عمومیمجله کسب و کار

چگونه امنیت اینستاگرام را بالا ببریم؟

گاهی فراموش می‌کنیم که فضای جذاب اینستاگرام که ما را تا این اندازه سرگرم می‌کند، ارتباط ما را با دنیای دیجیتالی اطراف حفظ می‌کند و محتوای رایگان و مفید در اختیارمان قرار می‌دهد می‌تواند خطرناک نیز باشد. وجود هکرها، افرادی که کامنت‌های توهین آمیز و بی ربط زیر پست‌های ما قرار می‌دهند، پیغام‌های ناخواسته و زیاد برای ما ارسال می‌کنند یا آیدی‌های شبیه به ما می‌سازند و با آن از دیگران سو استفاده می‌کنند می‌تواند این فضا را برای ما نا‌امن کند.

روش های بالا بردن امنیت اینستاگرام

۱احراز هویت دو مرحله ای

این یکی از اصلی‌ترین کارهایی است که با انجام دادن آن می‌توانید امنیت پیج اینستاگرام خود را بالا ببرید. پیش‌تر در این خصوص مطلب جامعی در همین سایت منتشر شده است که با مراجعه به آن می‌توانید تمام مراحل تنظیم احراز هویت دو مرحله را طی کرده و آن را روی پیج خود اعمال کنید.

۲ایجاد مانع برای Phished فیشینگ

این روش به شما کمک می‌کند میان ایمیل‌ها رسمی که از طرف اینستاگرام ارسال می‌شود با ایمیل‌های جعلی که هکرهای حرفه‌ای به منظور دزدیدن اطلاعات شما برایتان ارسال می‌کنند تمایز قائل شوید.

۳بررسی مکان‌هایی که از آن‌ها به پیج خود وارد شده‌اید

برای بررسی این بخش مسیر زیر را طی کنید:این بخش لیستی از مکان‌هایی را به شما نشان میدهد که با آن‌ها به حساب کاربری خود وارد شده‌اید. می‌توانید در این بخش مکان فعلی که با آن در اینستاگرام هستید را تائید کنید. همچنین تمام مکان‌هایی را که قبلاً با آن‌ها وارد حساب کاربری خود شده‌اید را بررسی کنید. اگر در این قسمت مکان ناشناسی وجود دارد از آن خارج شوید و هرچه سریع‌تر رمز عبور خود را عوض کنید.

۴خصوصی کردن حساب کاربری

یکی از مشکلات افرادی که با مواجه می شوند عمومی بودن اکانت آنها می باشد. از تنظیمات امنیتی اینستاگرام خصوصی کردن حساب کاربری است. وقتی چیزی را در پیج اینستاگرام خود پست می‌کنید یعنی این اجازه را به هر فردی می‌دهید که در هر پلتفرمی محتوای شما را ببیند. خود این موضوع این فرصت را برای افراد فراهم می‌کند که با همین محتوا به حریم خصوصی شما وارد شوند. این یعنی راه برای آسیب رساندن به شما بیشتر می‌شود.

۵غیر فعال کردن نمایش وضعیت فعال بودن

این یکی از امکانات اینستاگرام است که به دنبال کنندگان شما نشان می‌دهد که آیا اکنون آنلاین هستید یا خیر؟ به این ترتیب که یک چراغ سبز کوچک در کنار اسم شما به افراد نشان می‌دهد.اگر نمیخواهید نمایش این چراغ سبز در کنار اسم شما باعث ایجاد مزاحمت از جانب افراد شود، می‌توانید آن را خاموش کنید. برای این کار مسیر زیر را طی کنید:

۶حساب‌های مزاحم را محدود، مسدود یا گزارش کنید

اگر کسی در فضای اینستاگرام مزاحم شما می‌شود یا با نشر محتوای غیر اخلاقی امنیت روانی شما را تهدید می‌کند می‌توانید این موضوع را به اینستاگرام گزارش دهید.

۷بی صدا کردن حساب کاربری

در صورتی که نمی‌خواهید حساب کاربری خاصی را مسدود کنید اما در عین حال اشتیاقی هم برای دیدن پست‌ها یا استوری‌های آن ندارید، می‌توانید این حساب کاربری را بی صدا یا در اصطلاح درست‌تر Mute کنید. برای این کار وارد پیج مورد نظر شده، روی علامت سه نقطه کلیک کنید، سپس روی گزینه Mute بزنید.

۸حذف فالوورهای مزاحم

اگر محدود کردن، مسدود کردن یا گزارش کردن یک حساب کاربری کمکی به پایان مزاحمت‌های آن برای شما نکرد، باید تیر خلاص را به آن بزنید. یعنی حساب کاربری را حذف کنید. برای این کار کافی است در حساب کاربری خود روی گزینه FOLLOWERS کلیک کنید. سپس گزینه REMOVE را انتخاب کنید.

۹حساب‌های کاربری را بررسی کنید

اطلاعاتی که اینستاگرام به شما می‌دهد این است که این حساب کاربری کی و در کدام کشور ایجاد شده است؟ همچنین به شما می‌گوید که تاریخچه تغییرات صورت گرفته روی این حساب کاربری چه زمانی صورت گرفته است و شما با این کاربر چه حساب‌های مشترکی را دنبال می‌کنید. به هر حال اگر در این حساب کاربری مورد مشکوکی را مشاهده کردید می‌توانید آن را مسدود یا آنفالو کنید.

۱۰کامنت‌ها و استوری‌ها را کنترل کنید

یکی از در افزایش امنیت اینستاگرام کنترل کامنت ها است. این امکان برای شما وجود دارد که خودتان تعیین کنید که چه کسی پست‌ها و استوری های شما را ببیند یا امکان تعامل با آن‌ها را از نظر ریپلای کردن و کامنت گذاشتن داشته باشد یا خیر؟اگر نمیخواهید افراد روی پست خاصی کامنت بگذارند کافی است روی علامت سه نقطه در سمت راست پست خود کلیک کنید. سپس از منوی باز شده گزینه Turn Off Commenting را بزنید.

۱۱مدیریت برچسب گذاری روی عکس‌ها

به طور پیش فرض هر کسی می‌تواند در اینستاگرام شما را روی تصاویر خود تگ کند. اما اگر تمایل داشته باشید می‌توانید آیدی خودتان را از روی این تصاویر بردارید یا تنظیمات پیج خود را به شکلی درآورید که اگر روی تصویری تگ شدید، قبل از این‌که پست مربوطه به نمایش دربیاید شما آن را تائید کنید.

۱۲برنامه‌های شخص ثالث را از حذف کنید

برخی از برنامه‌ها و سایت‌ها هستند که برای این‌که اجرای بهتری داشته باشند نیاز دارند که به اینستاگرام شما متصل شده و اطلاعات مورد نیازشان را از آن استخراج کنند. اگر نمی‌خواهید این برنامه‌ها به حساب کاربری شما در اینستاگرام دسترسی داشته باشند بهتر است این موضوع را به اینستاگرام اطلاع دهید.

 

منبع: Buy Instagram views

 

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا