اجتماع

با این خوراکی نوروزی چاق می‌شوید

به گزارش مجله ایرانی، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه زیاده‌روی در مصرف آجیل باعث افزایش وزن می‌شود، گفت: مصرف میوه تازه بر میوه‌های خشک ارجحیت دارد.

ایرنا در خبری نوشت: احمد اسماعیل‌زاده به مناسبت فرارسیدن عید نوروز، درباره تغذیه سالم در این ایام، اظهار داشت: یکی از تنقلات رایج در ایام عید، آجیل‌ها هستند، بنابراین باید توجه شود که زیاده‌روی در مصرف آجیل توصیه نشده و نباید یک وعده غذایی کامل به مصرف آجیل اختصاص داده شود.

وی افزود: آجیل‌ها چربی بسیار زیادی دارند و چنانچه در مصرف آنها زیاده‌روی شود، انرژی بیشتر از نیاز بدن را وارد بدن کرده و این امر می‌تواند در طولانی مدت منجر به افزایش وزن شود. اگر هر هفته یکی دوبار یا بیشتر مصرف شود، می‌تواند وزن فرد را افزایش دهد.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه کودکان و سالمندان بهتر است از تمام گروه های غذایی استفاده کنند، افزود: کودکان و سالمندان از مصرف اقلام غذایی ناسالم پرهیز کنند، به ویژه در مورد سالمندان مصرف آجیل‌های شور و شیرینی‌ها باید با احتیاط صورت گیرد.

وی افزود: برای هر دو گروه سنی، انجام ورزش و تحرک بدنی در ایام تعطیل توصیه می‌شود. کودکان نیز بهتر است در مصرف شیرینی‌ها و آجیل‌ها زیاده‌روی نکنند و مطابق نیاز بدن خود از آنها استفاده کنند. افردی هم که رژیم‌های چاقی یا لاغری دارند، باید در این ایام رژیم خود را ادامه دهند و تحرک بدنی در این افراد نیز فراموش نشود و مطابق توصیه متخصص تغذیه خود واحدهای غذایی توصیه شده را مصرف کنند.

۲۳۳۲۳۶

مشاهده مطالب بیشتر

انتشارات علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با تمرکز بر نقش تغییرات فرهنگی در جامعه و تأثیر آن بر ساختار اجتماعی و ارتباطات بین افراد. تلاش برای درک عمیق‌تر نحوه تأثیر فرهنگ بر عقاید، ارزش‌ها و رفتارهای افراد و جوامع.
دکمه بازگشت به بالا