عوارض استفاده از کرم آبرسان

کرم آبرسان چیست و به پوست شما چه کمکی می کند؟

به طور خلاصه، مهم ترین کاربرد آبرسان پوست حفظ رطوبت موجود در پوست است. این کرم ها با پدید آوردن لایه ای بسیار نازک روی پوست صورت و بدن شما از تبخیر رطوبت موجود جلوگیری می کنند. به خاطر اینکه پوست به دلایل متفاوت مثل سن، نوع پوست، اقلیم جغرافیایی که در آن زندگی می کنید و … نمی تواند به سادگی رطوبت خود را حفظ نماید، لازم است که با استفاده از کرم آبرسان ( که وظیفه آبرسانی عمقی به پوست را به عهده دارند) این کار را انجام بدهید. قابل ذکر است که استفاده از کرم آبرسان در بارداری بیش از پیش ضرروی است، چرا که به علت تغییرات هورمونی و افزایش وزن ناگهانی در این دوران، احتمال خشک شدن پوست را افزایش می دهد. در این شرایط می توانید از آبرسان محصولات سیمپل استفاده کنید.

Complications of using moisturizing cream

کرم آبرسان و مرطوب کننده با هم فرقی دارند؟

با تنوع و کارایی محصولات گوناگونی که جهت نگهداری و به بازار ارائه شده است، کرم های آبرسان و مرطوب کننده در دو گروه متفاوت محصولات پوستی ارائه شده اند و با اینکه در نقش مکمل هم هستند تفاوت هایی هم با یکدیگر دارند. جهت آنکه اطلاعات کاملی نسبت به تفاوت آبرسان و کرم مرطوب کننده داشته باشید بهتر است به این مطلب مراجعه نمایید. اما به طور کلی:

  • کرم های آبرسان به طور عمقی رطوبت مورد نیاز پوست شما را تامین می نمایند درصورتی که کرم های مرطوب کننده به علت وجود روغن در فرمولاسیون ساخت آن ها، از چربی پوست شما حفاظت کرده و اجازه نمی دهند سطح پوست شما خشک شود.
  • زمان استفاده از انواع کرم آبرسان بلافاصله پس از شستشوی صورت با انواع شوینده های به خصوص است. جهت نتیجه بهتر از انواع کرم های آبرسان شوینده های صورت را هم متناسب با نوع پوست خود انتخاب نمایید.
  • کرم های آبرسان باید در روتین روزانه مراقبتی پوست قبل از انواع کرم مرطوب کننده استفاده شوند.

نحوه استفاده از کرم آبرسان

همان گونه که می دانید استفاده از آبرسان ها در روتین پوستی جهت داشتن پوستی شفاف و سالم ضروری است. اما امکان دارد این سوال پیش بیاید که در طی روز چند مرتبه از این محصول پوستی استفاده می شود. توصیه ما این است که پس از هر بار شستشوی صورت از آبرسان مخصوص نوع پوست خود استفاده نمایید. در حقیقت با توجه به نیاز پوستی خود به صورت معمول حداقل دو مرتبه در روز، صبح و شب باید از مرطوب کننده ها یا کرم های آبرسان استفاده نمایید. بدین ترتیب می توانید رطوبت مورد نیاز پوست خود را تامین و از خشک شدن آن پیشگیری نمایید.

زمان استفاده از کرم آبرسان

بنابر اصول کلی مراقبت های پوستی، بهترین زمان جهت استفاده از کرم آبرسان، دقیقا پس از انجام پاکسازی است. در این بازه، آلودگی های پوستی و سلول های مرده با شوینده ها از بین رفته و سطح پوست جهت دریافت رطوبت و مواد مغذی آماده می شود. توصیه و پیشنهاد متخصصان پوست و زیبایی بر استفاده از انواع کرم های آبرسان، قبل از خشک شدن پوست صورت است. وجود کمی رطوبت روی سطح پوست باعث افزایش قدرت جذب کرم آبرسان شده و همچنین تقویت عملکرد آن می شود. برای نگه داشتن هیدراته و محافظت از آن، تمدید مجدد آبرسان ها در طی روز امری واجب است. زمان مناسب و تعداد دفعات استفاده مجدد از آبرسان، برای هر شخص فرق می کند.

در حقیقت این مسئله تا حد بسیاری به جنس و نیازهای پوستی شما وابسته است، به همین علت بهترین زمان استفاده از کرم آبرسان برای هر شخص با توجه به نیاز پوست او، می تواند بدین ترتیب باشد:

  • کسانی که پوست دهیدراته و خشکی دارند، بهتر است هر چند ساعت یک بار از آبرسان ها استفاده نمایند. کرم آبرسان، آب و رطوبت از دست رفته سلول های پوستی را احیا کرده و از حساسیت، خشکی و التهاب آن جلوگیری می کند.
  • درصورتی که پوست چرب یا معمولی دارید، زمان استفاده از کرم آبرسان برای شما روزی دو الی سه مرتبه خواهد بود. آبرسان ها افزون بر هیدراته نگه داشتن پوست، به افزایش ایمنی سلول ها و تقویت سد لیپیدی هم کمک می کنند.

چند دقیقه پس از آبرسان مرطوب کننده بزنیم؟

استفاده از مرطوب کننده ها پس از آبرسان، نکته مهمی در روتین مراقبت پوستی است. مرطوب کننده ها قادرند آب و مواد مغذی را در منافذ پوستی حبس نمایند و از دهیدراتاسیون پوست و خشکی آن جلوگیری کنند. افزون بر این، از پوست شما در مقابل آلودگی ها و صدمات محیطی محافظت می نمایند. به علت آنکه سرعت جذب انواع کرم آبرسان، بسته به محصول انتخابی و جنس پوست شما فرق دارد، توقف به صورت میانگین 5 الی 10 دقیقه، زمانی مناسب است تا کرم آبرسان به طور کامل جذب شود و سپس مرطوب کننده خود را استفاده نمایید. در این فاصله زمانی، عناصر مغذی کرم به منافذ پوستی نفوذ خواهند کرد.

ایا بعد از استفاده از ابرسان باید صورت را شست؟

هدف اصلی استفاده از کرم های آبرسان ، تامین رطوبت و آب مورد نیاز سلول های پوستی در طی روز است. شما با شستن پوست خود پس از مصرف آبرسان، موجب از بین رفتن اثرات این محصول مراقبتی می شوید. درنتیجه بهتر است پس از مصرف آبرسان، از شستشوی پوست خود اجتناب نمایید.

استفاده از کرم آبرسان برای چه نوع پوستی ضروری است؟

فرقی نمی کند چه سنی دارید و دارای چه نوع پوستی هستید، جهت داشتن پوستی شاداب و بدون خستگی باید از آبرسان استفاده نمایید. با توجه به اینکه چه نوع پوستی دارید در لاین های گوناگون محصولات تخصصی انواع پوست، می توانید موارد مناسبی برای پوست خود پیدا نمایید. اصلی ترین مواد تشکیل دهنده کرم های آبرسان آلوئه ورا، هیالورنیک اسید، گلیسیرین، اسید سیتریک و اسید لاکتیک هستند.

آیا برای پوست چرب هم کرم آبرسان لازم است؟

به صورت خلاصه باید گفت که بله، فرقی نمی کند که دارای چه نوع پوستی هستید، کرم های آبرسان عضوی جدانشدنی از روتین پوستی شما به شمار می روند و اینطور نیست که فقط پوست خشک احتیاج به آبرسانی داشته باشد. تنها نکته ای که اشخاص دارای باید در نظر داشته باشند، انتخاب صحیح کرم آبرسان است. پیشنهاد می کنیم برای پوست های چرب از کرم هایی استفاده نمایید که بدون چربی باشند. همچنین محصولی را تهیه نمایید که از ترکیباتی که باعث مسدود شدن منافذ می شوند، استفاده نکرده باشند. چرا که اینگونه ترکیبات در نهایت موجب جوش و آکنه می شوند. بنابراین، سراغ کرم هایی بروید که مخصوص پوست های چرب و آکنه ای می باشند.

باورهای غلط زیادی در رابطه با استفاده از انواع کرم های آبرسان، مرطوب کننده و … برای پوست چرب وجود دارد. به طور معمول فکر می کنند به علت چرب بودن پوست احتیاجی به استفاده از آبرسان نیست؛ در حالی که کرم های آبرسان کمک می کنند تا آب داخل بافت پوست باقی بماند و تبخیر نگردد. ساختار پوست چرب به شکلی است که به کرم و لوسیون های هیدراته ولی بدون چربی نیاز دارد .

زیاده روی نکنید

آبرسانی برای هر نوع پوستی ضروری و لازم است و راز داشتن پوستی سالم و شاداب است اما زیاده روی در آن عوارضی خواهد داشت. یکی از نشانه های استفاده بسیار از مرطوب کننده ها بسته شدن منافذ پوستی و پیدا شدن جوش های فراوان و جدید است. در نتیجه ممکن است پوست شما همیشه چرب به نظر بیاید.

به میزان کافی مصرف نمی کنید

درصورتی که به میزان مورد نیاز پوست خود از مرطوب کننده و آبرسان مناسب استفاده نکنید، نه تنها متوجه می شوید که پوست شما خشک است، بلکه احتمال بروز چین و چروک را بر روی پوست خود افزایش می دهد. به خاطر داشته باشید که افزون بر پوست صورت، از کرم های آبرسان بر روی گردن و قسمت دکلته هم استفاده نمایید.

در استفاده عجله نکنید

نکته دیگری که باید در زمان استفاده از محصولات در روتین پوستی خود در نظر داشته باشید، این است که پی در پی و بدون فاصله از محصولات استفاده نکنید. بنابراین توصیه می کنیم حداقل میان محصولات پوستی به مدت یک دقیقه فاصله بدهید. همچنین سعی نمایید با حرکات ضربه ای و ملایم این محصولات را بر روی پوست خود بزنید.

عوارض استفاده از کرم آبرسان

درصورتی که کرم های آبرسان اورجینال باشند، فاقد عوارض هستند اما امکان دارد به علت استفاده زیاد و نادرست از آن ها عوارضی در اثر مصرف به دنبال پوست بیاید. ممکن است این عوارض به شکل ایجاد جوش، حساسیت، افتادگی و پیری پوست و تیره شدن آن به سراغ پوست بیایند.

کرم آبرسان، بهترین دوست پوست شما

کرم های آبرسان از آن دسته محصولات آرایشی و بهداشتی می باشند که جهت بسیار حائز اهمیت هستند و برای جلوگیری از پدید آمدن عوارض پس استفاده از آن ها باید به شیوه ای صحیح استفاده شوند تا برای پوست مشکل به وجود نیاورند. بنابراین بهتر است از انواع کرم آبرسان خارجی و ایرانی از برندهای معتبر همچون کرم آبرسان بیوآکوا یا کرم آبرسان کامان استفاده نمایید. پوست یکی از نقاط حساس بدن است که نیاز به مراقبت زیادی دارد؛ به همین دلیل باید در روتین روزانه خود، مراقبت از پوست را در اولویت قرار دهید.

برای این منظور می توانید از محصولات قدرتمندی همچون کرم آبرسان و مرطوب کننده استفاده کنید. کرم های آبرسان به حفظ سلامت و رطوبت پوست کمک می کنند و مانع خشکی آن می شوند. پس اگر جزو افرادی هستید که به پوست خود اهمیت می دهید و می خواهید پوستی شاداب و زیبا داشته باشید، استفاده از کرم آبرسان امری اجتناب ناپذیر برای شما خواهد بود. در این مقاله عوارض استفاده از کرم آبرسان را مورد بررسی قرار خواهیم داد؛ بنابراین اگر قصد خرید و استفاده از کرم آبرسان را دارید از شما دعوت می کنیم که در ادامه با همراه باشید.

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا