استان ها

سیلاب در دو روستای کالو و کرناوه/ ساکنین حاشیه رودخانه‌ها منازل خود را تخلیه کنند

مجله ایرانی/خراسان رضوی رئیس جمعیت هلال‌احمر کلات از وقوع سیلاب در دو روستای کالو و کرناوه در این شهرستان خبر داد.

رضا کاظمیان در گفت و گو با مجله ایرانی با بیان اینکه همزمان با صدور سطح هشدار نارنجی از سوی سازمان هواشناسی نیروهای جمعیت هلال‌احمر این شهرستان به حالت آماده‌باش درآمدند، افزود: اکنون ۳ تیم در قالب ۱۵ نفر در حالت آماده‌باش هستند.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون در روستاهای کالو و کرناوه که بین درگز و کلات هستند شاهد وقوع سیلاب هستیم، اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون خسارت خاصی نداشته‌ایم و بیشتر موارد مربوط به خسارت‌های وارد شده به جاده‌ها هستند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کلات حجم سیلاب را بی‌سابقه دانست و عنوان کرد: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی شاهد بارش‌های رگباری باران همراه با رعد و برق و بادهای نسبتاً شدید در شهرستان کلات خواهیم بود.

سیلاب در دو روستای کالو و کرناوه/ ساکنین حاشیه رودخانه‌ها منازل خود را تخلیه کنند

وی با اعلام اینکه بر اساس آنچه اعلام شده این بارش‌های سیل آسا تا عصر جمعه با طوفان تندری همراه خواهد بود، گفت: اکنون تمامی دستگاه‌های خدمات رسان و امدادی در آماده‌باش کامل بوده و تمهیدات لازم را پیش‌بینی کرده‌اند.

کاظمیان از کلات به عنوان یکی از سیل خیرترین شهرستان‌های خراسان رضوی نام برد و افزود: وجود ۱۰۰ حوضه آبریز در اطراف کلات و شیب تند آبریزها به داخل شهر این منطقه را سیل‌خیز کرده است.

وی با اشاره به اینکه ۳۸ درصد مساحت کلات از نظر وقوع سیل در شرایط فوق بحرانی قرار دارد و این شهرستان بسیار آسیب‌پذیر شده است، عنوان کرد: یکی از مشکلات و نگرانی‌ها در این شهرستان موضوع سیلاب‌های بهاری و فصلی است، موضوعی که همه ساله تکرار می‌شود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کلات در ادامه از شهروندان به خصوص مسافران و گردشگران خواست؛ از تردد و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و صعود به ارتفاعات، به خصوص در مناطق گردشگری و ییلاقی خودداری کنند.

وی همچنین افزود: با توجه به وقوع بارش‌های رگباری و طغیان رودخانه‌ها و جاری شدن سیل خواست از نزدیک شدن به بستر رودخانه‌ها و ایستادن روی پل‌ها به منظور تماشا، عکاسی و عبور از پل‌های ناپایدار و سیلاب‌ها به جد خودداری کنند.

کاظمیان همچنین از ساکنین حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خواست برای امنیت خاطر خود و خانواده نسبت به تخلیه منازل به خصوص در دره خشت سریعأ اقدام  کنند.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا