علت کم شدن قدرت مکش جاروبرقی

کم شدن مکش جاروبرقی یکی از مشکلات بسیار رایجی می باشد که قدرت دستگاه را در جمع آوری گرد و خاک و تکه های آشغال و غیره کاهش می دهد. خوشبختانه اغلب دلایل کاهش قدرت مکش جاروبرقی ال جی، بوش، سامسونگ، پارس خزر و سایر برندها به آسانی و با تغیر در نحوه استفاده از دستگاه قابل رفع می باشد. تنها تعداد اندکی از علت های اصلی رخ دادن این شرایط نیاز به تعمیر قطعات داخلی دارند.

تعمیرگاه تخصصی جاروبرقی در تهران

ما در مجموعه خود با بیش از 30 سال سابقه درخشان در زمینه تعمیرات لوازم برقی خانگی ، آماده ارائه تمامی خدمات از جمله تعمیر جاروبرقی ال جی در اصفهان  با استفاده از تیم تکنسین مجرب و قطعات کاملا وارداتی هستیم. با این وجود اگر با مشکل کم شدن مکش جاروبرقی روبرو شده اید و مشکل شما از طریق آموزش بالا برطرف نشده است، می‌توانید از طریق شماره‌های مندرج بر روی سایت با تیم پشتیبانی آریابهکار تماس بگیرید و درخواست مشاوره در این خصوص نمایید. توجه داشته باشید که تمامی خدمات انجام شده دارای90 روز گارانتی شرکتی آریابهکار و یک هفته مهلت تست رایگان می باشند.

در این بخش از مطالب تکنوپشتیبان دلایل اصلی که باعث کاهش قدرت مکش جاروبرقی میشود را بررسی و راه حل هایی برای رفع آنها ارائه می دهیم. پر بودن کیسه جاروبرقی مشکلات زیادی را بوجود می آورد و به همین دلیل باید زمان تعویض آنها را جدی گرفت. به عنوان مثال، و کاهش قدرت مکش آن از جمله مشکلاتی هستند که هر دو به دلیل پر بودن کیسه رخ می دهد. برای رفع این مشکل کافیست کیسه را قبل از پر شدن کامل تعویض کنید.

برای اینکه جاروبرقی با مکش بالا زباله ها را جمع آوری کند، هیچ راه نفوذی برای هوا در این مسیر نباید وجود داشته باشد. سوراخ شدن کیسه جاروبرقی نه تنها گرد و غبار را به بیرون انتقال می دهد، بلکه تا حد زیادی قدرت دستگاه را در جمع آوری آشغال و زباله ها کاهش می دهد. استفاده از کیسه های کاغذی بی کیفیت و همچنین جمع آوری شیشه ها با جاروبرقی هر دو می توانند باعث پاره شدن کیسه شوند. علاوه براین، بهتر است بررسی کنید که آیا کیسه درست نصب شده است یا خیر؟ در حالت کلی، هر اندازه ارتفاع لوله جاروبرقی بیشتر باشد، زباله ها با مکش کمتری جمع آوری میشوند.

به همین دلیل باید تا حد امکان و بر اساس شرایط محیط و جنس سطح فاصله را تا موتور کم کرد. با کم کردن ارتفاع لوله جاروبرقی می توان قدرت مکش را تا حد مطلوبی افزایش داد. موتور مهم ترین و اصلی ترین قطعه داخل جاروبرقی می باشد که وجود خرابی در آن می تواند منجر به کم شدن قدرت مکش دستگاه شود. دقت داشته باشید که اگر مکش جاروبرقی تا حد زیادی کاهش پیدا کرد و بوی سوختگی نیز از دستگاه به مشام رسید، حتما با مراکز تماس بگیرید. در واقع کم شدن قدرت مکش جاروبرقی نوعی زنگ خطر و هشدار می باشد تا سلامت موتور را جدی بگیرید.

یکی از اشتباهات رایجی که اغلب افراد مرتکب میشوند، جمع آوری هر نوع زباله و آشغال با جاروبرقی است. تکه های بزرگ پارچه و کاغذ و پلاستیک در مسیر خرطومی تجمع پیدا می کنند. گرفتگی و انسداد لوله های خرطومی مانع از عبور هوا با شدت زیاد میشود و به همین دلیل مکش جاروبرقی را کم می کند. تا حد امکان تکه های بزرگ زباله و آشغال را با جاروبرقی جمع آوری نکنید و بهتر است خرطومی را از دستگاه جدا نموده و گرفتگی های آن را رفع نمایید.

در بسیاری از مواقع کم بودن قدرت مکش جاروبرقی تنها به دلیل استفاده از قدرت کم دستگاه است. با استفاده از دکمه های روی جاروبرقی تنظیمات را روی قدرت بالای مکش قرار دهید تا مشکل رفع شود. فیلترهای موجود در داخل جاروبرقی به دلیل استفاده زیاد به مرور با لایه هایی از گرد و غبار مسدود میشوند. این فلیترها نقش بسیار مهمی در میزان قدرت مکش جاروبرقی دارند و به همین دلیل باید همیشه تمیز شوند. البته در برخی از مواقع ممکن است فیلتر دچار پارگی شده باشد که تنها راه حل تعویض است. جداره جاروبرقی را باز و فیلتر قبلی را خارج کنید.

سپس فیلتر جدید را در جای خود قرار داده و درب جاروبرقی را ببندید. پیشنهاد می کنیم به جنس فیلتر و تقلبی یا اصل بودن آنها دقت داشته باشید در غیر این صورت پس از چند مرتبه استفاده از دستگاه مجدد مکش کاهش پیدا خواهد کرد. همان طور که اشاره شد، برای اینکه جاروبرقی بتواند بدرستی و با قدرت بالا زباله ها را از روی سطوح جمع آوری کند، هوا نباید به بیرون نفوذ کند. وجود ترک و شکستگی روی لوله خرطومی، باز بودن محل اتصال خرطومی به بدنه جاروبرقی از جمله مواردی هستند که باعث نشت هوا می شوند.

علاوه براین، بر روی لوله برخی از جاروبرقی ها محفظه ای برای ورود و خروج هوا وجود دارد که با باز بودن آن مکش کاهش پیدا می کند. لذا کافیست تمام بخش های جاروبرقی را بررسی کنید و منافذ و ترک هایی که باعث نشت هوا میشوند را مسدود کنید. از دیگر مواردی که می توان به عنوان علت کم شدن مکش جاروبرقی در نظر گرفت، کثیف بودن برس پارویی است. برس و شانه جاروبرقی با گذشت زمان مو و نخ و گرد و غبار زیادی را به خود جذب می کند و به همین دلیل مکش دستگاه کم میشود. با تمیز کردن برس براحتی می توانید مجدد قدرت مکش جاروبرقی را افزایش دهید.

راه های افزایش قدرت مکش جاروبرقی

با توجه به آنچه در طول متن به آن اشاره شد، برای افزایش قدرت مکش جاروبرقی می توانید موارد زیر را انجام دهید:

 • کیسه جاروبرقی را بررسی و در زمان مناسب تعویض کنید.
 • برس پارویی جاروبرقی را به صورت مرتب تمیز کنید.
 • درون لوله خرطومی را بررسی و گرفتگی های آن را رفع کنید. بهتر است تکه های بزرگ زباله ها را با جاروبرقی جمع آوری نکنید تا مسیر عبور آنها تا کیسه دچار گرفتگی نشود.
 • محل اتصال خرطومی به بدنه جاروبرقی را محکم کنید تا هوا نشت نکند.
 • فیلترهای درون جاروبرقی را به صورت مرتب تمیز و در صورت نیاز تعویض نمایید.

علت کم شدن مکش جاروبرقی ال جی

جاروبرقی های ال جی دارای تنوع بالایی از نظر مدل و قابلیت ها هستند. در صورت کم شدن قدرت مکش دستگاه بررسی کنید که آیا تنظیمات درست انجام شده و از حداکثر قدرت جاروبرقی استفاده می کنید یا خیر؟ در صورت خراب بودن موتور بهتر است با تیم های تماس بگیرید.

علت کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ

در صورت کاهش قدرت مکش جاروبرقی سامسونگ کافیست بررسی کنید که آیا کیسه پر شده است یا خیر؟ از محل اتصال لوله خرطومی هوا نشت می کند؟ برس پارویی تمیز است؟ ارتفاع لوله بیش از اندازه نیست و با جنس سطح تناسب دارد؟ موتور جاروبرقی سالم است؟ فیلتر دچار انسداد و گرفتگی نشده است؟ در صورت عدم رفع مشکل با رفع هر یک از این موارد، با مراکز تماس بگیرید.

علت کم شدن مکش جاروبرقی پارس خزر

از مهم ترین دلایل کم شدن مکش جاروبرقی پارس خزر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پر بودن یا سوراخ بودن کیسه جاروبرقی یا نصب اشتباه آن
 • مسدود شدن سطح فیلترهای درون جاروبرقی
 • گرفتگی لوله خرطومی
 • زیاد بودن ارتفاع لوله جاروبرقی
 • نشت هوا از بخش های مختلف دستگاه
 • خراب بودن موتور

علت کم شدن مکش جاروبرقی بوش

مانند سایر برندها، علت کم شدن مکش جاروبرقی بوش در بسیاری از مواقع پر شدن کیسه جاروبرقی و گرفتگی خرطومی می باشد. علاوه براین، ابتدا باید مطمئن شوید که آیا از حداکثر قدرت دستگاه استفاده می کنید یا خیر؟ با دکمه های روی جاروبرقی قدرت مکش را افزایش دهید. در صورت رفع نشدن مشکل با مراکز تماس بگیرید. اگر با بررسی موارد فوق مکش افزایش پیدا نکرد، بهتر است افراد حرفه ای در حوزه دستگاه را بررسی کنند.

تعمیرکاران تیم تکنوپشتیبان با قطعات اصلی و تضمین و گارانتی آماده رفع هرگونه خرابی از قبیل کم شدن مکش جاروبرقی و غیره می باشند. این تعمیرکاران در شمال و جنوب و شرقیکی از شایع ترین خرابی‌هایی که ممکن است به هر نحوی در طول زمان برای جاروبرقی شما رخ دهد، کم شدن مکش جاروبرقی می‌باشد که با رخ دادن چنین اتفاقی قطعا صبر شما لبریز خواهد شد! برای مثال در روزهای ابتدایی شاید شما تنها در 15 دقیقه تمام خانه را جارو می‌کردید و اما پس از کاهش مکش جاروبرقی به 30 دقیقه یا حتی بیشتر افزایش یافته است! با این وجود این خرابی واقعا می‌تواند هر یک از ما را کلافه کند و نتوانیم به سایر امورات خانه بپردازیم.

خب طبیعتا این مشکل نشان دهنده یک خرابی برای جاروبرقی می‌باشد که حتما باید آنرا ریشه یابی کنید؛ اما این در حالی می‌باشد که این خرابی معمولا خیلی ساده به وجود می‌آید و خیلی ساده هم می‌توانید آنرا رفع کنید! اما گاهی اوقات هم به سادگی قابل رفع و تعمیر نیست و حتما باید توسط تکنسین صورت گیرد که در ادامه این گزارش شما را به‌صورت کامل با علت کم شدن مکش جاروبرقی پارس خزر و سایر برندها آشنا کرده ایم. همراه ما باشید. توجه: و علت کم شدن جاروبرقی ال جی و حتی سایر برندهای موجود در کشور، یکسان است و هیچ تفاوتی میان آنها وجود ندارد.

یکی دیگر از رایج ترین دلایلی که در کم شدن مکش جاروبرقی نقش مهمی ایفا میکند، کثیفی فیلتر جاروبرقی می‌باشد! اما چگونه؟ تمام جاروبرقی‌ها دارای 2 فیلتر هستند که این دو فیلتر در طول زمان می‌توانند میزان زیادی گرد و غبار را به خود جذب کنند که در نتیجه دچار کثیفی، فرسودگی و حتی پارگی خواهند شد. با این وجود توصیه‌ای که برای شما داریم این است که حتما فیلتر جاروبرقی را بررسی کنید و در صورت خرابی بیش از حد، از طریق مراکز مجاز تعمیراتی اقدام به خرید فیلتر جدید نمایید. توجه داشته باشید که با تعویض به موقع فیلتر جاروبرقی، مانع بروز هر گونه خرابی برای جاروبرقی خواهید شد.

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا