اقتصادی

بازار طلای جهانی در سایه انتظار آرام شد

قیمت طلا امروز دوشنبه (۳ ژوئن) ثابت ماند زیرا سرمایه‌گذاران منتظر داده‌های اقتصادی بیشتر ایالات‌متحده بودند تا سرنخ‌هایی در مورد اینکه فدرال رزرو چه زمانی ممکن است سیاست پولی خود را در سال جاری تسهیل کند، داشته باشند.

به گزارش مجله ایرانی، هر اونس طلا بدون تغییر به ۲۳۲۶ دلار و ۸۶ سنت رسید. طلای آمریکا با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۳۴۷ دلار و ۴۰ سنت رسید.

دفتر تحلیل اقتصادی وزارت بازرگانی روز جمعه اعلام کرد که شاخص قیمت مصرف شخصی در ماه گذشته ۰.۳ درصد افزایش یافته است که با افزایش ماه مارس مطابقت دارد.

کاهش قیمت‌های خرده‌فروش‌های بزرگ ایالات‌متحده و داده‌های جدید که نشان‌دهنده کاهش هزینه‌های مصرف‌کننده است، ممکن است باعث افزایش اعتماد فدرال رزرو به کاهش تورم شود. بر اساس گزارش CME FedWatch Tool، معامله گران در حال حاضر با احتمال ۵۴ درصد کاهش نرخ تا سپتامبر قیمت‌گذاری می‌کنند.

شمش به عنوان محافظ تورم شناخته می‌شود، اما نرخ‌های بالاتر هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را افزایش می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد کاهش به ۳۰.۳۶ دلار رسید، پلاتین ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۰۴۱ دلار و ۲۰ سنت رسید و پالادیوم بدون تغییر به ۹۱۲.۷۳ دلار رسید.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا