عمومیمجله کسب و کار

چاه آشپزخانه زده بالا چیکار کنم

برای گرفتگی لوله آشپزخانه چه باید کرد؟ راهکارهای زیادی برای رفع گرفتگی لوله باز کنی تهران  فاضلاب آشپزخانه وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده نموده و گرفتگی لوله آشپزخانه خود را برطرف کنید. شاید ساده ترین موادی که اصلا به آن ها فکر نمی کنید بتوانند در رفع گرفتگی چاه آشپزخانه شما موثر باشند.

جهت رفع گرفتگی لوله آشپزخانه چه باید کرد؟

گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه از نوع گرفتگی های بسیار سخت محسوب می شود، ما در این مقاله آشپزخانه و روش های رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه را با شما مطرح کرده ایم، پس تا انتها همراه ما باشید تا حتما مشکل شما برطرف شود.

What should I do if the kitchen well is blocked

گرفتگی لوله آشپزخانه به هر دلیلی ممکن است رخ دهد که در همین مطلب به علت گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه نیز می پردازیم. اما برای گرفتگی لوله آشپزخانه چه باید کرد؟ چگونه می توانیم در منزل و بدون کمک لوله بازکن ها، این کار را انجام دهیم؟

در پاسخ به این سوال، چند راهکار عملی و ساده را به شما می آموزیم. از جمله روش های ساده ای که برای گرفتگی چاه آشپزخانه می توان استفاده کرد موارد زیر می باشد که در ادامه آموزش های آن ذکر شده است:

 • استفاده از لوله بازکن دستی
 • استفاده از محلول جوش شیرین و سرکه
 • ریختن آب جوش و مواد شوینده
 • استفاده از تلمبه دستی
 • استفاده از فنر لوله بازکنی
 • تماس با تکنسین لوله بازکنی در محدوده های مختلف تهران

1_ رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه با استفاده از لوله بازکن دستی

لوله بازکن دستی ابزاری است که در هر منزلی یافت می شود. این وسیله برای رفع گرفتگی های ساده مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه از آن استفاده کنید.برای باز کردن لوله با تلمبه دستی باید قسمت پلاستیکی آن را روی دهانه چاه بگذارید و دسته تلمبه را به سمت پایین فشار دهید تا خلاء ایجاد کند. سپس آن را رها کنید تا خلاء ایجاد شده، موادی که باعث گرفتگی لوله آشپزخانه شده اند را به سمت بالا بکشد.

2_ نحوه باز كردن چاه آشپزخانه با سرکه و جوش شیرین

شما میتوانید گرفتگی لوله آشپزخانه را با مواد ساده ای که در منزلتان پیدا می شوند، از بین ببرید. یکی از این مواد جوش شیرین می باشد.برای این کار باید 1 فنجان جوش شیرین را در 3 لیوان آب جوش حل نموده و در لوله آشپزخانه بریزید. این کار باعث از بین بردن بوی بد فاضلاب نیز می شود. پس از گذشت چند دقیقه قدری آب جوش داخل چاه بریزید تا مواد باقی مانده شسته شوند.

نکته مهم این است که در زمان استفاده از این مواد باید مراقب باشید سر یا دست خود را نزدیک دهانه چاه نبرید. دیگر ماده ای که می توانید از آن برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه استفاده کنید، سرکه است. مخلوط سرکه و جوش شیرین از موثر ترین روش ها برای گرفتگی چاه آشپزخانه است.

برای این کار باید یک لیوان سرکه سفید را پس از جوش شیرین داخل چاه آشپزخانه ریخته و حدود 30 دقیقه صبر کنید. پس از آن مقداری آب داغ داخل چاه بریزید تا سرکه و رسوبات را بشوید. دقت کنید که در زمان استفاده از مواد لوله بازکن سر یا دست خود را نزدیک دهانه چاه نبرید.

3_ رفع گرفتگی فاضلاب آشپزخانه از طریق تماس با لوله بازکن اکباتان

تمامی روش هایی که برای رفع گرفتگی فاضلاب آشپزخانه ذکر شد برای گرفتگی هایی می باشد که سطحی بوده و عمیق نیست؛ و حداقل با انجام 2 بار مشکل گرفتگی حل می شود.اما گاهی گرفتگی عمیق و سخت می باشد و با انجام این روش ها باز هم متوجه علت بالا زدن آب چاه آشپزخانه نمی شویم. در اینجا حضور یک کارشناس لوله بازکن الزامی می باشد.

از آنجایی که سایت ما خدمات چاه بازکنی و لوله بازکنی را در سراسر تهران با همکاری ماهرترین لوله بازکن ها ارائه می دهد، می توانید در هر نقطه ای از تهران درخواست خود را با نزدیکترین لوله بازکن ثبت کنید. به طور مثال از طریق کلیک بر روی دکمه زیر می توانید به طور مستقیم با لوله بازکن اکباتان تماس بگیرید..

4_رفع مشکل بالا زدن چاه آشپزخانه با آب جوش و مواد شوینده

شما می توانید تنها با استفاده از آب جوش و ریختن کمی مایع شوینده به داخل آن، گرفتگی فاضلاب آشپزخانه خود را برطرف نمایید. آب جوش راحت ترین گزینه برای این کار است. حواستان باشد که مقدار آب جوشی که به داخل چاه میریزید نباید کم باشد.

5_ روش باز كردن لوله فاضلاب آشپزخانه با آویز لباس

استفاده از آویز لباس یکی دیگه از روش های باز کردن لوله آشپزخانه است که به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. برای استفاده از این روش کافی است تا آویز لباس را مانند قلاب درست کنید.توجه داشته باشید که اگر می خواهید سینک ظرفشویی را باز کنید باید سر این قلاب باریک باشد و دور آن را با پارچه پوشانده باشید. توجه نکردن به این موضوع باعث می شود تا لوله پلاستیکی سینک سوراخ شود.

6_ باز كردن چاه آشپزخانه با فنر لوله بازکنی

اگر دچار گرفتگی کفشور آشپزخانه یا چاه آشپزخانه شدید، استفاده از فنر لوله بازکنی بهترین گزینه برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه است. فنر لوله بازکنی در 2 مدل دستی و برقی می باشد. در مدل دستی آن می توانید به تنهایی فنر را داخل لوله کرده و با چرخش آن گرفتگی ایجاد شده رفع کنید.

فنر لوله بازکنی برقی نیازمند تجربه یا مهارت استفاده از آن است. اگر تجربه استفاده از آن را ندارید حتما برای رفع گرفتگی چاه آشپزخانه با متخصص لوله بازکنی تماس بگیرید. برای تماس با لوله بازکن تهران هم میتوانید در ما نزدیکترین متخصص را پیدا کرده و با آن تماس بگیرید.

چنانچه مشکل شما بسیار شدید بود و با روشهای ذکر شده باز کردن لوله آشپزخانه برطرف نشد، حتما از لوله بازکن ها و چاه بازکن های با تجربه در سراسر تهران کمک بگیرید که با پیشرفته ترین تجهیزات و در کمترین زمان ممکن، مشکل شما را به بهترین نحو برطرف می کنند.

علت گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

علت بالا زدن آب از کف آشپزخانه دلایل مختلفی دارد که دانستن آن به سرعت در رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه کمک می کند. ضمن اینکه با دانستن این دلایل می توانید از بروز گرفتگی ها پیشگیری نموده و با این کار نیازمند لوله بازکن ها نشوید. دلایلی همچون:

 • ریختن آشغال و پسماند مواد غذایی داخل چاه
 • شستن ظروف چرب
 • افتادن اجسام داخل چاه آشپزخانه
 • گرفتگی در سیفون زیر سینک

1_ ریختن آشغال و پسماند مواد غذایی داخل چاه

ذرات برنج، تفاله چای، باقی مانده غذای داخل ظروف و… ممکن است کوچک به نظر آیند، اما تجمع این مواد در کنار یکدیگر به راحتی می تواند باعث گرفتگی لوله سینک آشپزخانه شما شود.برای پیشگیری از بروز این مشکل می توانید از سبدهای صافی در کنار سینک خود استفاده کنید و مواد داخل ظروف را در سبد تخلیه کنید. ضمن اینکه استفاده از توری مناسب برای سر لوله سینک نیز می تواند از ریخته شدن مواد اضافی داخل آن جلوگیری نماید.

2_ افتادن اجسام داخل چاه آشپزخانه و رفع آن با لوله بازکن غرب تهران

افتادن اجسامی مانند پیاز کوچک، دستمال، اسباب بازی و… داخل چاه آشپزخانه می تواند به راحتی گرفتگی فاضلاب آشپزخانه را به همراه داشته باشد. برای پیشگیری از وقوع این مشکل باید حتما سر کفشور آشپزخانه را بپوشانید؛ زیرا در صورت نبود پوششی برای سر چاه، افتادن اجسام داخل آن اجتناب ناپذیر است.با این کار می توانید به راحتی از بروز علت گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه پیشگیری نموده و خود را از خدمات لوله بازکنی بی نیاز کنید.

3_ شستن ظروف چرب با آب سرد

بسیاری از افراد فکر می کنند که روغن چون مایع است، راحت از لوله عبور کرده و مشکلی ایجاد نمی کند. به همین دلیل روغن اضافی داخل ظروف را بدون استفاده از آب جوش، فورا داخل چاه می ریزند، اما این کار اشتباه است.شستن ظروف چرب با آب سرد نیز به مرور زمان باعث علت گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه می شود؛ زیرا آب سرد باعث نیمه جامد شدن روغن می شود و روغن نیمه جامد نیز داخل لوله سینک رسوب کرده و به مرور زمان باعث گرفتگی آن می شود.به همین دلیل باید حتما در زمان شستشوی ظروف چرب و اقدامی در رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه، از آب داغ استفاده کنید تا روغن را از دیواره لوله بشوید.

چگونه از گرفتگی لوله کف اشپزخانه جلوگیری کنیم؟

اگر هنوز برای سوال “چاه آشپزخانه زده بالا چیکار کنم” دنبال پاسخ مناسب تری هستید، برگردید و دوباره مطلب را بخوانید. اما اگر به دنبال این هستید که چگونه از گرفتگی لوله کف اشپزخانه جلوگیری کنید می توانید مقاله را مطالع کنید یا اینکه به لیست زیر توجه داشته باشید:

 • استفاده از توری مناسب لوله
 • نریختن روغن و پسماندهای غذایی در لوله
 • نریختن آشغال در لوله
 • مراقبت از لوله هنگام شستشوی کف آشپزخانه
 • استفاده از آبجوش و مواد شوینده به صورت دوره ای برای جلوگیری از گرفتگی لوله آشپزخانه

جمع بندی علت بالا زدن آب از کف آشپزخانه

توجه داشته باشید که برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه باید حتما از روش های استانداردی که لوله بازکن های متخصص آن را توصیه کرده اند استفاده نمایید؛ و از هر روش و موادی که گفته شده است استفاده نکنید تا صدماتی به تجهیزات آشپزخانتان وارد نشود.

در صورت نیازمندی به لوله بازکنی، آن را از ما بخواهید. زیرا همانطور که گفته شد، سایت ما از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب تهران را تحت پوشش قرار داده است و شما در هر زمانی که مایل باشید می توانید با بهترین افراد در خدمات لوله بازکنی ما تماس بگیرید تا مشکل باز کردن لوله های منزلتان را برطرف کنند.

لوله کفشور چیست؟

لوله کفشور آشپزخانه مکان ثابتی است که در کف زمین آشپزخانه قرار گرفته تا هر گونه آب راکد روی زمین از طریق آن تخلیه شود. کفشورها معمولا گرد هستند. همچنین ممکن است در ساختمان های مختلف به اشکال دیگر هم ساخته شده باشند.

لوله های کفشور آشپزخانه معمولا در نزدیکی سینک، لباسشویی، ظرفشویی، یخچال و مکان هایی که امکان دارد آب در یکجا جمع شود قرار درند.این لوله دارای توری است که از ورود هر گونه شی و مواد اضافی به داخل آن و از ورود هر گونه آفات مثل سوسک و … جلوگیری می کند.

توری موجود در کفشور آشپزخانه در برابر مو، گرد و غبار خیلی مقاوم نیست و این مواد میتوانند وارد آن شده و نهایتا سبب گرفتگی کفشور آشپزخانه شوند. میتوان یک علت بالا امدن اب فاضلاب را این مورد دانست.گرفتگی چاه آشپزخانه هم مانند تمام لوله های تخلیه میتواند رخ دهد و با محلول های تمیز کننده و هم قابل رفع نباشند.

تشخیص گرفتگی کفشور آشپزخانه

اولین قدم این است که بدانیم اتفاق افتاده یا مشکل دیگری منجر به بالا آمدن آب از چاه آشپزخانه شده است. در قسمت بعد در مورد علل گرفتگی کفشور آشپزخانه صحبت خواهیم کرد.برای شناسایی این موضوع، درپوش کفشور را بردارید، لوله های موجود در کف میتوانند چند ورودی داشته باشند، این بستگی به ساختار سیستم فاضلابی منزل شما دارد که چطور لوله کشی شده است.

در پایین لوله یک زانویی وجود دارد که اصطلاحا به آن شتر گلو (همان سیفون) گفته می شود، پس از برداشتن درپوش، مقدار کمی آب درون لوله بریزید تا بررسی کنید که آب به راحتی تخلیه می شود یا باعث بالا آمدن آب از چاه آشپزخانه می گردد.اگر آب پایین نرفت یعنی گرفتگی وجود دارد و باید آن را رفع کنید. این مشکل میتواند به شکل دیگری هم رخ دهد، به این صورت که با ریختن آب، زمان زیادی طول بکشد تا آب کاملا پایین برود.

کفشوری که گرفتگی ندارد معمولا پس از ریختن آب یا ورود آن به لوله از طریق سینک و … به یکباره کل آب مکش شده و هیچ آبی بالا نمی آید.زمانی هم هست که امکان دارد گرفتگی در لوله کفشور آشپزخانه باشد اما وقتی از سینک استفاده می کنید آب از کفشور بالا بزند و یا زمانی که لباسشویی پس از انجام کار میخواهد تخلیه کند، حجم بسیار زیادی از آب فاضلاب بالا میزند و همه جا را آب برمیدارد.

 

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا