عمومیمجله کسب و کار

طرز استفاده از ماشین لباسشویی مرسی

دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی مرسی

با انتخاب ماشین لباسشویی مرسی و خرید آن، باید مکانی را برای نصب انتخاب کنید. هنگامی که ماشین لباسشویی را از کارتن بیرون آوردید، را مطالعه کنید، تا با نحوه استفاده و آشنایی کامل پیدا کنید. برای اینکه بتوانید از گارانتی و خدمات پس از فروش آن استفاده کنید، بهتر است از نصاب شرکت برای این کار کمک بگیرید. در این مقاله می خواهیم با نحوه ، که در دفترچه راهنمای آن نیز آمده است، برای شما نکات مهمی را شرح دهیم. در ادامه نیز ایراداتی که ممکن است در طی استفاده از ماشین لباسشویی مرسی برای شما کاربر عزیز پیش بیاید، را معرفی می کنیم.

نصب کردن ماشین لباسشویی مرسی

برای اینکه به درستی ماشین لباسشویی مرسی را نصب و راه اندازی کنید، باید مراحلی را طی کنید. ابتدا باید لباسشویی را در جایی قرار دهید که سطحی هموار داشته باشد. از موکت و فرش زیر لباسشویی استفاده نکنید. از دو طرف دستگاه و پشت آن با دیوار فاصله ایجاد کنید. اتصالات لوله و شیلنگ شیلنگ شیر ورودی را همانطور که در هم آمده و برای نصب، قطعه ای به صورت L مانند دارد را،  به شیر آب وصل کنید و محکم کنید. سر دیگر شیلنگ به پشت لباسشویی وصل می شود. معمولا شیلنگ، به یک شیر ورودی آب سرد وصل می شود.

  • در برخی مدل های ماشین لباسشویی از دو شیر آب گرم و سرد استفاده شده است.

اتصال شیلنگ تخلیه لباسشویی مرسی نحوه اتصال شیلنگ تخلیه، مطابق نصب می شود. می توان شیلنگ تخلیه را مستقیم به لوله فاضلاب وصل کرد و یا با سیفون زیر ظرفشویی به طور مشترک اتصال داد. و یا به لبه سینک ظرفشویی، با بست محکم کرد.

طول شیلنگ تخلیه لباسشویی مرسی نباید زیاد بلند یا کوتاه باشد. باید از شیلنگ استاندارد استفاده کرد و حدود 10 سانتی متر درون لوله فاضلاب قرار داد. تراز کردن لباسشویی مرسی تراز کردن لباسشویی باید به دقت انجام شود تا در موقع شستشو، لباسشویی مرسی تکان و لرزش اضافی نداشته باشد.

تراز نبودن دستگاه موجب ایراد در قسمت های دیگر ماشین لباسشویی می شود، پس در هنگام نصب و تراز کردن به نکاتی که در آمده است توجه کنید. با کمک آچار پایه های لباسشویی را طوری تنظیم کنید که خیلی بلند نباشند و یکسان بر روی زمین قرار بگیرند. برای این منظور باید پیچ های ترنسیت دستگاه و قفل ضامن پایه ها را باز کنید. وقتی پایه های جلویی دستگاه تنظیم شد و به ارتفاع مناسب رسید ضامن قفل ها را ببندید.

معمولا پایه های عقبی لباسشویی به طور خودکار تنظیم خواهند شد. از مطمئن شوید. می توانید از یک دستگاه تراز استفاده کنید. برای اینکه خیالتان راحت باشد که ماشین لباسشویی به درستی نصب و راه اندازی شود از یک کمک بگیرید. در تعمیر لباسشویی مرسی در اصفهان مجرب ما با دانش روز آمادگی خدمات رسانی به شما می باشند. استفاده از ماشین لباسشویی مرسی

بعد از تراز کردن دستگاه و نصب شیلنگ تخلیه و شیلنگ آب ورودی لباسشویی مرسی، می توانید لباسشویی را به برق وصل کنید. از سالم بودن پریزی که برای لباسشویی مرسی استفاده می کنید، اطمینان پیدا کنید. می توانید از یک محافظ مناسب برای لباسشویی استفاده کنید. شیر ورودی آب را باز کنید. حالا می توانید لباس ها را داخل دیگ لباسشویی قرار دهید و برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید. برنامه انتخابی شما برای شستشو باید با در نظر گرفتن نوع پارچه انتخاب و تنظیم شود.

پودر و مواد شوینده مناسب را، در محفظه جا پودری به اندازه ای که با علامت مشخص شده بریزید. پودرهای شوینده، معمولا برای لباس ها، ملحفه، حوله ها و البسه های گوناگون با الیاف مختلف، مورد استفاده قرار می گیرند. برای تثبیت رنگ لباس ها یا از بین بردن لکه های چربی، می توانید از مایع لباسشویی نیز استفاده کنید.

محفظه جا پودری معمولا سه قسمت دارد، که یکی برای شستشوی اولیه و دیگری برای شستشوی اصلی لباس است و یک قسمت هم برای نرم کننده تعبیه شده است. بعد از اینکه پودر و مواد شوینده را در محفظه ریختید می توانید دکمه Power را زده و لباسشویی را روشن کنید. تا لباسشویی کار شستشو را شروع کند. راهنمای دکمه ها و کلمات روی لباسشویی مرسی در ، نکاتی برای استفاده از دکمه ها و معنی کلمات روی لباسشویی توضیح داده شده است. لباسشویی دارای دکمه هایی است که اگر معنی آنها را بدانید، متوجه می شوید که هر یک وظیفه ای دارند.

با فشار دادن این دکمه ها برنامه ای را انتخاب می کنید تا لباسشویی بر حسب نوع جنس لباس و پارچه شستشو را انجام دهد. معرفی برنامه ها و معنی کلمات روی لباسشویی مرسی می توانید از علامت هایی که بر روی لباسشویی مرسی است، برای تنظیمات شستشو استفاده کنید. این برنامه ها برای شستشوی انواع لباس و پارچه مورد استفاده قرار می گیرد. و نحوه کار با این دکمه نیز در نیز آمده است.

بیشتر لباسشویی های مرسی برنامه مخصوصی برای پارچه های پنبه ای و الیاف مصنوعی دارند که دمای لباسشویی مرسی برای پارچه های پنبه ای بیشتر است و برای الیاف مصنوعی 40 درجه سانتی گراد یا کمتر با دور چرخش کمتر هستند. برنامه synthetics or cottons = شستشوی لباس های پنبه ای و الیاف مصنوعی

برای شستن شستشوی سریع از لباس کمتر، استفاده کنید. در ماشین های پیشرفته مرسی با تشخیص لباس های درون دیگ زمان تقریبی شستشو نمایش داده می شود. برنامه ECO = این برنامه اقتصادی در ماشین لباسشویی مرسی است که مصرف انرژی را پایین می آورد. معنی دکمه های روی دستگاه نیز در به شرح زیر است که با استفاده و انتخاب درست می توانید از یک شستشوی خیلی خوب بهره ببرید. دکمه rinse+spin که برای آبکشی و خشک کن است.

Mix یعنی برای شساشوی لباس هایی که مخلوط هستند بکار می رود. علامت های دیگری نیز بر روی مدل های دیگر دستگاه وجود دارد که با خواندن متوجه کارایی آنها می شوید. این برنامه ها و دکمه های ماشین لباسشویی، برای کارایی بهتر دستگاه است که برای شستشوی انواع پارچه بکار می رود. جرم گیری ماشین لباسشویی مرسی

برای اینکه لباسشویی مرسی شما دچار رسوب گرفتگی و جرم نشود، بعد از هر بار شستشو، درب لباسشویی را باز بگذارید و لاستیک دور درب را خشک کنید. برای از بین بردن باکتری و جرم دستگاه می توانید از مواد جرم گیر و یا از محلول سرکه و جوش شیرین استفاده کنید. استفاده مواد شیمیایی مانند سفید کننده ها در دستگاه، موجب پوسیدگی در لاستیک دور درب و… می شود. برای از بین بردن بوی بد نیز می توانید از سرکه و جوش شیرین مخلوط با آب استفاده کنید.

برای ، یک برنامه شستشوی طولانی را انتخاب و اجرا کنید، تا تمام دستگاه جرم گیری شود. ریست کردن لباسشویی مرسی و هر نوع لباسشویی بستگی به مدل آن در آمده است. اگر لباسشویی مرسی شما در طول استفاده از آن، با ارور یا خطایی روبرو شد، ابتدا مسیر برق رسانی به دستگاه را چک کنید و از قرار دادن لباس اضافه در دستگاه بپرهیزید. فیلتر و پمپ دستگاه باید بررسی شود.

از یک محافظ مناسب برای لباسشویی مرسی استفاده کنید. شاید با ریست کردن دستگاه، ایرادات کوچک در لباسشویی مرسی برطرف شوند. اما برای حتما از یک متخصص در این کار کمک بگیرید. باید برای ریست کردن لباسشویی از برنامه شستشو به کمک دکمه power خارج شوید. دکمه reset را به مدت 5 ثانیه نگه دارید. در برخی مدل ها کلید استارت و پاور و یا کلید استاپ، همان ریست هستند.

حالا بعد از ریست کردن دستگاه دوباره برنامه شستشو را انتخاب کنید تا لباسشویی شروع بکار کند. مشکلاتی که ممکن است در لباسشویی مرسی پیش بیاید اگر را به دقت بخوانید با نحوه کار و نگهداری و همچنین مشکلاتی که ممکن است برای لباسشویی بوجود بیاید، آشنایی پیدا می کنید. ما هم در ادامه این مقاله می خواهیم به برخی از این مشکلات بپردازیم و شما را با نحوه رفع این مشکلات بیشتر آشنا کنیم. مواد شوینده  بر روی لباس

یکی از ایرادات رایجی که ممکن است برای دستگاه پیش بیاید باقی ماندن مواد شوینده و پودر بر روی لباس ها است. در این مواقع شیر ورودی آب را چک کنید و مسیر لوله های نیز بررسی شوند. لکه بر روی لباس بعد از شستشو اگر بعد از شستشوی لباس بر روی آنها لکه باقی می ماند باید برای رفع مشکل موتور دستگاه توسط کارشناس چک شود، امکان نشت روغن از موتور دستگاه وجود دارد.

موتور دستگاه برای اینکه مطمئن شوید سالم است باید بررسی شود. برای با تماس با از یک متخصص برای رفع مشکلات لباسشویی، مشاوره و کمک بگیرید. نشتی آب از لباسشویی مرسی در صورتی که با نشتی آب در ماشین لباسشویی روبرو شدید شیلنگ ها را چک کنید تا مسدود یا پاره نشده باشند. از مواد شوینده به اندازه مناسب استفاده کنید. دیگ لباسشویی باید بررسی شود تا ترک نخورده یا سوراخ نشده باشد.

شیلنگ ورودی آب را بررسی کنید. هرکدام از این موارد اگر برای ماشین لباسشویی اتفاق بیافتد و خرابی این قطعات باعث نشتی باشد، بهتر است با تماس بگیرید و درخواست کارشناس کنید. عدم نمایش ارور بر روی دستگاه گاهی ممکن است در ماشین لباسشویی مرسی ایرادی پیش بیاید اما بر روی صفحه نمایشگر ارور یا کد خطایی مشاهده نشود.

خرابی برد یا پنل لباسشویی مرسی، باعث عدم نمایش ارور و فرمان های لازم می شود. از یک تکنسین بخواهید تا تمام اتصالات و برد لباسشویی را بررسی و در این زمینه عیب یابی انجام دهد. تخلیه نشدن آب لباسشویی مرسی اگر به هر دلیلی آب کثیف داخل دیگ لباسشویی تخلیه نمی شود باید علت را در پمپ یا فیلتر آن جستتجو کرد. شیلنگ تخلیه هم ممکن است مسدود شده باشد. فیلتر لباسشویی را هر چند وقت بررسی و تمیز کنید.

فیلتر معمولا در جلوی ماشین لباسشویی سمت راست قرار دارد که با باز کردن درپوش آن و بیرون آوردن فیلتر آن را با برس یا مسواک تمیز کنید. شیلنگ تخلیه را با فشار آب گرم بشویید. اگر پروانه های پمپ بر اثر ورود اجسام شکسته یا خراب شده بود، باید اقدام به تعویض کرد. برای و انواع برند های لباسشویی، با تماس گرفتن با نزدیک ترین محل خود، اقدام به رفع مشکل در لباسشویی کنید.

ایرادهای دیگری نیز در ماشین لباسشویی مرسی ممکن است بوجود بیاید مانند: سوختن برد، ایجاد سر و صدا، لرزش، عدم آبگیری و…که هر کدام راهکارهای مخصوص به خود را دارد، که ما در برای هر کدام راهکارهایی را انجام داده و برای رفع این مشکلات کارهای لازم را انجام می دهند. کارشناسان ما در این گروه آماده خدمات رسانی به شما کاربران محترم حتی در روزهای تعطیل هستند و شما می توانید با تماس و ثبت خرابی با تعیین وقت از خدمات این متخصصین بهره ببرید.

در برای شما عزیزان با نازلترین قیمت و با کیفیت عالی با قطعات اصلی انجام می شود. برای تراز کردن لباسشویی پیچ های ترنسیت دستگاه را باز کنید قفل پایه ها را که باز کردید می توانید به کمک آچار و پیچاندن مهره ها پایه های جلویی لباسشویی را تنظیم کنید در بیشتر مدل ها با تنظیم پایه های جلویی لباسشویی پایه های عقب دستگاه نیز به طور اتوماتیک تنظیم خواهند شد.

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا