فرهنگ و هنر

حدود ۱۵ هزار نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس هستند/ تایید بیش از ۷۳ درصد داوطلبان

طحان‌نظیف:

حدود ۱۵ هزار نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس هستند  تایید بیش از ۷۳ درصد داوطلبان

سخنگوی شورای نگهبان گفت: بیش از ۷۳ درصد از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شدند که نصاب بی‌سابقه‌ای در تایید صلاحیت‌ها محسوب می‌شود.

به گزارش گروه سیاست و‌ جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، هادی طحان‌نظیف عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان در گفت و گو با مجله ایرانی سیما از پایان مهلت یک ماه شورای نگهبان برای بررسی اعتراضات و شکایات داوطلبان تایید نشده انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شورای نگهبان خبر داد.

وی اظهار کرد که بر اساس بررسی‌های صورت گرفته توسط اعضای شورای نگهبان تعداد نامزد‌های این انتخابات به حدود ۱۵ هزار نفر افزایش یافت.

طحان‌نظیف همچنین عنوان کرد: بیش از ۷۳ درصد از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شدند که نصاب بی‌سابقه‌ای در تایید صلاحیت‌ها در برگزاری انتخابات در کشور محسوب می‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان در پایان ابراز امیدواری کرد که با این میزان افراد تایید صلاحیت شده در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که همزمان با انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ برگزار می‌شود، پرشور، رقابتی و در تراز نظام جمهوری اسلامی و مردم عزیز باشد.

مشاهده مطالب بیشتر

انتشارات فرهنگ و هنر

با قلمم، شما را در جادوگری و زیبایی کلمات می‌آموزم.
دکمه بازگشت به بالا