اجتماع

دستگیری اراذل و اوباش خزانه در عملیات پلیس – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین سرهنگ “سعید راستی”، در تشریح این خبر به خبرنگار ما گفت: در مورخه ۴ اردیبهشت ماه امسال، تعدادی از اراذل و اوباش سابقه دار محله باغ آذری، پس از مصرف مشروبات الکلی، به خیابان آمده و با سلاح سرد اقدام به برپایی نزاع دسته جمعی، ایراد ضرب و جرح و ایجاد رعب و وحشت می‌کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به انتشار یک فیلم از این درگیری در فضای مجازی، عنوان داشت: متهمان که از پیش با یکدیگر اختلاف داشتند، در روز حادثه با همدیگر درگیر شده که در این درگیری چند تن از این افراد مصدوم؛ به بیمارستان منتقل و تحت درمان قرار گرفتند.

سرهنگ راستی در ادامه این خبر گفت: پس از ترخیص یکی از طرفین درگیری از بیمارستان، این شخص با همدستی برادرش به قصد انتقام به سراغ ضاربان رفته و همین موضوع باعث درگیری دوباره در محل می‌شود.

معاون عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ با اعلام عملیات همزمان پلیس اطلاعات و یگان ویژه نوپو در چهار منطقه پیروزی، پیکان شهر، باغ آذری و خزانه عنوان داشت: با توجه به نارضایتی ایجاد شده در بین شهروندان و ادامه اقدامات مجرمانه این گروه از اراذل و اوباش، طی یک عملیات مشترک معاونت عملیات پلیس اطلاعات تهران و یگان ویژه نوپو، هر هشت نفر در روز یکشنبه مورخه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ دستگیر شدند.

وی افزود: هر هشت متهم در تحقیقات اولیه به مشارکت خود در نزاع و درگیری و قدرت نمایی با سلاح سرد اعتراف و علت درگیری و نزاع را اختلاف‌های فی مابین خود و کری خوانی‌های مکرر برای هم عنوان کردند که پرونده اولیه همراه با مستندات با موضوع “اخلال در نظم و نزاع دسته جمعی و ایراد ضرب و جزح عمدی با استفاده از سلاح سرد” برای آنها تشکیل و قرار قانونی از سوی مقام قضائی دادسرای ناحیه ۳۳ تهران برای ایشان صادر شد. گفتنی است، از مخفیگاه متهمان مقادیر متنابهی از انواع موادمخدر همچون تریاک، حشیش، موادمخدر صنعتی و همچنین بیش از ۳۰ میلیون تومان وجه نقد حاصل از فروش موادمخدر کشف و توقیف شده است.

مشاهده مطالب بیشتر

انتشارات علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با تمرکز بر نقش تغییرات فرهنگی در جامعه و تأثیر آن بر ساختار اجتماعی و ارتباطات بین افراد. تلاش برای درک عمیق‌تر نحوه تأثیر فرهنگ بر عقاید، ارزش‌ها و رفتارهای افراد و جوامع.
دکمه بازگشت به بالا