبات آن وجود ندارد. هم‌چنین خرید لوازم آرایشی با کیفیت از شرکت‌های مطرح و دارای استاندارد می‌تواند این عوارض را به صورت چشم‌گیری کاهش دهد.

پیری زودرس پوست

استفاده زیاد از آرایشی شیمیایی ممکن است به طور غیرمستقیم باعث پیری زودرس پوست شود. برخی از مواد شیمیایی موجود در آرایش می‌توانند پوست را آسیب برسانند و علائم پیری، چین و چروک‌ها را تسریع کنند. خشکی پوست با ایجاد ترک‌های پوستی و بسته شدن منافذ پوست با کدر کردن آن، می‌توانند باعث پیری زودرس پوست شوند.

اختلال در فرایند بازسازی پوست

استفاده زیاد از محصولات آرایشی ممکن است منجر به عدم تنفس صحیح پوست شود. این موضوع می‌تواند باعث ایجاد اختلال در جریان خون و تاخیر در بازسازی و بهبود پوست شود.

محافظت از پوست هنگام استفاده از لوازم آرایشی

برای حفظ سلامتی و پوست و کاهش عوارض استفاده از لوازم آرایشی می‌توانید موارد زیر را رعایت کنید:

1- استفاده کم‌تر از محصولات آرایشی و به حداقل رساندن استفاده از مواد شیمیایی قوی.

2- پاکسازی پوست به طور منظم و دقیق پس از استفاده از لوازم آرایشی تا از انسداد منافذ پوست جلوگیری شود.

3- استفاده از محصولات آرایشی با فرمولاسیون طبیعی و ملایم.

4- استفاده منظم از مرطوب‌کننده‌ها و و کرم‌های آبرسان برای حفاظت از پوست در برابر خشکی.

5- انجام تست آلرژی قبل از استفاده از محصولات جدید آرایشی.

6- استفاده از کرم‌های ضد آفتاب قبل زیر پوست برای محافظت در برابر آفتاب.

7- خرید لوازم آرایشی استاندارد و دارای نشان سلامت.

8- در صورت بروز هرگونه مشکل یا حساسیت پوستی، مشورت با پزشک یا متخصص پوست توصیه می‌شود.

کلام آخر

آرایش زیاد خانم‌ها دلایل متعددی دارد که علاوه بر زیبایی، دلایل روانشناختی نیز شامل می‌شود. از جمله این دلایل می‌توان به بدست آوردن اعتماد به نفس، بیان هویت و شخصیت، تغییر و تنوع، مخفی کردن نقاط ضعف و جذابیت و تاثیرگذاری بر دیگران اشاره کرد. بنابراین، آرایش می‌تواند برای خانم‌ها علاوه بر جلب توجه و ظاهر زیبا، تاثیرات روانشناختی قابل توجهی نیز داشته باشد. عنوان کتاب: آرایش زنان از دید مردان

نویسنده: فاطمه نیک سیرت

کتاب آرایش زنان از دید مردان نوشته فاطمه نیک سیرت، جذاب ترین ویژگی زنان از نظر مردان سادگی صورت آنهاست. این معیار تقریبا در همه جای جهان یکسان است و مردان تمایل بیشتری به زنان ساده دارند.

پژوهشگران برای درک بهتر این موضوع 169 مرد را از جنوب فرانسه انتخاب کردند و چهره ی زنان را به طور تصادفی در صفحه ی نمایش نشان دادندو از مردان خواستند به این چهره ها نمره دهند .

این تحقیقات ثابت نمود مردان به چهره های بدون چربی تمایل بیشتری دارند زیرا صورت های بی چربی معمولا ساده هستند، بافت صاف و چین و چروک کم دارند و همراه با خطوط کانتوری نرم هستند .

قسمتی از کتاب را باهم میخوانیم:

زیبایی تعریف های متفاوتی دارد و در معیار آن در مکان های جغرافیایی متفاوت است و در طول زمان تغییر می کند. بسیاری از زنان برای جذاب و زیبا به نظر رسیدن دست به تغییراتی در چهره خود می زنند تا زیبایی چهره خود را چندین برابر سازند . آیا می دانید معیار زیبایی از نظر مردان چیست و نقطه جذابیت چهره زنانه در ذهن مردان کدام است آرایش زنان از دید مردان .

زنان خوش اندام

بر خلاف تصورات برخی؛ مردان زنان لاغر را نمی پسندند بلکه مردان شیفته انحناء، پیچ و خمها و قوسهای ظریف اندام زنان میباشند.

انتخاب مردان ایرانی از بین زنان متوسط و تنومند به‌جای زنان لاغر دلایل مختلفی دارد که عمده ترین دلیل معطوف به نگرش فرهنگی ایرانی اسلامی است که زنان متوسط هم شادابی ظاهری و درونی بیشتری نسبتا به زنان لاغر دارند و هم قدرت باروری و نگهداری از نوزادان توسط زنان لاغر کمتر از زنان به نسبت تنومند‌تر است.»

در پژوهشی دیگر نیز این نتیجه حاصل شد.که  «سن ازدواج دختران جوان با فیزیک مانکنی و لاغر بیشتر از سن ازدواج دختران جوان با فیزیک متوسط است، به تعبیر دیگر دختران لاغر کمتر مورد خواستگاری قرار می‌گیرند.»

اما آیا واقعا زنان درشت هیکل قدرت باروری بیشتر، فرزندان سالم تر و زندگی زناشویی بهتری دارند؟

زنان با پوست روشن

يک تحقيق علمی در دانشگاه تورنتو انجام شده است که نشان داده زنان مردان تیره پوست را بيشتر دوست دارند، مردان نيز لذت بيشتری از زنانی که پوست روشنی دارند می برند.

طبق اين تحقيق در حالی كه رنگ سفيد نشانه معصوميت، سادگی، ظرافت و بكارت به شمار می رود و مردان نیز دنبال همین نشانه ها هستند، برای زن ها رنگ تيره، گندمی و سبزه نشانه خطر، جذبه، اقتدار و سکسی بودن به شمار می رود و زنان هم به دنبال اين نشانه ها در مردان هستند.

زنان جوان

مردان ترجیح میدهند با زنی باشند که سنش 2 سال کمتر از آنان باشد. هر اندازه سن مردان افزایش می یابد همسر (جفت) جوانتر و کم سن و سالتر را ترجیح میدهند!

صورت هایی شبیه والدین

اغلب ما جذب صورت هایی می شویم که شبیه پدر یا مادرمان است و به این خاطر که آنها نخستین حامیان و مراقبان ما بوده اند و ما دوستشان داریم.

آرایش ملایم

بر اساس some news from good ‘ol science   هم خانم ها هم آقایون آرایش کمتر را برای خانم ها ترجیح می دهند.

نتایج نشان داد که در کمال تعجب هر دو گروه خانم هایی با 30-40 درصد آرایش کمتر را به عکس های اولی که آرایش های غلیظ تری داشتند ترجیح می دهند.

از یک جهت این خبر خیلی خوب است. داشتن یک قیافه طبیعی راحت تر است. نه وقت زیادی می خواهد نه پول. از طرفی هم خودمان را در مضیقه قرار می دهیم که به این توصیه گوش کنیم. می پرسید چرا؟ به این خاطر که ما از دیرباز در مورد آنچه فکر می کردیم برای جنس مخالف جذابیت دارد در اشتباه بودیم.

یافته بزرگی که از این تحقیق حاصل آمد این است که نه فقط خانم ها فکر می کردند که آقایون آرایش غلیظ را ترجیح می دهند بلکه مردها هم خودشان این را باور کرده بودند. همه ما در اشتباه بودیم.

خنده روبودن

زنان محبوب، خنده رو هستند زیرا همه ی مردان دوست دارند بتوانند یک زن را بخندانند و هر مردی وقتی بتواند زنی را بخنداند، احساس می کند فرد فوق العاده ای است .

مطالعه‌ای که در داشنگاه بریتیش کلمبیا انجام شد نشان داد مردها بیشتر جذب زنهایی می‌شوند که بیشتر لبخند می‌زنند. مردها راحت تر به سمت زن هایی می روند که لبخند بر لبانشان است.

چهره های معمولی

بسیاری از مردان اعتقاد دارند چهره های معمولی با ویژگی های متوسط جذاب تر از صورت های خاص هستند. تحقیقی که روی صورت های مختلف انجام شد نشان داد که بیشتر مردم صورت های عادی را بیشتر دوست دارند. به این خاطر که ترکیبی از ژن های مختلف هستند.

چهره های آشنا

همیشه ژنتیک در جلب توجه افراد نقش ندارد. چهره ای برای مردان جذاب و دوست داشتنی است که حس یا خاطره ای خوب را برایشان تداعی کنند . این چهره ها که برای برخی از افراد آشنا و دوست داشتنی هستند ممکن است از نظر برخی دیگر کاملا معمولی باشند.

آرایش زنان از دید مردان چیست؟

امروزه آرایش کردن بخش جدایی ناپذیر زندگی بعضی از زنان و دختران جوان ایرانی شده و بی جهت نیست که ایران مقام هفتم دنیا در مصرف لوازم آرایشی را به خود اختصاص داده است. گاهی آرایش بعضی از همین زنان و دختران به قدری تند و غلیظ می شود که از میان رنگ‌های مختلف به سختی می‌توانید چهره واقعی فرد را در ذهن تان ترسیم کنید. از هر یک بپرسید چرا آرایش می‌کنند، دلایل خاص خودشان را دارند.

یکی عاشق آرایش کردن است، دیگری دوست دارد زیباتر شود، آن یکی هم به توصیه دیگران و با تصور حضور بهتر در اجتماع و…  اقدام به این کار می کند. صرف نظر از دلایل گفته شده، چرا بعضی از زنان و دختران بیش از حد آرایش می‌کنند؟ علل آرایش بیش از حد زنان و دختران چیست؟

در بریتانیا طبق گفته‌ها 40 درصد از زنانی که آرایش می‌کنند آن هم از نوع غلیظ علاقه نیاز به جلب توجه جنس مخالف دارند این ارقام در کشورهای مختلف متفاوت است.

در بعد از نظر سنجی از 1000 زن و 550 مرد این نتیجه به دست آمده است که از هر 10 زن یکی برای جلب توجه مرد آرایش می‌کند البته این ارقام مربوط به یک کشور اروپایی است و در مورد کشور خودمان ما به راحتی می‌توانیم که تشخیص دهیم که چقدر ارقام متفاوت است.

جالب است بدانید که 28 درصد از زنان هم برای داشتن احساس خوب نسبت به خودشان به سراغ آرایش می روند.

17درصد از زنان در این نظر سنجی گفته‌اند که اگر آرایش نداشته باشند قرار‌های مهم خود را کنسل می‌کنند.

14درصد از زنان حتی جرات بیرون آمدن از خانه بدون داشتن لوازم آرایش داخل کیف‌شان را ندارند.

از دیرباز و در طول تاریخ زنان و مردان آرایش می‌کردند و یا زیورآلاتی برای زیبایی به خودشان آویزان و استفاده می‌کردند، زنان و مردان از همان بدو پیرایش این گونه لوازم قطعاً مشتری دائم آرایشگاه‌ها بودند و بیشتر از آن‌ها استفاده می‌کردند و برای همین منظور زیبایی زنان مهم‌تر از همه‌جا بود.

در جامعه امروز ما آرایش کردن جزء جدایی‌ناپذیر خانم‌های ایرانی شده یعنی کمتر خانمی پیش می‌آید که از خانه بیرون بیاید و آرایشی نداشته باشد و یا لوازم آرایش در کیف و جیبش نباشد انگار به یک نحوی وابستگی روانی به خصوصی ایجاد شده است از این جهت روانی می‌نمناک/ آرايش زنان به هر صورتي که باشد نشانگر برخي از افکار آنهاست و نظرات جالبي از مردان را به دنبال دارد. شما فکر ميکنيد مردها زنان با آرايش غليظ را مي پسندند يا بدون آرايش؟

مطالب برتر: best beauty salon youtube

نظر مردان درباره آرايش غليظ زنان

کشيدن خط چشم – ريمل -رژ لب و گونه و… اينها کارهاي روزمره و روتين بسياري از زنان دنيا هستند.

اما بسياري از آنها به اشتباه به سراغ اين لوازم مي روند چرا که هدف آنها جلب توجه است ولي در واقع اين فکر اشتباه است. در ادامه اين بخش از سبک زندگي نمناک با اين موضوع بيشتر آشنا خواهيد شد.
زنان به چه دلايلي آرايش مي کنند؟
در بريتانيا طبق گفته ها  40 درصد از زناني که آرايش مي کنند آن هم به نحوه ي از نوع غليظ علاقه به جلب توجه جنس مخالف دارند اين ارقام در کشورهاي مختلف متفاوت است.
بعد از نظر سنجي از 1000 زن و 550 مرد اين نتيجه به دست آمده است که از هر 10 زن يکي براي جلب توجه مرد آرايش مي کند البته اين ارقام مربوط به يک کشور اروپايي است و در مورد کشور خودمان ما به راحتي مي توانيم که تشخيص دهيم که چقدر ارقام متفاوت است.

آرايش غليظ زنان از نگاه مردان
دلايل آرايش کردن زنان
جالب است بدانيد که 28 درصد از زنان هم براي داشتن احساس خوب نسبت به خودشان به سراغ آرايش مي روند.
17 درصد از زنان در اين نظر سنجي گفته اند که اگر آرايش کرده نباشند قرار هاي مهم خود را کنسل مي کنند.
14 دردص از زنان حتي جرات بيرون آمدن از خانه بدون داشتن لوازم آرايش داخل کيفشان را ندارند.

مردان درباره آرايش غليظ زنان چه نظري دارند ؟
حال ببينيم نظر مردان چيست؟
در ادامه همين مطلب بعد از بازگو کردن افکار و عقايد زنان در مورد آرايش در مورد نظر مردان هم صحبت شده است که شايد تا حدودي غير قابل پيش بيني بوده باشد.
بله ! مردان زناني را که آرايش کمتري دارند را بيشتر مي پسندند و شمار مرداني که زنان را با چهره طبيعي شان مي پسندند 33 درصد بيشتر است.
همانطور که گفتيم اين اعداد وارقام مربوط به يک کشور اروپايي است در حالي که آنها هيچ عقايد خواصي مانند ما ندارند اين گونه فکر مي کنند و معتقدند که يک زن با چهره طبيعي زيباتر و جذاب تر است پس مطمئنا در کشورهايي که عقايد محکم تري دارند نظرات مخالف براي جذابيت زنان با آرايش درصد بالاتري خواهد داشت  و اينجاست که تمام نکاتي که دين اسلام براي زيبايي يک زن بيان کرده است را حتي در کشورهاي غربي نيز مي بينيم.

گوییم که ممکن است خانمی نیاز نباشد.

در طول روز از این مواد آرایشی استفاده کند در آن مدت زمانی که بیرون از خانه است و از لوازم آرایش استفاده نکند ولی وجود این لوازم آرایش در کیف خانم‌ها انگار به صورتی احساس امنیت به آن‌ها دست می‌دهد و در دسترس بودن لوازم آرایش برایشان آسان است.

آرایش می‌کنم تا به چشم بیایم

طلا، فقط ۱۷ سال دارد و وقتی درباره دلیل آرایش غلیظی که بر صورتش نقش بسته میپرسی می‌گوید: وقتی با آرایش در جامعه حضور پیدا می‌کنم همه به من بیشتر توجه می‌کنند و احساس دیده شدن پیدا می‌کنم. انگار همه من را بزرگ می‌دانند و از نظرشان دیگر کودک نیستم. این مسئله باعث می‌شود آرایش کنم تا به چشم بیایم آرایش زنان از دید مردان. شهر کرج برگزار می کند دوره آموزشی آرایشگری با مدرک فنی حرفه ای اینجا کلیک کنید

 

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا