عمومیمجله کسب و کار

کفپوش تاتامی فومی 20 میل برای کجا استفاده می شود؟

محیط های مختلف نیازمند تجهیزات مناسب و کاربردی می باشند که با توجه به شرایط باید وسیله های مورد نظر را تهیه کرد. به خصوص مکان هایی که کودکان و بچه ها در آن فعالیت می کنند باید از تجهیزات مجهز و با کیفیت استفاده شود. نمونه هایی از این محصولات رول فوم و فوم شیت، وسایل بازی، کفپوش ها، تجهیزات مهد کودک و … می باشد. سطح کف محیط های مخصوص کودکان بسیار با اهمیت است و باید از تجهیزات مناسب استفاده شود که کفپوش تاتامی 20 میل نمونه ای از این محصولات مورد نظر می باشد.

EPE | تاتامی 20 میل | خرید تاتامی فومی 20 میل

ویژگی های کفپوش تاتامی

  • حالت نرم و راحت
  • دوام و مقاومت بالا
  • ضد آب و بهداشتی

این محصول به جهت ایجاد سطحی صاف و نرم برای محیط های مختلفی به خصوص مهد های کودک و زمین های بازی کودکان استفاده می شود. با توجه به کاربردی که این کفپوش تاتامی 20 میل دارد از رنگ های متنوعی برخوردار است که محیط زیبا و رنگی را ایجاد می کند.

جنس این کفپوش به صورت فوم نرم و راحت می باشد. این محصول ضد آب است و همچنین می توان آن را با مواد شوینده تمیز کرد به طوریکه حساسیتی برای کودکان ایجاد نمی کند.  کفپوش تاتامی یک محصول مناسب برای استفاده کودکان می باشد به طوریکه بسیار نرم و انعطاف پذیر است و در برابر ضربه ها و فرورفتگی ها مقاومت و عملکرد خوبی دارد.

این محصول به صورت مربع های شیار دار طراحی شده که به صورت پازل کنار هم قرار می گیرند. از ویژگی های دیگر این کفپوش تاتامی 20 میل می توان مقاومت در برابر نور خورشید، سرما، گرما و غیره.

کاربرد کفپوش تاتامی

تشک تاتامی در ضخامت 20 تا 50 میلی متر  و با مواد اولیه غیر سمی و بدون سرب ساخته می شود.  تاتامی در رنگ های متنوع مانند قرمز، آبی ، سیاه ،خاکستری، نارنجی ، زرد ، سبز و سایر رنگها تولید می شود. کف پوش های تاتامی برای استفاده در کف اماکن سرپوشیده، طراحی و ساخته شده اند، و به خاطر بافت نرم و در عین حال منسجمی که دارند، ایمنی بالایی را برای افراد فراهم می آورند. تشک تاتامی ورزشی مخصوص استفاده در انواع مختلف هنرهای رزمی هست.

این تشک ها مناسب استفاده در کیک بوکسینگ، باشگاه های بوکس و ایروبیک هستند. شما هم چنین می توانید تشک تاتامی برای محیط های بازی کودکان و فضای ایروبیک بزرگسالان استفاده کنید.  استفاده از کفپوش های تاتامی در اماکنی مورد توجه قرار می گیرد که امکان اُفتادن افراد بر روی زمین، وجود داشته باشد . همین مساله باعث می شود تا استفاده از این تاتامی ها، و انواع تشک تاتامی، در محوطه ی داخلی و کفپوش مهد کودک ،کفپوش زمین های بازی، راه اندازی باشگاه رزمی ، سالن های بدنسازی و اماکن ورزشی مختص به ورزش های رزمی همچون کاراته، تکواندو، و غیره و به منظور ایمن سازی مدارس رواج بیشتری یابد.

استفاده از کفپوش تاتامی با تراکم مناسب در کنار انواع تشک های رزمی باعث می شود تا امنیت و سلامت ورزشکاران در بالاترین سطح ممکن تامین گردد. این امر آسیب های احتمالی به هنگام تمرین را به حداقل می رساند. این مساله در مورد کودکان نیز صدق می کند. استفاده از کفپوش تاتامی 20 میل در مهدکودک ها باعث جلوگیری از آسیب دیدگی کودکان میشود. در ادامه به  4 کاربرد کفپوش تاتامی می پردازیم.

1. خانه بازی و مناطق بازی کودکان

تشک تاتامی 20 میل نوعی از تاتامی نرم، با ضربه پذیری بالا و ضخامت متوسط  و گزینه ای ایده آل برای کفپوش خانه کودک و مهدکودک می باشد. این کفپوش های پازلی امکان راه رفتن، بازی و سرگرمی، انجام حرکات ورزشی و هر حرکت پر جنب و جوش دیگری را با کم ترین آسیب ممکن، برای کودکان فراهم می آورد.

یکی از پرکاربرد ترین کفپوش های تاتامی که در مهدکودک ها، سالن های ورزشی، باشگاه های بدنسازی و اماکنی از این دست، مورد استفاده قرار می گیرند، تاتامی 20 میل می باشند، که به راحتی قابل حمل بوده و به آسانی هر چه تمام تر، در محیط مورد نظر، نصب و استفاده می شوند. کفپوش تاتامی 2 سانت استفاده فراوانی در مهدکودک ها ، خانه بازی ها و مرکز توانبخشی کودکان دارد . این محصول به عنوان کفپوش ایمنی منطقه بازی در کنار انواع تجهیزات مهدکودک با رنگ بندی مطابق روحیه کودکان و برای بازی بچه ها طراحی شده است. برای ایمنی دیوارهای خانه بازی و مهدکودک هم می توان از دیوارپوش مهدکودک رولی استفاده کرد.

2. کفپوش اتاق کودک

آیا در طراحی فضای کف اناق کودک و ایمنسازی فضای خانه برای کودکان نیاز به کمک دارید. انواع مخصوص کفپوش تاتامی به عنوان کفپوش فومی اتاق کودک در انواع طرحدار و ساده کاربرد فراوانی دارد.

3. فضاهای تمرین باشگاه و هوم جیم

تاتامی را می توان به عنوان کفپوش پیش فرض و یک پیش نیاز برای راه اندازی فضای تمرین یا فوم جیم در نظر گرفت.تشک های تاتامی فدراسیونی نوعی از تاتامی با تراکم بسیار بالا و با کیفیت عالی مناسب ورزش های رزمی هستد. استفاده از آنها در یک کف بتونی برای یک منطقه تمرین بسیار گزینه مناسبیست.

4. ورزش های رزمی مانند تکواندو و  کاراته

نتایج و خصوصبات مثبت تاتامی شامل کیفیت عالی ، سهولت در نصب ، ظاهر و مقاومت در برابر آب است. همین خصوصیات تاتامی را تبدیل به گزینه ای عالی برای ورزش های رزمی کرده است. ایجاد ایمنی برای ورزشکاران و سهولت نصب و جابجایی تاتامی را تبدیل به گزینه ای ایده آل برای ورزش های رزمی مانند کاراته، جوجیتسو، کونگ فو، کاراته و … کرده است.

نحوه نصب تاتامی

برای استفاده از تاتامی باید اقدام به نصب و پهن کردن آن روی کف محل مورد نظر نمود. برای نصب کفپوش فوم تاتامی ، کافیست قطعات را با استفاده ازلبه های قفلی و پازل مانند به یکدیگر وصل کنید. تایل های تاتامی نه تنها به راحتی نصب می شوند ، بلکه حمل و نقل آنها نیز بسیار آسان هستند. تشک های تاتامی را می توان تنها با یک دستمال مرطوب و یک پاک کننده خانگی تمیز کرد.

ممکن است نصب تاتامی در باشگاه، منزل یا مهد کودک برای شما موضوع سوال باشد. بر روی هر تشک دو نوار مرزی وجود دارد. به همین دلیل این تشک ها را می توانید در مرکز، کناره ها یا گوشه محیط خود استفاده کنید. نصب تاتامی نیاز به هیچ مهارت خاصی ندارد و شما می توانید به راحتی تز طریق دندانه ها و قفلهای کنار هر تشک آنها را در هم چفت کنید. اگر هم می خواهید آن ها را در کناره ها و قناسی ها کنار هم بچینید، این تشک ها را خیلی راحت می توانید با یک چاقو برش دهید.

 

به نقل از:

thefoamfactory

مشاهده مطالب بیشتر

تحریریه مجله ایرانی

اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا