اجتماع

جشن تولد متفاوت برای یک زن ۱۱۶ ساله/ تصاویر

نادیا زکالوند: خانم «ادیت ریکاگنو کینان سکارلی» دوشنبه گذشته، ۱۱۶ ساله شد و مسئولان سازمان تحقیقات پیری‌شناسی تولد این زن را با رژه در مقابل او جشن گرفتند. سکارلی در حال حاضر در خانه سالمندان زندگی می‌کند. مشارکت مردم در این رژه، از نظر برگزارکنندکان جشن تولد زن ۱۱۶ ساله، باورکردنی نبود.

جشن تولد متفاوت برای یک زن ۱۱۶ ساله/ تصاویر

هنگام برگزاری این رژه، پلیس و ماموران آتش‌نشانی برای مراقبت از اوضاع هم شرکت داشتند. درواقع برگزاری این نوع جشن تولد از وقتی که سکارلی پا به صدسالگی گذاشته،، به یک سنت سالانه تبدیل شده است و همشهری‌های ادیت سکارلی با میل و علاقه بسیار در این جشن شرکت می‌کنند.

وقتی ادیت سکارلی سال ۱۹۰۸ متولد شد، تئودور روزولت رئیس‌جمهور بود و در دوران کودکی او جنگ جهانی اول رخ داد.

جشن تولد متفاوت برای یک زن ۱۱۶ ساله/ تصاویر

ادیت سکارلی معمولا وقتی با دیگران صحبت می‌کند می‌گوید، نمی‌داند وقتی تمام اطرافیانش فوت کرده‌اند، او چرا هنوز زنده است و علت این عمر طولانی را نمی‌داند. اما او می‌گوید، «رفتار اهالی این شهر با من باعث می‌شود احساس کنم که آدم خیلی خاصی هستم.»

جشن تولد متفاوت برای یک زن ۱۱۶ ساله/ تصاویر

در این جشن، علاوه‌بر خوراکی های متعدد، کیک هویج خوشمزه‌ای برای ادیت سکارلی که عاشق این نوع کیک است هم تدارک دیده شده بود.

منبع:

upi

مشاهده مطالب بیشتر

انتشارات علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با تمرکز بر نقش تغییرات فرهنگی در جامعه و تأثیر آن بر ساختار اجتماعی و ارتباطات بین افراد. تلاش برای درک عمیق‌تر نحوه تأثیر فرهنگ بر عقاید، ارزش‌ها و رفتارهای افراد و جوامع.
دکمه بازگشت به بالا