حفاری ۵۰۵ کیلومتر از معابر کاشان برای انجام پروژه فیبر نوری – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

انجام پروژه | فیبر نوری | کاشان

به گزارش خبرنگار آنلاین، کیومرث محمدپور ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به انعقاد قرارداد برای بزرگترین پروژه زیرساختی کاشان در چند روز گذشته اظهار داشت: با توجه به مصوبه و ابلاغ دولت سیزدهم و تأکید شهید رئیسی برای ارائه خدمات اینترنت پرسرعت قرار شد که مناطق مختلف مجهز به فیبر نوری شود.

وی با اشاره به اینکه طبق این مصوبه باید کشور مجهز به ۲۰ میلیون پورت اینترنت پرسرعت شود، ابراز داشت: تاکنون حدود یک سوم این مقدار به انجام رسیده است.

شهردار کاشان با اشاره به پیمانکار این پروژه در کاشان که یکی از شرکت‌های خوشنام و قوی ایران در زمینه ارتباطات و فناوری‌های دیجیتال است، تصریح کرد: شرکت «های وب» برای این مهم برای کاشان انتخاب شده است که مورد تأیید وزارت ارتباطات نیز است.

وی با اشاره به اینکه برای انجام این مهم باید بیش از ۵۰۵ کیلومتر از معابر اصلی و فرعی کاشان حفاری و کنده کاری شود، گفت: از شهروندان و همشهریان عزیز تقاضامندیم با توجه به اینکه حفاری‌ها همراه با سروصدا و یا ایاب و ذهاب های مختلف افراد و وسایل موتوری در محدوده انجام پروژه است، نسبت به همکاری با پیمانکار و شهرداری کاشان اهتمام ورزند تا این پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به نحو مطلوب و شایسته به سرانجام برسد چراکه نفع نهایی این پروژه به خود مردم می‌رسد.

محمدپور با اشاره به اینکه در تمام سطح استان ایلام با ۱۶ شهر حدود ۵۵۰ کیلومتر حفاری و کنده کاری برای پروژه فیبر نوری شد، گفت: این نشان می‌دهد که انجام این پروژه برای یک شهر همانند کاشان تقریباً به اندازه یک استان باید حفاری انجام شود.

وی با اشاره به اینکه برای این پروژه حدود ۶۵۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است، افزود: استفاده از فیبر نوری برای هر منزل کاشان به طور متوسط تا ۱۰۰ متری قابل دسترسی است.

شهردار کاشان با اشاره به اینکه شرکت پیمانکار قول داده است تا مهرماه این پروژه را تحویل دهد، تاکید کرد: با انجام و بهره برداری این پروژه سرعت اینترنت در کاشان به بیش از ۱۰۰ برابر مقدار کنونی می‌رسد.

دکمه بازگشت به بالا