ورزش

انتظار ندارم همه از من تعریف کنند/ فرصت دادن به جوان‌ها جسارت است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

زهرا محمودوند در گفت و گو با خبرنگار آنلاین، درواکنش به انتقادهای مطرح شده بابت انتخابش به عنوان سرپرست نایب رییس بانوان فدراسیون دوومیدانی گفت: ابتدا از مبینی سرپرست فدراسیون بابت اعتمادی که به من کردند تشکر می کنم. خوشحالم که جامعه دوومیدانی از یک نیروی جوان حمایت می کند. اعتقاد دارم فرصت دادن به جوانها یک جسارت است که مبینی این خصلت را داشت. امیدوار هستم و تلاش می کنم پاسخ مناسبی به این اعتماد بدهم.

وی افزود: کار در رسانه باعث شده است که همه من را به عنوان یک مجری بشناسند ولی این به این معنی نیست که من یک فرد بی سابقه در این رشته هستم. انتقادهایی که مطرح می شود مورد عجیبی نیست و اتفاقا از همه انتقادهای سازنده استقبال می‌کنم. من ۵ سال در رشته دوومیدانی فعالیت کردم، چند مقام قهرمانی کشوری دارم. دوره‌های داوری را سپری کردم اصلا با این فضا بیگانه نیستم و در عین حال می‌دانم بانوان اثرگذار زیادی در دوومیدانی داریم.

سرپرست نایب رییسی بانوان فدراسیون دوومیدانی در ادامه گفت: به شدت احساس مسوولیت می‌کنم و دوست دارم در بخش بانوان قوی ظاهر شوم. آمدم که کاری برای دختران دوومیدانی کار کشورمان انجام دهم. همیشه نمی‌توان انتظار تعریف داشت به همین دلیل تمام این اتفاقات اخیر را به فال نیک می گیرم و سعی می کنم در مسیر آن اهدافی که دارم حرکت کنم. هرچند مسیر سختی است ولی همه تلاشم را برای اثرگذاری خواهم کرد.

محمودوند در ادامه گفت: فعلا تمام تمرکز در فدراسیون روی مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیاست. میزبانی شایسته در این رویداد آبروی کشور است. تدارکات خوبی برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد دیدیم امیدوارم نتایج خوبی را هم شاهد باشیم.

وی با اشاره به برنامه‌هایی که برای بخش بانوان دارد، گفت: من از قبل با ملی پوشان در ارتباط بودم اما روزی که این مسوولیت را پذیرفتم سعی کردم این ارتباط بیشتر و صمیمی تر شود. با تک تک بچه‌ها در ارتباط هستم تا در جریان مشکلات آنها قرار بگیرم و به آقای مبینی منتقل کنم. یکی دیگر از کارهایی که در برنامه‌ام دارم ارتباط با پیشکسوتان بانوان این رشته است. از دید من پیشکسوتان هر رشته ورزشی هویت آن رشته هستند پس باید به آنها بها داده شود و از تجربیات شان استفاده شود.

سرپرست نایب رییسی بانوان فدراسیون دوومیدانی اضافه کرد: ارتباط با هیات‌ها از دیگر برنامه‌های من است باید این هیات‌ها و مشکلاتی که دارند درست رصد شوند. البته من در دوره سرپرستی هستم ولی با این‌حال تا روزی که این مسئولیت را به عهده گرفتم برای تحقق برنامه‌هایم از هیچ تلاش کوتاهی نخواهم کرد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: البته این روزها برای بخش بانوان گام های خوبی هم برداشته شده. تیم بانوان را به سه گروه المپیکی، گروه A و گروه B تقسیم بندی کردیم. برای ورزشکاران در هرگروه به همراه مربیانشان کمک هزینه ماهانه در نظر گرفتیم که در حال حاضر دو ورزشکار ما فرزانه فصیحی و حمیده اسماعیل نژاد در گروه المپیکی ها از این مزایا استفاده می کنند.

محمود وند در پایان درخصوص شانس کسب سهمیه المپیک در بخش بانوان گفت: در حال حاضر فصیحی و اسماعیل نژاد در رنک شرایط خوبی دارند و ورودی المپیک را خواهند داشت اما همچنان مسابقات مختلفی داریم که این دو ورزشکار به همراه سایر دوومیدانی کاران باید شرکت کنند و امتیاز خود را حفظ کنند. امیدواریم هر دو نفر را درالمپیک ببینیم.

مشاهده مطالب بیشتر

کارگروه خبری ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های توانبخشی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تمرینات ورزشی برای بهبود و بازسازی بدن پس از آسیب‌ها و صدمات می‌پردازم. هدفمندی خود را در بازگشت به وضعیت قبلی و تقویت بدن در فرآیند توانبخشی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای امید و قدرت در توانبخشی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا